معرفی کامل انواع سیستم سرمایشی ساختمان – ویترین نت

به این دلیل که بین دماها و فشار بخار آنها تفاوت وجود دارد، گرما از سیال گرم تر به سیال سرد تر منتقل میشود و بخار آب از آنکه فشار بخار بیشتری دارد به آن که فشار کمتری دارد میرود. محل نصب یونیت خارجی را باید طوری انتخاب گردد که لوله کشی راحت تر برای یونیت های داخلی امکان پذیر باشد و در صورت خرابی امکان دسترسی، تعمیر و نگهداری وجود داشته باشد. اگر تهویه به صورت صحیح و دقیق و در جای مناسب نصب شود می تواند باعث افزایش کیفیت هوا شود. تاسیسات گرمایشی: تجهیزاتی نظیر دیگ بخار (بویلر)، کوره، پمپ حرارتی و غیره که برای گرم کردن آب، بخار یا هوا به کار برده میشوند. سیستمهای اینورتر نوعی از کم مصرف ترین سیستم های سرمایشی هستند، چرا که به دلیل داشتن مدار الکترویکی مجهز به ترموستات، میتوانند جریان برق را کنترل نمایند. استفاده از کمپرسور اسکرال از نوع دیجیتالی اینورتر باعث می شود مصرف برق را به میزان قابل توجه کاهش می دهد.

این سیستم نیازمند لوله کشی گاز مبرد به داخل ساختمان بوده و بدلیل استفاده از تکنولوژیهای روز از جمله کمپرسورهای اینورتر کم مصرف و فیلترهای تصفیه هوای گوناگون و همچنین عدم اشغال فضای زیاد دارای محبوبیت بسیار شدهاند و در آپارتمانهای مسکونی از واحدهای کوچک گرفته تا ساختمانهای چند طبقه کاربرد دارند. مبردهای سیستم VRF توسط یک یا چند واحد کندانسور (خارجی یا داخلی و هوا خنک یا آب خنک) کنترل شده و بین واحدهای خارج و داخل جابجا میشوند. پکیج یونیت یا روف تاپ پکیج دستگاهی است که از تجمیع هواساز ، چیلر در یک واحد بوجود آمده است. این دستگاهها جزو پر استفادهترین نوع تجهیزات سرمایشی محسوب میشوند که از ۲ بخش اصلی و مجزا یونیت داخلی (هواساز) و یونیت خارجی (کندانسینگ) تشکیل شدهاند و به وسیله یک لوله مسی به هم متصل میگردند. 4. به دلیل Reverse کردن کمپرسور در شرایط ایده آل جهت تولید گرمایش در فصل زمستان به ازای هر یک ساعت گرمایش، 5 دقیقه سرمایش سیستم وی آر اف (VRF) خواهد داشت. سیستم های مالتی اسپلیت (وی ار اف) متشکل از چند یونیت داخلی متصل به یک واحد خارجی می باشد. به همین منظور در زمستان برای گرمایش می توان از سیستم گرمایش پکیج یا موتور خانه استفاده نمود و پنل های سقفی، کاستی توکار و کانالی، از یک کویل گرمایشی استفاده نمود.در این صورت فقط امکان استفاده از پنل های داخلی تو کار با فشار استاتیک 30 پاسکال یا پنل های داخل High Static کانالی استفاده شود.

این دستگاه برای متراژهای بیش از ۱۵۰ متر کاربرد دارد.چیلرها نسبت به کولر گازی مصرف برق کمتری داشته و پیش از خروج هوا توسط فیلترهای مختلف آن را تصفیه میکنند.بنابراین در صورتی که فضای بزرگی دارید و میتوانید جای مناسبی برای نصب چیلر تامین کنید، استفاده از آن میتواند انتخاب خوبی برای تامین هوای مطبوع خانه باشد. واحد فن کوئل را میتوان در اتاق نصب کرد؛ بنابراین داشتن یک فضای مناسب برای نصب و یک ظاهر زیبا برای محصول، ضروری است. بین فولی و قسمت متراکم کننده کمپرسور یک کلاچ مغناطیسی وجود دارد که که با اخذ فرمان از برد یونیت بیرونی فعال شده و کمپرسور را زیر بار میبرد . در یونیت خارجی EHP یک یا چند الکتروموتور وجود دارد. 5. در صورت تغییر دکوراسیون و معماری ساختمان، امکان جابجایی یونیت داخلی وجود ندارد چرا که باعث اختلاف فشار درون شاخه ها به وجود می آید و فشار بهم می ریزد.

بسیاری از افراد برای خنک نگهداشتن منازل مسکونی خود کولر گازی (اسپیلیت) را به عنوان اولین انتخاب بر میگزینند، اما این جا با محیطی بزرگتر روبرو هستیم، طبیعتا زمانی که قرار است یک سیستم خوب برای محیطی به بزرگی ویلا انتخاب کنیم به این سادگیها نمیتوان یک مورد را برگزید. سیستم GHP یک سیستم تهویه هوشمند است که قابلیت کنترل از راه دور با اینترنت را دارا میباشد. رشد قارچ های که ممکن است باعث حساسیت های آلرژیک شود. باعث اختلال در سرمایش، در تمام یونیت های داخل می شود. این فرآیند، باعث آزاد شدن مقدار قابل توجهی از حرارت و کاهش بسیار زیاد دمای سیستم میشود. یونیت خارجی VRF: شامل کمپرسور، موتور الکتریکی، کندانسور، فن، شیر انبساط الکترونیکی، شیر Hat Gas by Pas، جدا کننده روغن (Oil Separator)، آکومولاتور، بدنه و شاسی دستگاه بیرونی که در فضای آزاد مانند پشت بام یا حیاط نصب می گردد. الزامات نصب سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند چیست؟ مالتی اسپلیت (Multi Split) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید