معرفی سیستم های سرمایشی ساختمان – هراز نیوز

ممیزی انرژی به شما کمک می کند تا بفهمید یونیتی که قرار است انتخاب کنید برای خانه شما مناسب خواهد بود یا خیر. این سیستم به دلیل این که کف ساختمان را سرد می کند برای افرادی که دارای بیماری های مزمن مانند آرتروز می باشند، مناسب نیست. در نتیجه، برای سپری کردن روزهای گرم تابستانی باید از سیستم های سرمایشی استفاده کنیم که علاوه بر ایجاد سرما، انرژی کمتری مصرف کنند تا بتوان از آنها در مدت زمان بیشتری از شبانه روز استفاده کرد. نصب چنین سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان غالباً در مقایسه با انواع دیگر، همانطور كه در بالا گفته شد، گرانتر است اما عمدتاً به دلیل محدودیت دمای سطح میتواند مفید واقع شود و هزینه اجرای آنها كمتر است. یکی دیگر از سیستم گرمایشی خانگی در فصل گرما کولرهای گازی هستند که استفاده از آنها در شرایط جغرافیایی مختلف روز به روز در حال افزایش است.

فعالیتهای علمی او در زمینه تحلیل عددی سازههای مهندسی بوده و در حال حاضر آموزشهای مهندسی عمران، معدن و ژئوتکنیک مجله فرادرس را مینویسد. شما عزیزان اگر می خواهید وسیله ای مناسب در این زمینه پیدا کنید با کارشناسان و مشاورین ما در این رابطه تماس حاصل فرمایید. البته به دلیل نیاز به شوفاژ خانه اغلب در ویلا از این وسیله گرمایشی استفاده نمی شود و موارد استفاده ی آن بیشتر آپارتمان ها می باشد. از متخصصین سیستم های تهویه بخواهید یونیت سیستم تهویه ساختمان شما را بررسی کنند تا اگر نیاز به تعمیر است نسبت به اینکار اقدام نموده و عملکرد گرمایشی و سرمایشی را به وضعیت ایده آل بازگرداند. همانطور که می دانید سیستم های گرمایشی و سرمایشی با توجه به شرایط آب و هوایی و نیاز ساختمان خریداری می شوند. همه ی ما برای به دست آوردن آرامش بخشی از زمان خود را در ویلا میگذرانیم، پس باید توجه داشته باشیم دستگاهی که برای سرمایش یا گرمایش ویلا استفاده می کنیم حداقل صدا را تولید کند. پس با دانستن این موضوع، باید از سیستم هایی استفاده کنیم که توانایی آن را داشته باشد تا دمای داخلی را به حد نرمال حفظ کند و کاهش دهنده رطوبت فضای داخلی باشد.

و هر واحد میتواند مستقلاً فن کویل خود را کنترل کند. از این حیث استفاده از تکنولوژی های منطبق بر متد روز دنیا میتواند راهکار مناسبی در جهت صیانت از منابع خدادادی باشد. چیلر، یونیت و دستگاه خارجی است و فن کویل ها که یونیت های داخلی هستند به آن اتصال دارند، پس در صورتی که در هر قسمت به صورت جداگانه یک فن کویل تعبیه کنید، می توانید به صورت مستقل دمای هر قسمت را تغییر داده و یا در هنگام کار کردن سیستم در سایر بخش ها، تهویه یک قسمت را خاموش کنید. میباشند. برای انتقال هوای تهویه مطبوع، میتوان از فنهای گریز از مرکز، فنهای محوری و فنهای پلاگین و تجهیزات برودتی این کار را انجام داد. این قابلیت موجب میشود که اولاً کمپرسور دستگاه در فصل سرما نیاز به کار کردن ندارد و در مصرف برق به مقدار قابل توجهی صرفه جویی میشود.ثانیاً دستگاه در نیمی از سال مستهلک نمیشود و تنها فن یونیت داخلی از کل دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد، و استفاده از رادیاتور را در فضاها منتفی می سازد. متخصصین سیستم های تهویه با توجه به ممیزی انرژی و سایر اطلاعات مربوط به ساختمان در مورد سایز یونیت مورد نیاز تصمیم گیری می کنند.

البته در صورت نیاز به کاهش بیشتر دما میتوان از مبردهای دیگری نظیر لیتیوم بروماید، آمونیاک یا اتیلن گلیکول استفاده کرد. چیلر دستگاهی است که موجب کاهش رطوبت محیط می شود و جزو کم صدا ترین سیستم های ممکن است. انواع مختلف، انعطافپذیری بالا، کنترل میزان کاهش دما، تنظیم رطوبت هوا، نگهداری آسان، فضای اشغالی کم، ظاهر جذاب، صدای بسیار پایین در داخل اتاق و بهرهوری بالا از مزایایی هستند که باعث برتری این دستگاهها نسبت به دیگر سیستمهای سرمایشی میشوند. در طراحی اتاقهای تجهیزات تهویهای، سرمایش و گرمایش در ساختمان باید برای نصب قطعات، معیارهایی نظیر اندازه و وزن تجهیزات، نصب و نگهداری و مقررات مربوط به اشتعالپذیری و معیارهای تهویه هوا در نظر گرفته شود. چیلر جزو تهویه های مرکزی قرار دارد و این بدان معناست که با سرد شدن سیال در یونیت مرکزی و انتقال سرما حاصل با کمک گرفتن از لولهها و کانال هایی که در تعبیه شده اند، کل محیط ویلا به دمای مورد نظر می رسد. کانال ایجاد شده در داکت اسپلیت به صورت افقی بوده و بسیار مشابه کانال کولر های معمولی می باشد و هوای سرد و گرم در نهایت از طریق این کانال و در ابعاد کوچکتر وارد فضا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید