معرفی 7 مدل از انواع سیستمهای سرمایشی – خدمت از ما

سیستم گرمایشی سرمایشی جدید GHP از روی این دما میتواند شرایط سیکل تبرید را تشخیص داده و کنترلهای لازم را اعمال نماید . از سیستم های سرمایشی جدید خانگی است که برای تهویه مطبوع استفاده میشود و به صورت یکپارچه برای گرمایش و سرمایش از آن استفاده میشود. 2. در صورت تغییر معماری امکان تغییر جای یونیت داخلی وجود ندارد زیرا با کوچکترین تغییر فشار درون شاخهها به هم میریزد و باعث اختلال در تولید سرمایش در تمام یونیتهای داخلی میشود. برای کاهش دما یا فشارمبرد خروجی از کمپرسور ( بین دما و فشار نسبت مستقیم وجود دارد ) بایستی فشار مبرد ورودی به کمپرسور کاهش یابد . ذکر این نکته ضروری است که سیستم های سرمایش فعال درجه حرارت را به نحو محسوس تری نسبت به روش های غیر فعال کاهش می دهند و بدین ترتیب قابل توصیه برای گیاهانی هستند که نیاز به دمای پایین برای رشد مطلوب خود دارند. این دستگاه به علت مصرف گاز برای سرمایش، هزینههای مصرف برق در تابستان را کاهش میدهد و با توجه به بهای پایین گاز نسبت به برق در ایران این مورد یکی از به صرفه ترین سیستمهای تهویه مطبوع سرمایشی گرمایشی در ایران به شمار میرود. فن کوئلها در میان سیستمهای خنک کننده خانگی محبوبیت بسیاری دارند.

جهت مشاوره و خرید انواع فن کویل با مشاورین فروش دی تماس بگیرید. البته این کولرها گرانتر بوده و برای خرید آنها باید هزینه بیشتری پرداخت شود. هزینه راه اندازی در مقایسه با سایر انواع بسیار کمتر است. داکت اسپیلت به عنوان یک سیستم سرمایش و خنک سازی، برای فضاهای اداری و ساختمانهای بزرگ کاربرد دارد و کمتر شاهد استفاده از آن در منازل و واحدهای مسکونی هستیم. معمولا در ساختمانهایی که چیلر را به عنوان سیستم سرمایشی خود مورد استفاده قرار میدهند؛ یک چیلر مرکزی داریم و در هر یک از واحدهای مورد نظر، فنهای جداگانه قرار داده شده است. حفظ فاصله و حریم لازم برای ردیف های کشت در ابتدا و انتهای خطوط کاشت نیز ضروری است تا گیاهان در طرفین ردیف های کشت دچار تنش سرمایی نشوند. در نوع دو لولهای، یک لوله جهت تامین آب (آب ورودی به فن کویل) و دیگر نیز برگشت آب (آب خروجی از فن کویل) تعبیه شده است. در این مقاله قصد داریم با فن کویل سرمایشی و گرمایشی ، انواع آنها و روش کارشان بیشتر آشنا شویم. واحد فن کوئل را میتوان در اتاق نصب کرد؛ بنابراین داشتن یک فضای مناسب برای نصب و یک ظاهر زیبا برای محصول، ضروری است.

در معماری سنتی اکثر رادیاتورها در زیر پنجره نصب میشدند که این خود باعث هدر رفت انرژی گرمایی میشد، اما معماری مدرن امروزی سعی در بهینهسازی انرژی با استفاده از رادیاتورهای زیبا در سایزهای ایدهآل دارد. در این فرایند، گرمای محسوس هوا جذب شده و به عنوان گرمای نهانِ لازم برای تبخیر آب استفاده میشود. همچنین، کیفیت آب از نظر تشکیل رسوب کربناتها نیز باید بررسی گردد. از جمله عواملی هستند که باید در خرید یونیت مناسب رعایت شوند. این رادیاتورها بسیار کارآمد هستند و به میزان قابل توجه در مصرف انرژی صرفهجویی میکنند، به همین دلیل خرید رادیاتور دکوراتیو در طولانی مدت از نظر اقتصادی مقرون بهصرفه خواهد بود. به همین دلیل توصیه می شود فیلترهایی با توانایی جداسازی ذراتی تا حد 5میکرون مورد استفاده قرار گیرد. یکی از جدیدترین نمونههای سیستم گرمایش متمرکز با استفاده از سیستم تولید همزمان حرارت وبرق است که به آن گرمایش منطقهای میگویند. دستگاه زنت از لحاظ قیمت اولیه و راه اندازی یکی از ارزان ترین سیستم ها می باشد که مناسب اماکنی با فضاهای بزرگ مانند سالن های ورزشی و صنعتی و در برخی موارد سالن های بزرگی مانند سالن کنفرانس یا تالار و …

چیلر تراکمی هوا خنک نیز مانند مینی چیلر هم می تواند به فن کویل ها متصل شود و هم به هواساز. فن کویل نوعی مبدل حرارتی است، که متشکل است از کویل و فن. توجه به این نکته ضروری است که می بایستی هوای مرطوب موجود توسط پنکه ها و فن ها مرتبا خارج گردد، چراکه در غیر این صورتهوای اطراف سطوح مرطوب به تدریج به حالت اشباع در آمده و اجازه تبخیر بیشتر را نخواهند داد و سیستم عملا از کار خواهد افتاد. تنها ایرادی که به ان وارد است هزینه بالاتری است که باید در حالت گرمایش بابت مصرف انرژی بالای دستگاه پرداخت کرد در حالی که جی اچ پی اینگونه نیست. کمبود فشار در قسمت مکش کمپرسور می تواند به دلایل ذیل اتفاق بیافتد : نشتی گاز سیستم و در نتیجه کم شدن مبرد در سیستم ( این حالت شایع ترین حالت برای کمبود فشار می باشد ) ، گرفتگی یا یخ زدگی رادیاتور قسمت تبخیر کننده یا همان اواپراتور( در حالت کارکرد سرمایش ، رادیاتور یونیت داخلی و در حالت کارکرد گرمایش ، رادیاتور یونیت بیرونی ) ، از کار افتادن فن اواپراتور . فن نیز وظیفه ایجاد جریان هوا را بر عهده دارد. داکت اسپلیت جهت بالا بردن بازده ای ازهوای برگشت استفاده می کند این کار باعث پایین آمدن مصرف سوخت و اکسیژن نیز میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید