معرفی 7 مدل از انواع سیستمهای سرمایشی – خدمت از ما

چیلرها از قویترین سیستمهای سرمایشی هستند که در مجتمعهای بزرگ و ساختمانها، مورد استفاده قرار میگیرند. اسپلیتهای مرکزی نیز مانند چیلرها برای خنک کردن محیط بزرگ به کار میروند. در فصول گرم هم از پنجره کناری و هم پنجره سقفی استفاده شود چراکه باعث به گردش درآمدن هوا شده و تهویه و خنک شدن مناسب تر صورت می گیرد. فن کوئل دیواری، بر روی دیوار نصب میشود و جریان سرما یا گرما را به صورت موازی انجام میدهد. برخی از آنها نیز دارای ویژگیهایی هستند که میتوانند بروز مشکل در سیستم کانالکشی یا سیستم تهویهی مطبوع را تشخیص دهند. ترموستات هوشمند با استفاده از ویژگیهایی مانند یادگیری، برنامهریزی و زمانبندی، بخشبندی ساختمان و با تشخیص مشکلات سیستم و با یادآوری زمان تعمیرات در مصرف کمتر انرژی و کاهش هزینهها موثر خواهد بود. هزینه ای که به تعمیرات سیستم های تهویه اختصاص داده می شود بسیار کمتر از خرید یک یونیت جدید خواهد بود. 2. هزینه های عملیاتی کمتری نسبت به سیستم خنک کننده فن و پد دارد. هنگامی که تحقیق و جستجوی خود را به اتمام رسانده و آماده خرید هستید با متخصصین این سیستم ها تماس بگیرید تا نسبت به بازدید ساختمان شما و اخذ تصمیمات لازم جهت خرید یونیت جدید به شما کمک کنند.

هنگامی که تحقیق و جستجوی خود را تمام کردید و آماده خرید هستید، با متخصصین این سیستمها تماس بگیرید تا نسبت به بازدید ساختمان شما و اخذ تصمیمات لازم جهت خرید یونیت مناسب به شما کمک کنند. سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند صرفا با خنکسازی و گرم کردن دمای خانه به اندازهای که به آن نیاز دارید به صرفهجویی در هزینههای شما کمک میکنند. داکت اسپلیت یا همان اسپلیت کانالی به عنوان رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع در کل جهان شناخته شده که همانند اسپلیت های دیواری دارای دو واحد داخلی و خارجی برای هواسازی و کندانسور می باشند که با استفاده از لوله های مسی بهم وصل شده اند که سرمایش مورد نیاز را با استفاده از گاز فریون و کمپرسور که از نوع اسکرول است، تامین و گرمایش آن با کمک کویل آبگرم ایجاد می شود. حرکت هوا در طول گلخانه معمولا با زاویه 7درجه 1متر در هر 8 متر رو به بالا می باشدو ه همین دلیل امکان دارد گیاهان انتهایی سرمای کمتری را دریافت کنند که این مسئله در مورد گلخانه های قوسی بیشتر ملاحظه می شود.

یک سیستم گرمایشی هوشمند به کاربر امکان میدهد برنامه و تنظیمات مورد نظر را وارد کند. این سیستم ها گرمای مورد نیاز در فصل زمستان و سرمای لازم برای تابستان را فراهم می نمایند و حضور آن ها در ساختمان الزامی است. این سیستم ها به تجهیزات جانبی نظیر فن کویل و یا کانال های خروج هوا نیاز ندارند. سیستم هایی نظیر کولر و اسپلیت باد سرد را به طور مستقیم وارد فضا می کنند و همیشه فضای جلوی آن ها خنک تر از بقیه قسمت های اتاق است اما سیستم های سرمایش از کف فضا را به طور یکنواخت خنک می کنند و تفاوت دما در بخش های مختلف ساختمان احساس نمی شود. فن کویل یکی از تجهیزات پرکاربرد از گروه تجهیزات سیستم های تهویه مطبوع می باشد که قادر است در فصول گرم سال به عنوان یک سیستم سرمایشی عمل کرده، هوای محیط را به نحوی مطلوب خنک نگه دارد و در فصول سرد سال نیز با بالا بردن دمای محیط، به عنوان یک سیستم گرمایشی، فضایی دلنشین را مهیا کند تا امکان فعالیت مناسب برای ساکنین ساختمان به خوبی فراهم گردد.

5. امکان قراردادن فیلتر تصفیه هوا و نیز کنترل دمای هر نقطه از فضا به وسیله ترموستات و دریچه های ترموستاتیک تنظیم هوا بصورت مجزا. این سیستمها بسته به مدل خود میتوانند ویژگیهای جالب زیادی ارائه دهند. در ادامهی این مطلب تصمیم داریم به معرفی سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند و مزایای آن اشاره کنیم. هوشمند سازی سیستم سرمایش و گرمایش یکی از مهمترین بخشهای اتوماسیونسازی خانه هوشمند است. با این وجود، کولرهای گازی برای بیشتر افراد یکی از بهترین سیستمهای سرمایشی برای خانه هستند. در این سیستم دمای هر اتاق یا فضای داخلی ساختمان به بهترین شکل ممکن و به صورت کاملا هوشمند و مستقل از سایر اتاقها و فضاها تنظیم میگردد و برای ساختمانهایی که با مشکل تأمین برق مواجه هستند بهترین گزینه میباشد. حتما زمانهایی را به خاطر دارید که دمای سیستمهای گرمایشی را باید به صورت دستی تنظیم میکردیم. به این ترتیب میتوانید تنظیمات ترموستات را از راه دور با اپلیکیشن همراه تغییر دهید. در نتیجه به شما امکان میدهد ترموستات سرمایشی و گرمایشی را از هر جایی که اینترنت دارید، بررسی و کنترل کنید و در صورت نیاز دما را تغییر دهید. فن کویل (Fan coil) یکی از تجهیزات پرکاربرد از گروه تجهیزات سیستم های تهویه مطبوع می باشد که قادر است در فصول گرم سال به عنوان یک سیستم سرمایشی عمل کرده، هوای محیط را به نحوی مطلوب و تا حد نیاز موجود خنک و دلپذیر نگه دارد و در فصول سرد سال نیز با بالا بردن دمای محیط، به عنوان یک سیستم گرمایشی کارآمد فضایی با گرمایی دلنشین را مهیا کند تا امکان فعالیت مناسب برای ساکنین ساختمان به خوبی فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید