معرفی 7 مدل از انواع سیستمهای سرمایشی – خدمت از ما

HVAC (اِچ وَک) مخفف Heating ،Ventilation و Air Conditioning است. در آن از سیستم گرمایش الکتریکی هیبریدی (electric hybrid heating system) استفاده شده است. بهتر است در این مورد با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کنید. کدام سیستم گرمایشی برای ویلای شمال بهتر است؟ بهتر است قبل از انتخاب سیستم یا دستگاه سرمایشی و گرمایشی مناسب برای خانه خود، انواع آن و ویژگیهای هرکدام را بشناسید و بعد دست به خرید بزنید. لازم به ذکر است که هم VRF و هم GHP به موتورخانه، لوله کشی آب، بویلر و غیره نیازی ندارند و سیستم های کاملا یکپارچه سرمایشی و گرمایشی و بدون تجهیزات اضافه هستند. حملونقل این سیستم بدون نیاز به جرثقیل صورت میگیرد و یونیتهای خارجی آن به شکل واحدهای مجزا بوده که بعد از انتقال به محل مورد نظر به هم متصل میشوند. 3- کانالکشی مناسب: برای توزیع هوا معمولاً کانالهایی را در نظر میگیرد که هوای مطبوع را به صورت مستقیم، آرام و بدون اتلاف، تا حد ممکن به منطقه مورد نظر برساند. یکی دیگر از سیستمهای سرمایشی خانگی که پرکاربرد هم هستند فن کویل است که میتوان آن را جزء بهترین گزینهها برای خنک نگه داشتن دمای خانه دانست.

تجربه ثابت کرده است یک خانه خوب، همان مکانی که به عنوان راهی برای رسیدن به آرامش از آن یاد میکنند تنها با گرانترین تجهیزات حاصل نمیشود، گاها بیتوجهی به برخی موارد کوچک هم میتواند شما را از رسیدن به محیطی آرام دور کند، سیستم تهویه مطبوع یکی از این موارد است. چیلرها نیز به عنوان سیستم سرمایشی برای فضاهای بسیار بزرگ به کار گرفته میشود. بنابراین قصد داریم در این نوشته شما را با انواع سیستمهای سرمایشی و گرمایشی آشنا کنیم. سیستم گرمایش از کف را میتوان به صورت دستی یا خودکار برای هر اتاق با برنامهای متفاوت تنظیم کرد. و در نهایت به داکت اسپلیتها میرسیم که در نوع خود پرکاربردترین و بهترین سیستمهای سرمایشی برای ساختمانهای بزرگ اداری و تجاری محسوب میشوند اما دیده میشود که در مجتمعهای بزرگ مسکونی نیز به کار میروند. یکی دیگر از سیستمهای سرمایشی چیلرها هستند که بیشتر در مجتمعها و ساختمانهای مسکونی بزرگ مورد استفاده قرار میگیرند. در ساختمانهای مسکونی بزرگ و کوچک برای خنک سازی واحدها، معمولا از سیستمهایی استفاده میشود که با نام سیستم سرمایشی شناخته میشوند. صنعتی: این سیستمهای تهویه با هدف کنترل شرایط محیطی مناسب برای کارهای پژوهشی و تولیدی، ایجاد محیطی برای آسایش افراد و افزایش سطح تمرکز آنها در کار و جلوگیری از ورود هوای آلوده به داخل ساختمان و جلوگیری از انتشار آلایندهها به بیرون است.

سیستمهای گرمایشی مانند بخاری، انواع شومینه و رادیاتورهای معمولی را باید در جاهای معینی از خانه نصب و جاسازی کرد، اما رادیاتورهای شیشه ای این امکان را فراهم میکنند که این سیستم را در هر جایی که مناسب با نمای داخلی است بتوان تعبیه کرد. 8. امکان استفاده از کنترلرهای مرکزی جهت کنترل از یک مکان و ارائه تفکیک مصرف برق سه فاز بازای هر یونیت داخلی که مناسب برای فضاهای تجاری میباشد. مهم تر اینکه هر واحد مسکونی یا اداری در میزان مصرف انرژی استقلال دارند و چون نصب چندین پنل در فضاهای مختلف یک واحد حذف شده است، می توان از فضای داخلی به صورت مناسب استفاده نمود. این سیستمها مزایا و معایب زیادی دارند که در ادامه شما را به طور کلی با آنها آشنا خواهیم کرد. فرآیند سرمادهی در اسپیلتها بر مبنای سیکل تبرید تراکمی (تبخیر مایع مبرد به گاز در اپراتور) صورت گرفته و البته هرگز رطوبت ایجاد شده در کولر آبی را نباید از این سیستمها انتظار داشت.

سیستم تهویه مطبوع GHP یک سیستم سرمایشی و گرمایشی است که بر پایه یک موتور احتراق داخلی گازسوز و سیکل تبرید تراکمی کار می کند. کولر گازی نوعی دستگاه تهویه است که به کمک سیکل تبرید تراکمی، گرما را از اتاق گرفته و آن را در خارج اتاق دفع میکند. همچنین ممکن است میزان جریان تهویه را کاهش دهد، که میتواند برای سیستم HVAC مشکلساز باشد و بر کیفیت هوای داخل ساختمان تأثیر بگذارد. تفاوت اسپیلتها و کولرهای گازی پرتابل در توانایی آنها برای تصفیهی هوا و جذب بخارهای اضافی، چربیهای موجود و ریزگردها است. ⦁ کولر آبی ثابت که معمول ترین نوع کولر آبی است به دلیل داشتن ابعاد بزرگ بر روی پشت بام یا تراس یا بعضا در حیاط نصب میشود و با استفاده از کانال کشی میتوان از هوای خنک آن بهره مند شد. که اگر از کندانسور هوایی استفاده شود به آن پکیج یونیت هوایی و اگر از برج خنک کننده استفاده گردد به آن پکیج یونیت آبی گفته می شود. در استفاده از این سیستم تهویه هیچ نوع محدودیت آب و هوایی و منطقهای وجود ندارد. توجه داشته باشید که در اغلب مواقع از سیستم های ترکیبی استفاده می شود. حرارت در این سیستم گرمایشی جدید منزل اغلب از طریق امواج مادون قرمز منتقل میشود.

دیدگاهتان را بنویسید