عملکرد یونیت بیرونی GHP – تولید کننده انواع چیلرهای مرکزی

این ویژگی باعث شده که برای ایجاد گرما گزینه مناسبی نباشد، چراکه در کشور ما ایجاد سیستم های گرمایشی با استفاده از جریان برق بسیار هزینه بردار هستند، اما در زمینه ایجاد سرما مانند سیستم GHP به صرفه است و گزینه مناسبی به شمار میآید. در هر دو نوع سرمایش در اثر بخار شدن مادهای به نام ماده مبرد که معمولاً گازی شکل است ایجاد میگردد. اسپلیت یا همان کولر گازی تنها یک یونیت خارجی دارد و به یک یونیت داخلی متصل می شود که فرآیند سرمایش را انجام می هد، بههمین دلیل تنها قادر به سرمایش یک فضا است. سیستم سرمایشی یا تاسیسات سرمایشی به سیستم یا تاسیساتی گفته میشود که محیط را برای ما سرد میکند. ⦁ سیستم های با مایع مبرد که در قسمت اواپراتور هوا را سرد می کنند و با استفاده از سیال هوا دما، رطوبت، کیفیت و فشار طرح داخل را تنظیم می کنند.

هدف استفاده از این سیستمها به وجود آوردن محیطی قابل تحمل و کیفیت هوای مناسب در آن محیط میباشد. برای خرید سیستمهای سرمایشی باید ابتدا آشنایی کامل با همه ی این سیستمها را داشته باشید و سپس با توجه به محیط مورد نظر و مقدار هزینه خود سیستم سرمایشی مناسب را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که یکی از عوامل موثر بر میزان مصرف انرژی، موقعیت جغرافیایی هر ساختمان می باشد. بهتر است توجه داشته باشید که از فن هیتر سیمارن برای تهویه در مکانهایی که نیاز به هوا دهی زیاد در یک فضای کم دارند استفاده میشود. آب گرم مورد نیاز رادیاتورها توسط دیگهای آب گرم مستقر درموتورخانه مرکزی تأمین میشود. از پمپهای حرارتی با منبع آب برای صرفهجویی در مصرف انرژی برای ساختمانهای بزرگ در هوای سرد استفاده میشود. سیستم های سرمایش ساختمان همانطور که از نامشان پیدا است، مجموعه ای از سیستم هایی هستند که از آنها بمنظور سرد کردن محیط به کار می رود. لوله ها از جنس پلی اتیلن زنجیره ای( pex) می باشند که به دلیل سبکی و انعطاف پذیری ، انتخاب مناسبی برای سیستم های HRH می باشند. این موضوع باعث افزایش هزینه های سیستم سرمایش ساختمان در مناطق نزدیک به خط استوا خواهد شد.

این سیستم ترکیبی است از یک سیستم هوا رسانی با حجم ثابت وشبکه ای از وسایل سرمایش با آب سرد که نزدیک سقف نصب می شوند .آب سرد در المنتهای سقف سرد که از جنس کنوکتوری در بازار موجود است جریان می یابد و حرارت را از دو طریق جابجایی وتشعشع جذب می کنند وباعث میشود دمای هوا کاهش یابد وشرایط راحتی مناسبی را تامین کند. بر خلاف کولر آبی، امکان استفاده از یک سیستم کولر گازی در بخشهای مختلف خانه وجود ندارد و صرفاً در پذیرایی نصب میشوند. یونیتهای خارجی در فضای غیرمفید ساختمان مانند پشت بام قرار میگیرند و یونیتهای داخلی در داخل ساختمان، در محیطهای مختلف نصب میشوند. از مزایای سیستم سازگاری با محیط زیست و نداشتن آلودگی ، کاهش هزینه ها، نصب راحت وایمنی بالای ان است و ازمعایب آن هزینه اولیه بالا و وابستگی سیستم به شدت تابش خورشید است . بنابراین بهترین سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان و سوله مطابق آنچه که شرح داده شد،بستگی به شرایط آب و هوایی،قیمت اولیه دستگاه، احتیاج به میزان نمودن رطوبت و … از نظر قیمت اولیه و دیگر مزایا، دستگاه مینی چیلر بهترین سیستم سرمایش و گرمایش ساختمانهایی است که در آنها هدف، سرمایش و گرمایش هر واحد به صورت مستقل و جدای از سایر واحدها است.

در واقع اهمیت تامین سرمایش ساختمان زمینه ساز پیشرفت های چشمگیر در این عرصه شده است. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از لوازم و وسایل سرمایشی در ساختمان ها به کارگیری طولانی مدت این سیستم های سرمایشی و در عین کاهش مصرف انرژی می باشد. بی شک شما هم در جریان گرم شدن مداوم کره زمین هستید به همین خاطر جهت حفاظت از محیط زیست و استفاده بهینه از انرژی باید توجه داشت که در حین خرید وسایل سرمایشی و گرمایشی علاوه بر قدرت و قیمت این تجهیزات، آن ها را متناسب با نیاز ساختمان خریداری کرد و در عین حال به تناسب آن ها برای تامین نیازهای اساسی دمایی، رطوبتی و… تمامی دستگاه های موجود در این حوزه ضمن مصرف انرژی مناسب، کارایی و عملکرد فوق العاده ای داشته و در عین حال طول عمر مناسبی نیز دارند. نوع تک مرحله ای قابلیت کنترل یک کمپرسور/هیتر را داراست و نوع دومرحله ای می تواند به طور همزمان دو کمپرسور/هیتر را کنترل نماید. این سیستم همچون سیستم گرمایش از کف از طریق انتقال حرارتی تشعشعی کار می کند .یکی از مهمترین فاکتورهای سرمایشی در این روش زاویه بین ساکنین واشغال کننده ها و منبع تابشی است که این خود به فاصله بین نفرات ، نوع سطوح و مساحت سطوح بستگی دارد.طراحی سیستم همچون سیستم گرمایش از کف است .جنس لوله ها از پلی اتیلن کراسلینک است که قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارداست وقطر آن بین 10تا25 میلیمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید