گرمایشی فضای باز، سیستم گرمایشی و سرمایشی فضای باز

انواع سیستم های سرمایش و گرمایش ساختمان ها چیست؟ داکت اسپیلتها انواع متفاوتی دارند که برخی از آنها بر روی دیوار نصب شده و برخی از آنها نیز بر روی پنجره نصب میشوند. در آن فرایندهایی بر روی گازهای فریونی (مشابه گاز یخچال) انجام گرفته و از این طریق محیط سرد میشود. نصب کولر گازی می تواند علاوه بر فرایند خنک کننده، در سطوح متفاوتی نیز گرمایش تولید کند. در این سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان، برای رسیدن به دمای سطح مطلوب برای فرایند خنکسازی و گرمایش، لولهها با سطح بزرگ مجاور در تماس هستند. در کنار مزایای زیادی که داکت اسپیلت نسبت به وسایل سرمایشی دارد، از معایب آن میتوان به این موضوع اشاره کرد که در این سیستم سرمایش ساختمان، میزان مصرف برق این دستگاه بسیار بالا است. یکی از معروفترین و پرکاربردترین سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان، فن کویلها هستند. سیستم هوشمند سرمایشی بیشتر در اداره هایی که دارای پارتیشن بندی هستند مورد استفاده قرار میگیرد که سیستم سرمایشی آن اداره را به طور منظم و هماهنگ خنک کند. از طرف دیگر ، طراح باید سیستم مدنظر کاربر و نیازهای آن را به خوبی بداند و از پیش زمینه های ذهنی در رابطه با سیستم هایی که تا به حال تجربه استفاده از آن ها را داشته است آگاهی داشته باشد.

سیستم های سرمایشی و گرمایشی خانه های واقع در مناطق گرم و مرطوب با خانه هایی که در آب و هوای سرد و خشک واقع شده اند مشابه نیستند. این سیستم نیازمند لوله کشی گاز مبرد به داخل ساختمان بوده و بدلیل استفاده از تکنولوژیهای روز از جمله کمپرسورهای اینورتر کم مصرف و فیلترهای تصفیه هوای گوناگون و همچنین عدم اشغال فضای زیاد دارای محبوبیت بسیار شدهاند و در آپارتمانهای مسکونی از واحدهای کوچک گرفته تا ساختمانهای چند طبقه کاربرد دارند. خب در صورت اول خانه شما سرد خواهد شد و با دمای بیرون فرق آنچنانی نخواهد داشت و در صورت دوم هم مصرف انرژی شما افزایش خواهد یافت. خب استفاده از این سیستم هوشمند، به شما کمک خواهد کرد که دیگر به صورت دستی دمای خانه را کنترل نکنید و به صورت اتوماتیک این امکان وجود داشته باشد. این لولههای نمیتوانند با استفاده از جریان همرفتی دمای اتاق را بالا ببرند. پرده های سایه انداز عمدتا برای جلوگیری از نفوذ بیش از اندازه نور خورشید و در نتیجه بالا رفتن دمای گلخانه بکار می رود، اما نوعی از آن که سایه انداز آلومینیومی دو منظوره نام دارد، علاوه بر سایه اندازی در روزهای گرم تابستان، در شب های زمستان به کمک سیستم گرمایشی آمده و از نفوذ گرما به فضای بالای گلخانه جلوگیری می کند تا گرما در سطح بسترها باقی بماند.

مصرف انرژی در این سیستمهای تهویه پایین و راندمان آنها بالا است. این دستگاه یکی از لوازم سرمایشی و یک دستگاه تهویه است که در سیستم سرمایش ساختمان کاربرد فراوانی دارد. در این مقاله به معرفی بهترین سیستم های سرمایش ساختمان و نحوه ی عملکرد هریک از آنها به طور کامل پرداخته ایم. جهت اطلاعات بیشتر در مورد سیستم مه پاش در فضای باز، حتماً مقاله مه پاش فضای باز را مطالعه کنید. سیستم سرمایشی مه پاش مناسب برای کاهش دما در محیط ها می باشد و با توجه به عملکرد آسانی که دارد برای متراژ و مقیاس وسیع قابل استفاده هستند. استفاده از سیستم سرمایشی مه پاش در فصل تابستان برای فضای باز رستوران و جذب مشتریان چالش های زیادی به همراه خود داشته است تا مشتریان به راحتی مکانی دلنشین و دل انگیزی برای استراحت و تفریح خود به همراه داشته باشد. یکی از چالش برانگیزترین مسائل مهم برای جذب مشتری در فصل زمستان و مناطق سردسیر است. کسانی که در خانه های سنتی و مدرن زندگی میکنند در زمان زمستان وقتی بخواهند از خانه بیرون بروند، یا بخاری را خاموش میکنند یا به حدی بخاری را نگه میدارند که خانه سرد نشود.

1- فاقد سیستم مرکزی یا یونیت خارجی است. اسپلیت های مرکزی رایج ترین نوع سیستم های HVAC هستند. باتوجه به نقش تعیین کننده دما فعالیت رویشی زایشی گیاہ ۹ افزایش عملکرد محصول کنترل آفات و بیماری ها، استفاده از تجهیزات کنترل کننده دما متناسب با نوع محصول و اقلیم درجه و حداکثر ۳۵ درجه سانتیگراد می باشد. این نوع سیستم سرمایشی که با استفاده از آب شهری انجام می شود نسبت به آب های پر فشار و خارج شده از نازل ها که قطرات درشت تری هستند و خیس شوندگی بیشتری دارند مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی این سیستم همانند سیستم گرمایش از کف است اما بر اساس محاسبات متفاوت صورت می گیرد. این دستگاه قابلیت نصب بر روی سقفهای کاذب را دارد و فضای کمی را اشغال میکند. باید گفت که علاوه بر این کاربردها دارای مزایای زیادی هم میباشند که بارزترین آنها کم مصرف بودن آنها است. کولرهای گازی انواع مختلفی دارند که هر نسل جدید از آنها صدای کمتر و مصرف بهینهتری ارائه دادهاند. اگر قصد خرید انواع وسایل گرمایشی را دارید، به شما پیشنهاد میکنیم که در ابتدا به محیطی که قصد دارید، دستگاه مورد نظر را نصب کنید، توجه کنید و بعد از آن انتخاب خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید