معرفی 7 مدل از انواع سیستمهای سرمایشی – خدمت از ما

اگر در بهترین شرایط ممکن کار ساخت و ساز انجام شود و همه محاسبات ساختمانی مانند بار ساختمان، لوله کشی ها و … به دنبال تعریف فوق از اهمیت و نحوه طراحی سیستم تهویه صنعتی می توان گفت که این سیستم ها هم در قالب یک دستگاه یکپارچه قابل نصب هستند و هم میتوانند هر یک به صورت مجزا به کار روند. توجه داشته باشید که آب مورد نیاز با چرخش در فن کویل ها عمل خنک کردن ساختمان را انجام می دهند و حتی می توان گفت که مینی چیلرها به عنوان یک پمپ حرارتی در فصل زمستان آب گرم مورد نیاز را فراهم می کنند. ایده اصلی در سیستم سقف سرد، ایجاد سطوح سرد در فضای مورد نظر و منتقل کردن حرارت از طریق جا به جایی است. در مرحله بعد، گرما از طریق انتقال حرارت تشعشعی( در این روش، انتقال حرارت به وسیله امواجی شبیه امواج نوری یا رادیویی صورت می گیرد)، از کف به محیط منتقل می شود. در جایی که دسترسی به گاز شهری نداشته باشیم از مشعل گازوئیلی استفاده می کنیم.

یکی دیگر از معایب این کولرها این است که بعد از استفاده نکردن 9 ماهه از آنها، باید یک سرویس بر روی موتور و پوشالها انجام شود، تا گرد و خاکشان گرفته شده و بازدهی کولر کاهش نیابد. یکی از مسائل مهم و مطرح در طراحی و اجرای ساختمان ها، فراهم کردن تاسیسات مناسب و کارآمد برای سرمایش و گرمایش است . در صورتی که راندمان تاسیسات موتور خانه به واسطه مرکزی کردن سیستم بهبود پیدا کند، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می شود. غالبا، برای خانه های شخصی و ساختمان های عمومی از سیستم گرمایش مرکزی (شوفاژ) برای گرم کردن استفاده می شود. به طور معمول، دستگاه هایی مانند بخاری، رادیاتورها، آبگرمکن ها، فن کویل ها، پکیج های شوفاژ دیواری و موتورخانه ها جز تاسیسات گرمایشی هستند. به طور مبنا، پنکه های دیواری و سقفی بایستی ظرفیت خروج هوای کل گلخانه در یک دقیقه را دارا باشند. سیستم های تهویه مطبوع مرکزی : این سیستم ها شامل تجهیزاتی هستند که برای تولید گرما و سرما در مکانی بیرون از فضای تهویه شونده نصب و راه اندازی می شوند. زمانی که هوا گرم می شود برای اینکه گل ها و گیاهان فضای خانه (حیاط، تراس) خراب نشوند و از بین نرود با بکارگیری سیستم مه پاش در محیط باز می توان استفاده کرد که باعث کاهش حرارت از 10 درجه تا 12 درجه در فضای شما می شود.

اسپیلتها به مراتب قویتر از کولرهای گازی پرتابل هستند و میتوان از آنها به نوعی در تصفیه هوا نیز بهره برداری کرد. بنابراین ، تاسیسات سرمایش و گرمایش باید در امکان ساده بوده ، هزینه سرمایه گذاری آنها مناسب باشد، در مصرف انرژی صرفه جویی کند و آلودگی در بر نداشته باشد. بنابراین، استفاده از راه حل هایی که میزان مصرف این انرژی را کاهش دهد ، به کاهش هزینه های اقتصادی ساختمان نیز کمک می کند. البته در سیستمهای گرمایشی جدید این دما باز هم کمتر شده و به محدوده 23 تا 34 درجه سانتیگراد رسیده است که باعث صرفهجویی بیشتر در مصرف انرژی خواهد شد. نکته جالب این است که ، میزان بهینه سازی مصرف انرژی در روش سرمایش از کف، 80 درصد است. برخلاف تصور پیشین که این کولرها را در زمره سیستمهای سرمایشی پرمصرف قرار میداد، ثابت شده است که کولرهای اسپیلت به هیچ وجه پرمصرف نبوده و با استفاده از کمپرسورهای کم مصرف، صرف انرژی کاملا بهینه دارند. این روش ، کاملا مدرن و عملی بوده و جز روش های به روز در اروپا و آمریکا است. سیستم های تهویه مطبوعی که در مناطق مسکونی، فرو شگاه ها، بیمارستان ها، مدرسه ها و رستوران ها استفاده میشوند، جز این گروه هستند.

فن کویل هم جز یکی از پر مصرف ترین نوع سیستم سرمایشی محسوب می شود. کولر گازی دارای دو واحد مجزا است که یکی از آنها در فضای نیازمند تهویه و دیگری در فضای آزاد نصب میشود. به همین دلیل یکی از اصلیترین گزینههای انتخابی سازندگان ساختمانهای لوکس مانند گروه بتیس هستند. یونیتهای خارجی این سیستم بر روی پشتبام نصب میشوند و فضای مفید ساختمان را اشغال نمیکنند.به همین دلیل نصب این سیستم گرمایشی،سرمایشی نیاز به موتورخانه ندارد. فن کوئل دیواری: بر روی دیوار نصب میشود و جریان سرما یا گرما را به صورت موازی انجام میدهد. سیستم های تک واحدی یا بسته ای : منظور از سیستم تک واحدی ، سیستمی است که در کارخانه به صورت یک مجموعه کامل و آماده نصب ساخته شده است. ما در مجموعه آسا تهویه در تلاش هستیم تا شما را بیشتر با تهویه مطبوع آشنا کنیم شما نیز باید قبل از اینکه این محصول را خریداری کنید اطلاعات زیادی درباره این محصول به دست آورید زیرا که در دنیای جهان اول همه افراد سعی می کنند اگر از وسیله ای استفاده می کنند در ابتدا با دستورالعمل استفاده صحیح آن محصول آشنا شوند تا بتوانند بیشترین بازدهی از آن محصول را به دست بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید