مقاله سیستم های گرمایشی و سرمایشی نوین

ترموستات هوشمند با استفاده از ویژگیهایی مانند یادگیری، برنامهریزی و زمانبندی، بخشبندی ساختمان و با تشخیص مشکلات سیستم و با یادآوری زمان تعمیرات در مصرف کمتر انرژی و کاهش هزینهها موثر خواهد بود. این سیستم هوشمند یک قدم نسبت به ترموستات قابل برنامهریزی جلوتر است چرا که به کاربر اجازه میدهد تنظیمات مورد نظر خود را وارد کند و آن را به برای عملکرد و ویژگیهای پیشرفتهتر به وایفای متصل کند. پس با دانستن این موضوع، باید از سیستم هایی استفاده کنیم که توانایی آن را داشته باشد تا دمای داخلی را به حد نرمال حفظ کند و کاهش دهنده رطوبت فضای داخلی باشد. اینکه چه فضایی را میخواهید خنک کنید، در چه اقلیمی قرار دارید، چه میزان توانایی مالی دارید و همچنین اگر معمار یا سازنده ساختمان هم هستید، در این مقاله اطلاعات مفیدی برای شما در خصوص انتخاب سیستمهای سرمایشی با توان بالای خنککنندگی آمده است. همانطور که میدانید پنل این دستگاه روی دیوار نصب میشود و کمپرسور آن در بیرون قرار دارد.

متاسفانه در ایران، نه تنها در تعیین بارهای گرمایشی و سرمایشی ساختمان ها دقت نمی شود، بلکه پایین بودن راندمان تجهیزات تاسیسات ساختمانی، بکار نگرفتن وسایل کنترل کننده و همچنین استفاده نکردن از کاهنده های مصرف انرژی مزید برعلت شده و بررسی های حاکی از بالا بودن انرژی مصرفی در خصوص گرمایش، سرمایش و تامین آب گرم بهداشتی نسبت به کشورهای پیشرفته دارد، به گونه ای که میزان مصرف انرژی در ساختمان، 40 درصد انرژی کشور را به خود اختصاص می دهد. یک ترموستات از دما استفاده میکند تا مشخص کند چه زمانی باید سیستم تهویه مطبوع یا گرما را روشن و خاموش کند. مایع مبرد مانند فرئون گرما را گرفته بخار می شود و محیط را خنک می کند. برای بسیاری از فضاهای بزرگ مانند مدارس، مجتمعهای تجاری، مراکز اداری، هتلها و و مکانهای مشابه دیگر از سیستم سرمایش مرکزی ساختمان استفاده میشود. 4. چیلرهای تراکمیکه برای خنک کردن محیط از برق استفاده میکند. به عنوان مثال، چیلرهای آب خنک معمولا طول عمر بیشتر و عملکرد بهتری نسبت به چیلرهای هوا خنک دارند.

برای اینکه درک کنید یک سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند چگونه کار میکند باید نحوهی عملکرد ترموستاتهای معمولی را بشناسید. هنگامی که صحبت از سیستم های سرمایشی و گرمایشی می شود ایده ها و نظرات مختفلی در مورد نحوه عملکرد و یا تعمیر آن ها در سایت های گوناگون به چشم می خورد. مانند گذشته هم نمیتوان همه مدلهای معروف را به راحتی در بازار پیدا کرد. در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی و ورود سیستم های سرمایش از کف به بازار هزینه های انرژی تا حد زیادی و در حدود 80 درصد کاهش یافته است. با شروع فصل گرما، بازار سیستمهای سرمایشی داغ و داغتر میشود. این سیستمهای ترموستات هوشمند همچنین ممکن است بتوانند زمان تعمیر و بررسی سیستم مانند زمان تغییر فیلتر را به شما یادآوری کنند. یک سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند دقیقا مانند یک مدل معمولی نصب میشود و نیاز به تنظیمات دستی برای هفتههای اول دارد. ترموستات سرمایشی و گرمایشی هوشمند ترموستاتی است که میتوان آن را از طریق تلفن همراه، تبلت، بلندگوی هوشمند یا دیگر دستگاههای متصل به اینترنت، کنترل کرد. اساس کـار خنـک کننده های رطوبتی بدین صورت است که پدهای سلولزی به صورت عمـودی روی دیـوار عرضی یا طولی گلخانه تعبیه شده و با ریخـتن مـداوم آب روی آنهـا، به وسـیله پمپ مرطوب میگردند.

یکی از ویژگیهای جذابی که روی مدلهای جدید کولر گازی دیده میشود، قابلیت اینورتر است. به کمک این قابلیت موتور خاموش نمیشود و فقط دور آن کند میشود تا دوباره در صورت نیاز بلافاصله شروع بهکار کند. و در نهایت به داکت اسپلیتها میرسیم که در نوع خود پرکاربردترین و بهترین سیستمهای سرمایشی برای ساختمانهای بزرگ اداری و تجاری محسوب میشوند اما دیده میشود که در مجتمعهای بزرگ مسکونی نیز به کار میروند. چیلرها از چهار بخش اصلی کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و شیر انبساط تشکیل میشوند. فن کویل، دستگاه سادهای است که از دو بخش اصلی دمنده (همان فن) و کویل (شبکه مبدل حرارتی) تشکیل میشود. وقتی یک تنظیمات دما را وارد اپلیکیشن میکنید، تنظیمات مورد نظر از طریق شبکهی وایفای به سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند منتقل میشود و ترموستات سیگنال را برای دمنده و یا سیستم HVAC ارسال میکند. سیستمهای گرمایشی و سرمایشی مدرن کدامند؟ 7- مصرف آب زیاد به ویژه در صورت قرار گرفتن مستقیم زیر نور خوشید از معضلات این سیستمهای سرمایشی به حساب میآید. چیلر، سیستمی سرمایشی با قدرت و ظرفیت بسیار بالا است که برای محیطهای بزرگ تجاری یا مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید