عملکرد یونیت بیرونی GHP – تولید کننده انواع چیلرهای مرکزی

این چرخش هوا در محیط، جه در فصل گرم و چه در فصل سرد سال باعث تهویه هوای ساختمان نیز میشود. اولین سیستمهای تهویه مطبوع در سال 1902 به بازار بورس نیویورک وارد شدند. این یعنی می توان از طریق یک سیستم هم گرما را در زمان های لازم و هم سرما را در زمان های لازم تامین کرد. تفاوتی که وجود دارد این است که به جای چند یونیت مجزا که لازم است در نقاط مختلف گلخانه نصب شوند، یک هواساز بزرگ و مرکزی در سالن نصب می شود و از طریق کانال، هوای سرد یا گرم در سالن پخش می شود. در یونیت خارجی EHP یک یا چند الکتروموتور وجود دارد. برای مثال در شهر تهران برای یک پروژه با شرایط نرمال که کاربری مسکونی دارد می توان بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ btu/h در نظر گرفت. در ظرفیت سنجی این ضریب حدودا در پروژههای مسکونی از ۳۵۰ تا ۹۰۰ btu/h میتواند متغیر باشد. یکی از این شرکت ها، شرکت رهپویان است که می تواند به خوبی نیاز شما به یک سیستم سرمایشی مناسب و کارآمد را تامین کند. از طریق رهپویان شما می توانید سیستم سرمایشی مناسب و کارامدی را با قیمتی بهینه خریداری کنید و آن را نصب کنید.

در این دستگاه افشانک های تزریق آب موجود در آن ، آب را با فشار بالا در مسیر عبور هوا از دستگاه افشانده و از این طریق ،هوا را خنک می کنند و در ضمن رطوبت ان را نیز بالاتر می برند. در مقابل انتخاب یک سیستم سرمایشی با ظرفیت کمتر از مورد نیاز، علاوه بر فشار مضاعف به دستگاه های سرمایشی و بالا بردن مصرف انرژی، عمر دستگاه ها را کوتاه کرده و در نهایت نیز سرمایش مطلوب حاصل نخواهد شد. علاوه بر جستجوی آنلاین از متخصصین، آشنایان و همسایگان در مورد عملکرد سیستم های تهویه سوال بپرسید. تاسیسات الکتریکی، وظیفه توزیع برق توسط شبکهای از کابلها و تاسیسات مکانیکی، وظیفه تامین خدماتی نظیر لولهکشی ساختمان، تامین حرارت، تهویه مطبوع، آسانسور، اطفا حریق و غیره را بر عهده دارند. از جمله نیاز به در نظر گرفتن محیطی نسبتا بزرگ برای موتورخانه،عدم انتقال یکنواخت حرارت و نیاز به لولهکشی زیاد در مجتمعها.ضمن اینکه هزینه انرژی مصرفی به صورت مساوی بین ساکنین مجتمع تقسیم و در شارژ ماهیانه محاسبه میشود،در نتیجه برای صرفهجویی در هزینههایتان استقلال ندارید. اما در مدل اینورتر به این صورت نیست. درابتدا باید بدانیم، محیط تهویهشونده تمام زیربنای ساختمان نیست. جهت انتخاب و خرید آسان سیستم اسپلیت مرکزی ، ابتدا باید ابعاد ، ظرفیت ، مشخصات فنی و برند مورد نیاز را تعیین کنید.

هم چنین این شرکت به خوبی به شما تضمین پس از خرید و نصب می دهد و در صورتی که مشکلی پیش بیاید می توانید با تماس با این شرکت برای حل آن اقدام کنید. اما برخی از آنها مانند سیستمهای اینورتر، VRF و GF از جمله مواردی هستند که انقلابی در مصرف انرژی به راه انداختهاند. دستگاههای تهویهی هوا از کومپرسور( مانند کمپرسورهایی که در یخچالها مورد استفاده قرار میگیرند)، برای خنک کردن هوای ساختمان استفاده میکنند. سیستم های تهویه مطبوع از مهم ترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی ساختمان به شمار میروند. سیستم GHP جایگزین مناسبی برای انواع سیستمهای گرمایشی سرمایشی مانند پکیج، اسپلیت،چیلر،شوفاژ و… این دستگاه نیز مانند اکونوپک گلخانه ای، دستگاهی سرمایشی و گرمایشی است یعنی هم برای تامین خنکی دما و هم گرما از ان استفاده می شود. در شکل و حالت اول، مانند کولر آبی سرمایش از طریق تزریق آب در مسیر عبور هوا صورت می گیرد.

یونیت هیترها به صورت منظم و به تعداد زیاد در سالن گلخانه نصب می شود و با لوله مرکزی به خنک کننده یا گرم کننده آب، متصل می شود. فن این یونیت های گلخانه ای، هوای اطراف لوله ها را به دورن گلخانه می دمد. ۲- جهت ساختمان و موقعیت پنجره ها و درب های آن نسبت به خورشید چگونه است. در این سیستمها گرما بهصورت اشعه مادونقرمز به داخل محیط تابانده میشود. در چنین مواردی، از تابش گرما به داخل اتاق استفاده میشود. داکتهای تأسیساتی از موتورخانه تا پشت بام حذف شده و فضای آنها به فضای مفید اختصاص داده میشود. دقت کنید که در این حالت رطوبتی وارد سالن نمی شودو برای تنظیم رطوبت باید تجهیزات رطوبت زنی را به دستگاه اکونوپک اضافه کرد. در واقع شما دیگر نیازی به تجهیزات مربوط به رطوبت ندارید و می توانید به خوبی با این دستگاه هم دمای گلخانه را پایین بیاورید و هم رطوبت آن را بالا ببرید. سیستم های سرمایشی و گرمایشی مختلفی امروزه وجود دارند که برای هر کدام از انها از تجهیزات خاصی استفاده می شود. برخی از آنها دوگانه هستند یعنی هم گرمایشی هستند و هم سرمایشی.

دیدگاهتان را بنویسید