معرفی کامل انواع سیستم سرمایشی ساختمان – ویترین نت

سیال ناقل حرارت و برودت به داخل کویل دستگاه هواساز پمپ میشود و هوایی که توسط فن با سرعت از روی این کویل عبور میکند سرد یا گرم شده و بهوسیله کانالهای هوای سقفی به داخل فضاهای تهویه شونده توزیع میشود. این دستگاهها در حالت عادی به وسیله یک منبع برودت یک کویل را سرد کرده (کویل سرمایش ایجاد میکند) و با عبور هوا از روی کویل رطوبت آن گرفته میشود. دلیل نصب آن بر روی دیوار این است که کودکان به این وسیله دسترسی نداشته و امنیت برای آنها فراهم شده است. دیواری: این نوع پکیج ها یا دارای یک مبدل هستند که یرای گرم کردن شوفاژ و گرم کردن آب مصرفی در محیط خانه استفاده میشود و یا اینکه دارای دو مبدل هستند و برای گرم کردن آب شوفاژو آب مصرفی از مبدل ها به صورت مجزا استفاده میشود. هنگام خواب میتوانید این دستگاه را تنظیم کنید تا بهصورت خودکار دمای محیط را بسته به شرایط مطلوب کند، حتی زمانی که نیاز به خاموش شدن باشد این کار را خودکار انجام دهد. انرژی الکتریکی مصرفی در این محصول جهت حرکت فن ها و تابلو فرمان مورد استفاده قرار می گیرد . لذا در این متن و سایر متون، هر جا که از سیستم سرمایش و گرمایش VRF نام برده می شود منظور هما EHP است که با موتور الکتریکی و انرژی الکتریسیته کار می کند.

EHP مخفف Electric Heat Pump که نیروی محرک کمپرسور آن یک موتور الکتریکی است که با انرژی الکتریسیته ( برق ) کار می کند و GHP مخفف Gas Heat Pump که نیروی محرک کمپرسور آن یک موتور احتراق داخلی ( موتور پیستونی شبیه موتور اتومبیل ) است که با گاز لوله کشی شده شهری کار می کند. عملکرد این سیستم بر پایه سیکل تبرید تراکمی و یک موتور احتراق داخلی گازسوز میباشد. این محصول با توجه به مصرف پایین انرژی ای که دارد ، بسیار مناسب برای استفاده در ایران و فصل های گرم می باشد . طرز کار کلی پکیج های گرمایشی به این صورت است که هنگامی که شما شیر آب گرم را باز میکنید، داخل پکیج یک سنسور حساس وجود دارد که جریان آب را تشخیص میدهد و شعله روشن میشود، سپس مبدل حرارتی آب را گرم میکند. برای مسیر دهی جریان آب از شیرهای سه طرفه استفاده میشود که توسط این شیرها آب از مدار گرم کننده به مدار مصرف کننده انتقال و کنترل میشود. این دستگاه در دو مدل یکپارچه و مجزا با کندانسور آبی و هوایی برای سیستم سرمایش و گرمایش از ظرفیت ۵ الی ۸۰ تن تبرید با کویل انبساط مستقیم (DX) و انواع کویل های گرمایی و با فیلتر های مختلف طراحی و تولید می گردد.روف تاپ پکیج به عنوان یک سیستم واحد و یکپارچه، در هر زمان می تواند هوای خنک و گرم را برای ساختمان فراهم سازد.

پکیج سرمایشی و گرمایشی ساختمان و منزل سیستمی است که آب گرم و گرمای محیط خانه را تامین میکند. آنچه که در بالا از مقایسه سیستمهای سرمایشی خواندید، نشان میدهد که این روزها توجه زیادی به سیستمهای کم مصرف شده است، از سویی مصرف بی رویه برق این سیستمها، هزینه زیادی را بر دوش کاربران میگذارند، و از سوی دیگر، در روند تولید برق مصرفی آنها به محیط زیست آسیب وارد میشود. اگر پکیج در مکانی قرار داشته باشند که امکان تهویه هوا وجود داشته باشد از دودکش معمولی و اگر فضا بسته باشد از دودکش های دوجداره استفاده میشود. پر کردن مخزن آبی پکیج به صورت دستی انجام میشود و امکان پر کردن آن بطور اتوماتیک وجود ندارد. در روش سرمایش از طریق سیستم کولرهای اسپیلیت به خاطر غیر قابل اعتماد بودن این کولرها، حتماً باید از یک سیستم هشدار دهنده دمای اتاق سرور بهره برد تا در شرایط بحرانی بتوان از طرق مختلف اپراتور سیستم را در جریان اتفاقات قرارداد وگرنه امکان تحمیل خسارات میلیونی یا میلیاردی به مجموعه بسیار زیاد است.

بدون فن: این نوع پکیج دودی که از سوختن مشعل و حرارت به وجود میآید را از طریق مکش به بیرون هدایت میکند این مکش به صورت طبیعی از ارتفاعی که پکیج از زمین دارد به وجود میآید. فن دار: این نوع پکیج ها دود حاصل از سوخت را از طریق فنی که در دستگاه تعبیه شده است به محیط بیرون فرستاده میشود. در این نوع پکیج ها چون هوای مورد نیاز برای سوخت از هوای محیط خانه تامین میشود باعث کمبود اکسیژن میشود. برای تامین گرمای مورد نیاز درون پکیج یک مشعل قرار دارد. فارغ از اینکه شما قصد انتخاب کدام یک از موارد بالا را برای خنک کردن فضایی مورد نظرتان دارید، باید به چند نکته مهم و ضروری در انتخاب سیستم سرمایشی دقت کنید. که این سیستم سرمایشی عملکرد بسیار خوبی دارد. از این کولر فقط میتوان در یک فضا مانند پذیرایی استفاده کرد. در این نوع از سیستم سرمایشی دیتاسنتر ، به علت عدم استفاده از بخشهای مختلفی مثل راهروی سرد و گرم مجبور به استفاده از تجهیزاتی هستیم که بهطورکلی، همهی فضای داخل اتاق را سرد کند ، در این حالت تمامی فضای اتاق سرور خنک میشود و همین امر باعث میشود که اتلاف انرژی زیادی رخ دهد این تجهیزات برای ظرفیتهای گرمایشی بالاتر مانند اتاق برق دیتاسنترها مورد استفاده قرار میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید