معرفی 7 مدل از انواع سیستمهای سرمایشی – خدمت از ما

سیستمهای HVAC مرکزی در مکانی دور از ساختمان در یک اتاق مرکزی مخصوص همین تجهیزات، قرار دارند و هوای مطبوع را توسط یک سیستم کانالکشی به تمام قسمتها هدایت میکنند. چیلرها تاسیسات سرمایشی نسبتا بزرگی هستند که هر یک از انوع آنها از مزایای مختلفی بهره میبرند. کولر گازی از تاسیسات سرمایشی محبوبی به شمار میرود که از مزایای متعددی بهره میبرد. کولر آبی چیست ؟ بهترین سیستم سرمایشی و گرمایشی برای ساختمان ما چیست؟ اسپلیت یا کولر گازی چیست ؟ تاز زمانی که محفظه کولر دارای آب کافی باشد، فرآیند خنکسازی ادامه مییابد. کولر گازی دارای دو واحد مجزا است که یکی از آنها در فضای نیازمند تهویه و دیگری در فضای آزاد نصب میشود. سیستمهای VRF دارای سه نوع سرمایشی، پمپ حرارتی و گرمایشی هستند. کویلهای مبدل حرارتی این دستگاهها معمولا با اتصال به منبع آب سرد مانند چیلرهای آب، سرمایش مورد نیاز سیستم را تامین میکنند. هواسازها معمولا از داکتهای ورود و خروج هوا، دمنده، لرزهگیر، کویلهای مبدل حرارتی، فیلتر و محفظه اختلاط تشکیل میشوند. کولر گازیهای اسپیلت روی دیوار نصب میشوند و به دریچهی تهویه هوا مجهز هستند.

در حالت گرمایش ( زمستان ) دمای هوا پائین بوده و مسئله ، حفظ دمای موتور میباشد . بالا رفتن فشار، دمای گاز را افزایش میدهد و آن را در حین حرکت به حالت مایع در میآورد. با تغییر فشار درون چیلر جذبی، آب و لیتیوم بروماید به راحتی بین حالت مایع و گاز تغییر فاز میدهند. وجود این نمک، فشار مورد نیاز برای بخار شدن آب را کاهش میدهد. از دیگر کاربردهای برخی از این سیستمها باید گفت که خاصیت ضد آلرژی بودن و از بین بردن آلودگی محیط را دارند و این امر به دلیل وجود فیلترهای موجود درون آنها است. 2- برای جدا کردن سیستم خنک سازی یک بخش از خانه با دیگر بخشها باید سیستم ترموستات جداگانهای برای آن در نظر بگیرید. موتور GHP یک موتور احتراق داخلی چهار مرحله ای ( مکش ، تراکم ، احتراق ، تخلیه دود ) با چهار سیلندر و حجم 2000 cc میباشد . با این تفاوت که در سیستم غیر مستقیم، فرآیند سرمایش با دمیدن هوای گرم خارجی به درون مبدل حرارتی (معمولا مجموعهای از لولهها)، تبخیر آب، خنک شدن سطح لولههای مبدل، مکش هوای گرم به درون لولهها، خنک شدن هوا و دمیدن آن به درون کانال تهویه انجام میگیرد.

دستگاهی که پرتاب باد در آن به وسیله فن سانتریفیوژ انجام می شود و با عبور آن از کویل آب گرم و یا آب سرد، عملیات گرمایش و سرمایش محیط انجام می شود، را فن کویل می نامند. انتقال قوای محرکه نیز توسط ریل های دندانه دار بلند و چرخ دنده ها و نیز لوله های کشنده انجام می پذیرد. کولر آبی چگونه کار می کند ؟ تصویر زیر، قطعات واحد داخلی کولر گازی را نمایش میدهد. بخشهای مختلف واحد خارجی کولر گازی نیز در تصویر زیر آورده شدهاند. تصویر زیر، برخی از بخشهای یک واحد هواساز در تاسیسات سرمایشی را نمایش میدهد. یک از مهارتهای ضروری در طراحی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان، محاسبه بارهای حرارتی و برودتی توسط نرم افزارهای تخصصی است. فن کویل، دستگاه سادهای است که از دو بخش اصلی دمنده (همان فن) و کویل (شبکه مبدل حرارتی) تشکیل میشود. سرمایش تبخیری دو مرحله ای: پیشرفتهترین سیستم سرمایش تبخیری به حساب میآید که از ترکیب سیستمهای مستقیم و غیر مستقیم ایجاد میشود. اطلاعات مربوط به دمای موتور از سنسور دمای آب موتور بدست میآید .

دمای جوش آب در فشارهای مختلف، متفاوت است. 5- در این سیستم سرمایشی، یکسان سازی دمای خانه به بهترین شکل و با استفاده از یک ترموستات صورت میگیرد. تاسیسات سرمایشی از اصلیترین تاسیسات مکانیکی مورد استفاده در انواع ساختمانها و صنایع مختلف هستند. تاسیسات سرمایشی مورد استفاده برای تهویه مطبوع و تنطیم دمای داخل ساختمان انواع مختلفی دارند که از متداولترین آنها میتوان به کولر آبی، کولر گازی، چیلر، هواساز و فن کویل اشاره کرد. از اینرو، فرادرس، یک فیلم آموزشی جامع را به مدت 4 ساعت و 41 دقیقه تهیه کرده است که در قالب 10 درس به آموزش متداولترین سیستم های تبرید و سردخانه ای مورد استفاده در تاسیسات سرمایشی میپردازد. سیستم سرمایشی به نوعی از سیستمها گفته میشود که جهت سرد نمودن یک محیط استفاده میشود. اگر مبرد در اواپراتور بیش از اندازه مجاز حرارت جذب نماید فشار آن از حد مجاز فراتر رفته و باعث صدمه دیدن کمپرسور میشود . سیستمهای تبرید تراکمی از چهار جز اصلی کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و شیر انبساطی تشکیل میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید