6 سیستم سرمایشی معایب و مزایای آن1399 6 سیستم سرمایشی معایب و مزایای آن1399

اگر به دستگاه بویلر متصل شود میتواند با فراهم کردن آب گرم به منظور گرمادهی نیز از آنها استفاده کرد. تبرید به منظور شرایط مناسب برای کاهش دمای یک مکان (یا یک ماده) نسبت به محیط آن صورت می گیرد و یا انتقال گرما از یک محیط با دمای پایین به یک محیط با دمای بالاتر. در این صورت دیگر خیلی بهتر از قبل میتوانیم خانههایمان را گرم یا سرد کنیم. تصویر زیر، برخی از بخشهای یک واحد هواساز در تاسیسات سرمایشی را نمایش میدهد. هزینه های مصرفی را کاهش میدهد و به حداقل خود میرساند. مصرف انرژی را کاهش میدهد. البته که بتیس بهعنوان یکی از بهترین برجسازان این منطقه همواره راحتی ساکنین و جذابیت ساختمان را در نظر دارد. برای استفاده بهینه انرژی در ساختمان باید مناسب ترین دستگاه انتخاب شود. در فصل گرما برای بهینه کردن مصرف برق جهت خنک سازی سالن پرورش، از سیستم تهویه، برای خنک کردن سالن هم استفاده کنید. درواقع گرما یا سرمای تولیدشده توسط این سیستم به سراسر محیط میتابد و در اثر جریان همرفتی هوا، دمای محیط را در حد مطلوبی نگه میدارد. در این فرایند تنها مقدار مشخصی آب وارد سیستم میشود و این مقدار مشخص در زمان کار سیستم در آن جریان پیدا میکند.

به همین دلیل هم هست که گروه ساختمانی بتیس در ساختمانهای لوکسی که در مناطق 1، 2 و 3 تهران میسازد، معمولا از این سیستمها استفاده میکند. به همین دلیل هم هست که راههای متنوعی برای حفظ دمای محیط ارائه شده است. برای اینکه افراد بتوانند به طور موثر کار کنند، دمای محیط باید برای افراد مناسب باشد. این شرکت تلاش میکند با بهکارگیری جدیدترین متریال و روشها علاوه بر حفظ زیبایی ساختمانها، استانداردهای محیطزیستی را نیز در ساخت ساختمانهای خود به کار گیرد. بنابراین قبل از اقدام به خرید سیستم جدید بهتر است ممیزی انرژی از شرکت های مربوطه دریافت نمائید. استفاده از سیستمهای گرمایش و سرمایش از سقف یکی از راهکارهای این شرکت برای صرفهجویی در مصرف انرژی است که در بیشتر ساختمانهای لوکس استفاده میشود. یکی از مهمترین مزیتهای سیستم گرمایش و سرمایش از سقف این است که میتوان آن را متناسب با مساحت و فضای ساختمان طراحی کرد. کلیه تجهیزات موردنیاز برای این سیستمها ازجمله لولههای انتقال آب گرم و سرد، در سقف ساختمان و در مسیرهای از پیش تعیینشده قرار میگیرند. این دستگاه دو تکه است که پنل اصلی آن در فضای داخل و کمپرسور در فضای بیرون قرار میگیرد. عملکرد این سیستم مشابه سیستم سرمایشی چیلر است اما در سیستم وی ار اف آبی برای خنک کردن وجود ندارد و در مدار آن به جای آب از گاز فریون برای انتقال انرژی میان یونیت خارجی و داخلی استفاده میشود.

منبع انرژی این دستگاه از برق سه فاز یا گاز شهری تغذیه میشود و در مدل های مختلف تک فاز و سه فاز میباشد . این محدودیتها شامل ظرفیت موجود مطابق با استانداردها، پیکربندی ساختمان، فضای موجود برای نصب، بودجه خرید، منبع تاسیسات، بارهای گرمایشی و سرمایشی در ساختمان است. این سیستم رطوبت هوا یا همان بخار آب موجود در هوا را گرفته و به شکل قطرات مایع بر سطح لوله های اواپراتور درآورده و آن از طریق یک مجرا خارج می کند. 8- هزینه بالایی در پی دارند اما به لحاظ جنبههای مختلف از جمله بهبود سطح رفاه و آسایش، نگهداری، تعمیران و مصرف انرژی میتوانند در بلند مدت هزینهها را جبران کنند. در فصول سرد سال عدم ريزش هواي سرد بر سر جوجه ها ازاهميت ويژه اي برخوردار است ودر تابستان افزايش سرعت هوا در سطح پرندگان اهميت دارد . یکی از مزیتهای داکت اسپلیتها این است که میتوان به آسانی با قرار دادن کویل آب گرم در مقابل پنل داخلی، در فصلهای سرد سال از عملکرد گرمایشی آن بهره برد.

درواقع در این سیستمها یک نازل اسپری آب و یک فیلتر قرار دارد. سیستمهای گرمایش و سرمایش از سقف این مشکل را ندارند و تنها با ایجاد جریان مناسب در هوای داخل باعث تهویه هوا و ایجاد دمای مطلوب میشوند. گرمایش و سرمایش باعث می شود مردم بتوانند زندگی راحتی داشته باشند. مناسب ترین سیستم های تهویه مطبوع در مناطق گرم و شرجی دستگاه هایی هستند که بر پایه سیکل تبرید تراکمی سبب سرمایش و کاهش رطوبت هوا می شوند. بدین ترتیب هوا بعد از سرد شدن و کاهش رطوبت از طریق داکت در اتاق های مختلف پخش می شود. آب و هوای منطقه سکونت، تعداد افراد خانواده، میزان رطوبت هوا و … درحالیکه در این سیستمها آب نهایتا تا دمای 38 درجه سانتیگراد گرم میشود. در این مرحله، مدل های کولر گازی طیف وسیعی از استفاده را به کاربران ارائه می دهند. دستگاه چیلر میتواند مشکلات سرمایشی محیطهای مختلف را حل و هزینههای جاری برای استفاده از انرژیها و دستگاههای دیگر جهت برودت را کاهش دهد. این مسئله باعث میشود که مصرف انرژی در این سیستمها از 20 تا 40 درصد کاهش پیدا کند و گرمای اضافه تولیدشده توسط آنها نیز تا 40 درصد کاهش داشته باشد. آیا امکان کاهش مصرف انرژی در برج مسکونی وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید