قبوض سنگین برق در انتظار دارندگان “داکت اسپلیت” دار – اول فارس

انواع مختلف، انعطافپذیری بالا، کنترل میزان کاهش دما، تنظیم رطوبت هوا، نگهداری آسان، فضای اشغالی کم، ظاهر جذاب، صدای بسیار پایین در داخل اتاق و بهرهوری بالا از مزایایی هستند که باعث برتری این دستگاهها نسبت به دیگر سیستمهای سرمایشی میشوند. دمیتری اورلوف، شهراد انرهودار گفت یک ستون نظامیان روس در حال حرکت به سوی نیروگاه زاپوریژیا دیده شدند و صدای تیراندازی در شهر به گوش میرسید. به گفته همین مقام، در آغاز آتشنشانان به دلیل تیراندازی قادر به کنترل شعلههای آتش نبودند. دعبید | داروسازی دکتر عبیدی گفته است: دعبید در نظر دارد برای ایجاد ظرفیت ۴۰ میلیون جعبه دارو و مکمل در سال در شکل های قرص، کپسول، قرص جوشان، شربت قطره خوراکی و اسپری بینی و گلو را به محصولات خود اضافه کند. در روزهای سرد زمستان سیستم گرمایش و در روزهای گرم تابستان سیستم سرمایشی خانه بسیار حائز اهمیت است چراکه استفاده ی بیش از حد از این سیستم ها نه تنها باعث هدر رفتن انرژی می شود، بلکه از نظر اقتصادی نیز باعث ایجاد هزینه می گردد. دشیمی | گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از 45.5 میلیارد تومان به 90 میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی به منظور ایجاد یک خط جدید تولید API در کرمانشاه و ارتقاء سیستم سرمایشی خط تولیدی تهران و افزایش توان برق اضطراری شرکت به تصویب هیئت مدیره رسید و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شد.

وسپه | گزارش توجیهی هیئت مدیره سرمایه گذرای سپه به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از 1200 میلیارد تومان به 2340 میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سود انباشته ،آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی به تصویب هیئت مدیره رسید و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شد. کگل | افزایش سرمایهُ صنعتی و معدنی گل گهر از 10 میرلیارد تومان به 20 میلیارد تومان (از محل مطالبات و آورده نقدی و سود انباشته) ، مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از15 اسفند امسال تا 14 اردیبهشت سال آینده تعیین شد. لپیام | نظر به مصوبه مجمع عمومی سالانه سهامداران شرکت توسعه و گسنرش صنایع بسته بندی فلزی پارس مبنی بر تقسیم سود به میزان هر سهم 1130 تومان معادل 1.695 میلیارد تومان سهم این شرکت از سود سهام است. این سیستم مخصوص واحدهای تجاری کوچک و مسکونی می باشد که قادر به گرمایش در هوای سرد و سرمایش در هوای گرم است. آسیب به همین سامانه میتواند منجر به فاجعهای نظیر انفجار نیروگاه فوکوشیمای ژاپن در سال ۲۰۱۱ شود؛ زمانی که زلزله و سونامی ناشی از آن سیستم سرمایشی را از کار انداخت و باعث شد مواد ذوب شده از قلب سه رآکتور به بیرون نشت کند.

یکی از نگرانیهای اصلی این است که بالا گرفتن نبرد در اطراف نیروگاههای هستهای میتواند به جریان برق سامانه سرمایشی (خنککننده) رآکتورها آسیب برساند. از سوی دیگر، خطر سامانه سرمایشی رآکتورها هم وجود دارد. بمباران بزرگترین نیروگاه هستهای اروپا از سوی ارتش روسیه و آتشسوزی ناشی از آن وحشت از تکرار حادثه اتمی چرنوبیل را در میان جهانیان برانگیخت. از سوی دیگر اوکراین میگوید ارتش روسیه پس از تصرف چرنوبیل کارکنان آن را بازداشت کرده و این افراد بدون پوشش ایمنی در معرض تششعات رادیواکتیو هستند که کماکان پس از نزدیک به ۴ دهه پس از فاجعه از بقایای این نیروگاه در حال نشت است. آندری توز، سخنگوی نیروگاه زاپوریژیا به تلویزیون اوکراین گفت گلولههای خمپاره مستقیما به محوطه تاسیسات اصابت کرده و باعث آتشسوزی در یکی از شش رآکتور نیروگاه شده اند. در شورای امنیت ملی ایالات متحده در دوره باراک اوباما میگوید احتمالا گنبد/سپر بتونی از قلب رآکتورها در برابر گلولههای توپ و تانک محافظت کرده است. داشتن انرژی مناسب عمدهترین عامل اقتصادی جوامع صنعتی پس از نیروی انسانی است چراکه انرژی یک نیاز اساسی برای استمرار توسعه اقتصادی، رفاه اجتماعی، بهبود کیفیت زندگی و امنیت جامعه است.

با این حال و با وجود آنکه نیروگاه زاپوریژیا طراحی و ساخت متفاوتی با چرنوبیل دارد و در برابر آتش مقاوم است، کارشناسان امنیت هستهای و آژانس بینالمللی انرژی اتمی نسبت به جریان داشتن جنگ در اطراف چنین تاسیساتی هشدار میدهند و آن را بسیار خطرناک توصیف میکنند. استفاده از سیستم هوشمند کنترل دما توسط سیستم هوشمندسازی KNX نه تنها به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک چشم گیری می کند بلکه باعث آسایش و امنیت در خانه ای لوکس می شود که بصورت یکپارچه تحت کنترل شماست. مطالبهای که البته سرانجام با پاسخ منفی ناتو مواجه شد. شبریز | پالایش نفت تبریز اعلام کرد مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ اعلام شده برگزار نمی شود و تصمیم گیری در خصوص دستور جلسات ذیل به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقباً اعلام میشود، موکول شد. کپرور | با عنایت به اتمام مهلت استفاده از مجوز افزایش سرمایه فرآوری زغال سنگ پرورده طبس و موافقت سازمان بورس واوراق بهادار مهلت استفاده از مجوز افزایش سرمایه این شرکت به مدت 30 روز و تا تاریخ 26 فروردین 1401 تمدید شد. لوتوس | افزایش سرمایهُ لوتوس پارسیان از 900 میلیارد تومان به 1500 میلیارد تومان، تعداد 5.9 میلیارد سهم با توجه به حق تقدم استفاده شده توسط سهامداران فعلی، و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه بدین وسیله تعداد 67.8 میلیون سهم 100 تومانی برای پذیره نویسی عمومی از 15 تا 29 اسفند عرضه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید