معرفی 7 مدل از انواع سیستمهای سرمایشی – خدمت از ما

سرمایهگذاری جهانی در صنعت سیستم HVAC از طریق ایجاد فرصتهای شغلی برای راهاندازی و تعمیر و نگهداری، طراحی و ساخت، ساخت و فروش قطعات و آموزش و تحقیقات در این سیستمها صورت میگیرد. موارد زیر از انواع کولرهای گازی موجود در بازار جهانی است. بهترین سیستم سرمایشی برای محیط زندگی شما کدام است؟ تهویه مطبوع و سرمایش بخشهای مختلف خانه به بهترین شکل ممکن صورت میگیرد. این دستگاه در سیستمهای تهویه مطبوع ساختمانها و کارخانجات نیز کاربرد دارد. یک فن بزرگ نیز با دم هوا از اطراف کویل اب گرم هوا را گرم کرده و وارد سالن می کند این نحوه عملکرد برای گرمایش است برای سرمایش نیز کافیس است به جای کویل آب گرم یک کویل آب سرم در داخل یونیت هوا ساز نصب شود و با لوله کشی به چیلر وصل شود. نصب و راه اندازی آن به فضای کمتری نیاز دارد. وظیفه طراح در تمامی مراحل این است که هزینه های مرتبط با هر مرحله را به درستی در نظر بگیرد . که به مجموعه فرآیندها و فناوری های مرتبط با گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع اشاره دارد. اختراع دستگاههای مرتبط با سیستم HVAC همزمان با شروع انقلاب صنعتی، بهرهگیری از روشهای جدید مدرن سازی، دستیابی به بهرهوری بالاتر و ایجاد سیستمهای کنترل توسط مخترعان و شرکتهای مختلف در سراسر جهان به طور پیوسته آغاز شد.

بنابراین در ادامه ی مطالب مقاله به تعدای از پرکاربرد ترین آنها که با تواجه به شرایط آب و هوایی کشورمان و همچنین نوع کاربری ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، اشاره خواهیم داشت. نمونه ای از مینی چیلر ها وجود دارند که از گرمایش آنها استفاده می شود و عمل گرم شدن آب در آنها از طریق یک مشعل صورت گرفته و وجود شعله باعث می شود تا آب گرم مورد احتیاج فن کویل ها تامین شود. برای مثال برای ایجاد درجه حرارت های پایین نمی توان از سیستم سرمایشی تبخیری استفاده نمود و حتی در دستگاه پکیچ هوایی به جهت بار سرمایشی که ایجاد می شود، ممکن است انبساط مستقیم صورت نگیرد و این مسله باعث می شود که هوا دهی ساختمان دچار مشکل شود. هدف استفاده از سیستم تهویه مطبوع متعادل کردن دمای محیط در عین حفظ شرایط آب و هوایی مطلوب، دما و سرعت جریان هوا در یک محیط را کنترل می کند و باعث فراهم شدن راحتی و آسایش در فعالیت های روزمره برای ساکتین ساختمان می گردد. عدم بهره گیری از هوای بیرون برای تهویه مطبوع و صرف از هوای داخلی خانه استفاده میکنند البته در مدلهایی دریچههایی برای استفاده از هوای تازه بیرون به این منظور در نظر گرفته میشود.

توانایی آنها در تهویه مطبوع بخشهای مختلف خانه بسیار بالا است. یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی ممکن است یک یا چند منطقه را پشتیبانی کند و تجهیزات اصلی آن در خارج از منطقههای سرویسدهی شده در یک مکان مرکزی مناسب چه در داخل، در بالا یا مجاور ساختمان قرار داشته باشد. مثلا کاربر می تواند یک سرمایه گذاری اولیه کم با هزینه جاری بالا یا بالا یا یک سرمایه گذاری اولیه بالا در ازای هزینه های جاری کم را برای برای ساختمان در نظر بگیرد . ⦁ با استفاده از لوله های گالوانیزه یا چند لایه آب را و یا با استفاده از لوله های مسی مبرد را انتقال داد. در این سیستم آب از سقف توسط اواپراتور و تابش خنک کننده را میگیرد و آن را اسپری میکند. کولرگازی ها از سیکل تبرید پیروی می کنند که اصلی ترین اجزای آن، کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور است. سوخت اصلی آن در هر دو حالت سرمایشی و گرمایشی گاز طبیعی شهری است و بر پایه یک موتور احتراق داخلی گاز سوز و سیکل تبرید تراکمی کار میکند. 2. حذف سیستم چیلر، برج خنک کننده , موتور خانه مرکزی، رادیاتورها و لوله کشی های مربوطه. توجه داشته باشید که قبل از نصب داکت اسپیت باید مواردی چون منبع تولید آب گرم، موتور خانه و گاز در ساختمان لحاظ شده باشد تا بتوان کار نصب این سیستم را انجام داد.

با توجه به همین امر و ضرورت استفاده از سیستم های سرمایشی شرکت های بسیاری در خصوص طراحی و ساخت این سری از تجهیزات فعالیت گسترده ای داشته و سالانه دستگاهای مختلفی با کاربری و موقعیت نصب های متفاوت تولید و در بازار موجود می باشد. پس اگر به دنبال خرید سیستم های سرمایشی برای محل زندگی خود هستید، پیشنهاد میکنیم که تا انتها با ما همراه باشید. سرویس کردن آن نیاز به دانش فنی بالایی ندارد و توسط خود کاربر امکان پذیر است. چرا که پاشیدن قطرات بسیار ریز آب در مسیر هوا عمل سرمایش به صورت تبخیری انجام می شود. البته از آنجایی که در ساختمان های مسکونی سیستم لوله کشی آب سرد و گرم از یکدیگر مجزا می باشد، در زمان استفاده از فن کویل ها تنها می توان از سرمایش یا گرمایش آنها استفاده نمود. از نکات قابل توجه هنگام خرید بهترین سیستم های سرمایشی ساختمان علاوه بر ظرفیت مناسب دستگاه، گارانتی اصلی با خدمات پس از فروش نیز باید توجه نمود. به همین خاطر باید در زمان خرید سیستم سرمایشی مناسب برای یک محیط اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید، چرا که مهم ترین بخش طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان، انتخاب درست و مناسب یک سیستم سرمایشی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید