6 سیستم سرمایشی معایب و مزایای آن1399 6 سیستم سرمایشی معایب و مزایای آن1399

این تجهیزات با ایجاد شعله و دمیدن آن در داخل دیگ ها، آب داخل دیگ را به دمای مورد نظر می رساند. این مرحله حدود ۳۰ ثانیه است و در این مدت تنها فن مشعل کار می کند و با دمیدن داخل دیگ، گاز های موجود در سیستم را خارج می کند. نوع دوگانه سوز هم توانایی کار کردن با سوخت گاز و گازوئیل را دارند. همان طور که گفته شد، این نوع دیگ به صورت یکپارچه است و توانایی تحمل فشار های بالا را دارد. انرژی وارد شده در کولر گازی برق است و در گذشته مصرف برق بالایی داشتند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود کمپرسورهای کم مصرف در بازار توانستهاند رده انرژی را به معنای بازدهی بالا به دست بیاورند. مشعل ها متناسب با طرز کار موتورخانه، عمل می کنند. تجهیزی به اسم فتوسل در مشعل ها، مسئولیت تشخیص وجود آتش در داخل مشعل را دارند. همان طوری که از اسم آن پیداست، منبع دوجداره دارای دو منبع جداگانه است که در داخل هم هستند. بویلر به کمک دستگاهی به اسم مشعل ( که در ادامه معرفی خواهد شد) آب داخلش را گرم می کند.

پرجینگ به معنای تخلیه گازهای داخل بویلر است. هر گاه که مشعل روشن می شود، اولین مرحله ای در مشعل ها رخ می دهد پرجینگ می باشد. مشعل ها روی دیگ نصب شده و مکمل بویلر ها هستند. ۱- مولد های حرارتی: در سیستم های حرارتی مولد های گرما دیگ یا بویلر ها هستند. به صورت کلی در ساختمان هایی که امکان جابجایی تجهیزات سنگین را دارند از بویلر های فولادی استفاده می کنند. در نتیجه، برای سپری کردن روزهای گرم تابستانی باید از سیستم های سرمایشی استفاده کنیم که علاوه بر ایجاد سرما، انرژی کمتری مصرف کنند تا بتوان از آنها در مدت زمان بیشتری از شبانه روز استفاده کرد. پس از عبور از مرحله اطمینان و پس از اینکه فتوسل وجود شعله را تشخیص داد و تمامی بخش های هوارسان و سوخت رسان و جرقه به درسته کار خود را انجام دادند، مشعل وارد کار دائم شده و تا مدت زمانی که آب را به دمای تعیین شده برسانند کار می کنند.

در صورتی که شعله ایجاد نشود و فتوسل وجود شعله را تشخیص ندهد بعد از چند ثانیه مشعل ریست می کند و خاموش می شود. یکی از اجزای تشکیلدهندۀ راهروی سرد و گرم بسته، سیستم سرمایشی است. این کارشناس برق با اشاره به این موضوع که به طور متوسط برای یک خانه ۱۲۰ متری نیاز به یک سیستم داکت اسپلیت ton ۴ است، ادامهداد: باید ظرفیت سرمایشی این داکت اسپلیت ۴۸۰.۰ و توان مصرفی برق آن نیز در صورت رده انرژی A و یا A پلاس و مجهز به اینورتور در حدود پنج کیلووات باشد و این میزان بدین معنا است که اگر در ماههای گرم سال در طول روز ۱۰ ساعت داکت اسپلیت تنها با ۵۰ درصد توان در مدار باشد، مصرف ماهانه آن برابر ۷۵۰ کیلووات ساعت خواهد بود، حال اینکه الگوی مصرف در مناطق عادی در ماههای گرم سال برابر با ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه است. کانال های فلکسی بل عایق دار موجود در داکت اسپلیت کاملا انعطاف پذیر بوده و تا حد بسیار زیادی باعث کاهش صدا می شوند و چون در این سیستم از فیلتر های قابل شستشو استفاده شده است، کار فیلتراسیون هوا را هم انجام می دهند. با وجود آنکه استفاده از این محصول در مناطق گرمسیری و مرطوب کشور امری بدیهی است و به واسطه همین مهم نیز در فصل گرم سال الگوی مصرف این مناطق تا ۱۰ برابر مناطق عادی در نظر گرفته شده است، اما موضوع مهم این است که استفاده از این لوازم گرمایشی و سرمایشی در دیگر نقاط کشور مثل کلانشهر تهران نیز رواج گستردهای یافته است.

پاسخ به هر یک از سؤالات بالا میتواند بهترین سیستم سرمایشی متناسب با خانه شما را دگرگون کند. ☆ سه بخش اول هوارسانی و سوخت رسانی و جرقه، مثلث احتراق را تشکیل می دهد و بخش آخر جهت ایجاد کنترل این سه بخش و بالا بردن امنیت می باشد. این سیستم سرمایشی گرمایشی نیاز به اپراتور ندارد و تنها کنترل نمودن فشار گاز و سرویس کردن فصلی آن کافی میباشد. عملکرد این سیستم مشابه سیستم سرمایشی چیلر است اما در سیستم وی ار اف آبی برای خنک کردن وجود ندارد و در مدار آن به جای آب از گاز فریون برای انتقال انرژی میان یونیت خارجی و داخلی استفاده میشود. سیستم همواره دمای سیال خنک کننده موتور را کنترل کرده و چنانچه این دما از 100 درجه سانتیگراد بالاتر رود ، ضمن نمایش کد خطای مربوطه عملکرد سیستم گرمایشی سرمایشی جدید GHP متوقف خواهد شد . این سیستمهای سرمایشی انرژی مورد نیاز خود را از منبع انرژی (مانند انرژی برق) میگیرند و به این ترتیب فرآیند خنک کردن هوای داخل ساختمان را انجام میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید