مقایسه میزان بازدهی و هزینههای انواع سیستم سرمایشی ساختمان

3. گرمایش دستگاه VRF در زمستان از طریق کمپرسور می باشد که مصرف برق زیادی را متحمل می شود. با موتور احتراق داخل کار می کند گرمای موتور کمپرسور از طریق یک موتور احتراق به سیکل کاری VRF تزریق می شود. چیلر همانند یونیت و دستگاه خارجی است که فن کویلها به عنوان یونیتهای داخلی به آن متصل شدهاند، بنابراین اگر در هر قسمت به صورت مستقل یک فن کویل را قرار دهید قادر خواهید بود که به صورت مستقل دمای آن قسمت را تغییر داده و یا تهویه یک قسمت را خاموش کنید در حالی که سیستم در بخش دیگر در حال کار کردن است. یونیت خارجی VRF: شامل کمپرسور، موتور الکتریکی، کندانسور، فن، شیر انبساط الکترونیکی، شیر Hat Gas by Pas، جدا کننده روغن (Oil Separator)، آکومولاتور، بدنه و شاسی دستگاه بیرونی که در فضای آزاد مانند پشت بام یا حیاط نصب می گردد. استفاده از سیستم Hat Pump در زمستان برای گرمایش.

اگر یک خانه ویلایی دارید بهترین انتخاب برای شما یک داکت اسپیلت است که باد خنک را در خانه شما پخش کند. سیستمهای HVAC یا تهویه مطبوع یکی از مهمترین انواع سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان هستند و یک نقطه عطف برای سیستمهای مکانیکی ساختمان هم محسوب میشوند. نحوه کار کرد این سیستم به گونه ای می باشد که یونیت خارجی وقتی در حالت سرمایش قرار بگیرد تمامی یونیت های داخلی فقط می توانند فضا را خنک کنند و نمی توان به طور همزمان از دو حالت گرمایشی و سرمایشی سیستم استفاده نمود. سیستم VRF متشکل از چندین یونیت داخلی که به وسیله لوله های مسی حاوی گاز مبرد به یونیت خارجی متصل می شوند به همین دلیل به کولر گازی مرکزی یا اسپلیت مرکزی معروف است. در این طرح سیستم های سرمایشی VRF ،داکت اسپلیت و اسپلیت های مولتی پنل با یکدیگر مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته اند. مهمتر اینکه هر واحد مسکونی یا اداری در میزان مصرف انرژی استقلال دارند و چون نصب چندین پنل در فضاهای مختلف یک واحد حذف شده است، میتوان از فضای داخلی به صورت مناسب استفاده نمود. به همین دلیل کولر گازی یک تکه نسبت به سایر کولرهای گازی برق بیشتری مصرف میکند.

وی آر اف بازیافت گرما: یک مدل کاملا پیشرفته نسبت به سیستم های سرمایشی و سیستم های سرمایشی، گرمایشی می باشد. در یونیت خارجی GHP یک موتور احتراق داخل وجود دارد که یک یا چند کمپرسور اسکرال را به گردش در آورده و کمپرسور نیز عمل متراکم کردن مبرد و چرخش آن را به عهده دارد. امروزه در فناوری VRF از موتور هایی با مبدل جریان (کموتاتور)، الکترونیکی (EUM)، کمپرسور های پیچی با محرک معکوس گر، کمپرسور های چندتایی، مدار بندی پیچیده، مبرد و روغن،برگشت ها و کنترول هایی استفاده می شود که اجازه می دهند تا 60 واحد داخلی یا بیشتر به شکل متصل به یک واحد خارجی کار نماید. عملکرد سیستم سرمایشی وی ار اف مشابه سیستم سرمایشی چیلر است با این تفاوت که در سیستم وی ار اف آبی برای خنک کردن وجود ندارد و در مدار آن به جای آب از گاز فریون برای انتقال انرژی میان یونیت خارجی و داخلی استفاده میشود. از نظر تقسیم بندی وی ار اف به دو دسته GHP و CHP تقسیم می شود.

سیستم های مالتی اسپلیت (وی ار اف) متشکل از چند یونیت داخلی متصل به یک واحد خارجی می باشد. محل نصب یونیت خارجی را باید طوری انتخاب گردد که لوله کشی راحت تر برای یونیت های داخلی امکان پذیر باشد و در صورت خرابی امکان دسترسی، تعمیر و نگهداری وجود داشته باشد. یونیت خارجی باید در یک محیط باز مانند پشت بام یا حیاط نصب گردد. 4. به دلیل Reverse کردن کمپرسور در شرایط ایده آل جهت تولید گرمایش در فصل زمستان به ازای هر یک ساعت گرمایش، 5 دقیقه سرمایش سیستم وی آر اف (VRF) خواهد داشت. 2. پیدا کردن نشتی گاز در مسیر لوله کشی بسیار سخت و زمان بر است. اگر جهت سرویس کولر آبی خود در زمان مناسب اقدام نکنید ، پد فیلتر شما خراب می شود. مانند تمام سیستم های تهویه مطبوع ، سیستم کولر آبی نیز باید توسط یک تکنسین واجد شرایط به طور منظم سرویس شود. وی آر اف (VRF) یا جریان متغیر مبرد، یک سیستم یک پارچه سرمایشی و گرمایشی است. وی آر اف (VRF) چیست؟ اسپلیت یا کولر گازی چیست ؟ مالتی اسپلیت (Multi Split) چیست؟ امروزه بهترین سیستمهای سرمایشی در ایران سیستمهای کولر آبی، کولر گازی، اسپلیت و فن کویل میباشند که هر کدام از این سیستمها مزیتهای خوب خود را دارند و باید به این نکته اشاره شود که زرین سرویس قادر به ارائه بهترین نوع سرویس این سیستمها میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید