معرفی 7 مدل از انواع سیستمهای سرمایشی – خدمت از ما

در ظرفیت سنجی یک واحد مسکونی سرویس ها و حمام و کمدهای دیواری را باید از متراژ تهویه شونده واحد کم کرد. در این مقاله قصد داریم انواع سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی در محیط های بزرگ را بررسی و معرفی نماییم. چیلرها دستگاههای سرمایشی مرکزی بوده و برای سرمایش چندین واحد و یا ساختمانها، برجها و محیطهای بزرگ استفاده میشوند و اصلا برای منزل مسکونی مناسب نیستند. ذکر این نکته لازم است که محاسبه ظرفیت سرمایشی یک فضا یک مقوله و انتخاب سیستم مناسب برای آن فضا مقوله ای دیگر است و نیاز به تجربه و شناخت کافی از سیستم های تهویه مطبوع دارد. برای آن فضا مناسب است یا نه، نکته ای است که حتما باید با علم به این کار و یا کمک از یک متخصص همراه باشد. یکی از این شرکت ها، شرکت رهپویان است که می تواند به خوبی نیاز شما به یک سیستم سرمایشی مناسب و کارآمد را تامین کند.

به همین دلیل همیشه بهترین راه را برای طراحی ساختمانها استفاده میکند. رهپویان هم با قیمت مناسبی تجهیزات لازم را به شما می فروشدو هم به خوبی و با سرعت ، سیستم سرمایشی را برای گلخانه شما راه اندازی می کند. نصب و راه اندازی این دستگاه بسیار سریع و آسان است. برای مثال فن کویل های کانالی در داخل دیوار نصب شده و ظرفیتشان 2000 فوت مکعب در دقیقه است. فن کویلهای روکار در فضای اتاق نصب شده و در معرض دید قرار میگیرند. نشت بوی بد پوسیدگی به داخل آب و فضای داخلی خانه در مواردی مشاهده میشود. از مشتری پرسیده می شود و در مدت زمان حداکثر 24 ساعت جهت انجام خدمات، تعمیرکاران به منزل افراد فرستاده می شوند. ۲- جهت ساختمان و موقعیت پنجره ها و درب های آن نسبت به خورشید چگونه است. برای مثال پنجره های جنوبی بار بیشتری نسبت به پنجره های شمالی درایران دارند.

این روش ، کاملا مدرن و عملی بوده و جز روش های به روز در اروپا و آمریکا است. هم چنین برای تهیه سیستم سرمایشی گلخانه های بزرگتر نیاز است که شما هزینه بیشتری بپردازید چون فضای بیشتری نیاز به هوا و دمای خنک دارد. با این تفاوت که در سیستم غیر مستقیم، فرآیند سرمایش با دمیدن هوای گرم خارجی به درون مبدل حرارتی (معمولا مجموعهای از لولهها)، تبخیر آب، خنک شدن سطح لولههای مبدل، مکش هوای گرم به درون لولهها، خنک شدن هوا و دمیدن آن به درون کانال تهویه انجام میگیرد. برای پروژه مذکور می توان به صورت سرانگشتی ظرفیت به دست آمده را در ۱۰ واحد ضرب کرد و مجموع ظرفیت را معادل ظرفیت کلی ساختمان برای خرید یک دستگاه مرکزی مانند چیلر قرار داد. برای مثال ممکن است ظرفیت محاسبه شده برای یک فضا معادل 3 تن تبرید باشد، اما اینکه کدام سیستم از جمله کولرگازی، داکت اسپلیت، مینی چیلر، مینی VRF و …

یعنی شما میتوانید دمای هر اتاق و فضا را جداگانه و برای زمان بخصوصی از روز تعیین نمایید. در واقع شما دیگر نیازی به تجهیزات مربوط به رطوبت ندارید و می توانید به خوبی با این دستگاه هم دمای گلخانه را پایین بیاورید و هم رطوبت آن را بالا ببرید. در واقع این مطلب یک راهنمای خوب برای انتخاب بهترین وسیله سرمایشی مناسب فصول گرم است. چیلر در واقع قادر است که گرمای گرفته شده از سیالی مثل آب را یا به بیرون از محیط انتقال دهد، یا دوباره آن را در بخشهای مختلف سیستمهای تهویه مطبوع به کار گیرد. علاوه براین فنکویلها هزینه نصب،نگهداری و تعمیر کمتری دارند.چرا که قطعات به کار رفته در ساخت آن کوچک هستند و تعویض آنها محدودیت خاصی ندارد. شرکت های زیادی نیز وجود دارند که کار نصب سیستم های سرمایشی را به خوبی انجام می دهند. متخصصین سیستم های تهویه با توجه به ممیزی انرژی و سایر اطلاعات مربوط به ساختمان در مورد سایز یونیت مورد نیاز تصمیم گیری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید