عملکرد یونیت بیرونی GHP – تولید کننده انواع چیلرهای مرکزی

موضوع مصرف انرژی و قبض برق و آب اهمیت زیادی دارد. انرژی وارد شده در کولر گازی برق است و در گذشته مصرف برق بالایی داشتند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود کمپرسورهای کم مصرف در بازار توانستهاند رده A در انرژی را به معنای بازدهی بالا به دست بیاورند. مقدار بسیار قابل ملاحظه ای از انرژی به گرمایش و سرمایش اختصاص دارد. نکته قابل توجه این است که امکان استفاده از این محصول به صورت کانالکشی وجود دارد. این مدل سیستم تهویه هم دارد که به صورت تزریق بخار کار میکند. ترموستاتهای هوشمند هم به طور مشابه کار میکنند با این تفاوت که آنها به سیستم وایفای خانه نیز متصل میشوند. به یکی از مدلهای این نمونه داکت اسپلیت هم گفته میشود که در ادامه بیشتر آن را بررسی میکنیم. سیستمهای HVAC یا تهویه مطبوع یکی از مهمترین انواع سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان هستند و یک نقطه عطف برای سیستمهای مکانیکی ساختمان هم محسوب میشوند. فن کویل میتواند هم به عنوان سیستم سرمایشی و هم به عنوان سیستم گرمایشی در ساختمانها مورد استفاده قرار گیرد. از انواع سیستمهای سرمایشی میتوان سیستمهای اسپلیت، کولر گازی، کولر آبی، فن کویل را نام برد.

کولر گازی علاوه بر آنکه به عنوان یکی از سیستمهای خنک کننده خانگی شناخته میشود میتواند کاربردهای دیگری هم مانند تعیین دمای محیط توسط کاربر، تنظیم رطوبت محیط، روشن و خاموش شدن اتوماتیک دستگاه، فیلتراسیون بسیار دقیق برای ذرات و گرد و غبار هوا و از بین بردن ویروسها، باکتریها و میکروبها داشته باشد و همین موضوع هم موجب برتری این نوع از سیستمهای خنک کننده خانگی بر رقیبان خود شده است. این سیستم معمولا مانند یک سوئیچ لامپ عمل میکند، با این تفاوت که از دما و معادلات نیز استفاده میکند تا متوجه شود چه زمانی فن، گرمایش و سرمایش را روشن و خاموش کند. علاوه بر سیستمهای معرفی شده در این مقاله، سیستمهای دیگری نیز وجود دارند که به منظور تهویه مطبوع ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع سیستمهای مرکزی را یکی از بهترین مدلهای سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان برای ساختمانهای بزرگ میتوان معرفی کرد. ⦁ کولر آبی ثابت که معمول ترین نوع کولر آبی است به دلیل داشتن ابعاد بزرگ بر روی پشت بام یا تراس یا بعضا در حیاط نصب میشود و با استفاده از کانال کشی میتوان از هوای خنک آن بهره مند شد. بهترین سیستمهای تهویهای، گرمایش و سرمایش، کیفیت هوای داخل را از هر نظر تامین مینمایند.

به همین خاطر توصیه می کنیم برای اینکه بتوانید انتخاب درستی را انجام دهید پارامتر های مختلفی را در نظر بگیرید. بیتردید اینکه میزان قدرت پرتاب باد و خنکی یک سیستم سرمایش برای خانه چقدر باشد، اهمیت بسیاری زیادی دارد. تکنولوژی خانهی هوشمند و اتوماسیونسازی تجهیزات خانه رشد زیادی داشته و محبوبیت زیادی نیز در سراسر جهان یافته است. اگر از بلندگوهای هوشمند مانند گوگل هوم (Google Home) استفاده کنید میتوانید با فرمان صوتی تنظیمات دمایی خانهی خود را انجام دهید. پر استفاده ترین سیستم سرمایشی در ایران کولر آبی است. امیدواریم مطلبی که برای شما نوشتیم توانسته باشد به سوالات شما در زمینه هوشمند سازی سیستم سرمایشی گرمایشی پاسخ داده باشد. یونیت بیرونی سیستم گرمایشی سرمایشی جدید GHP فرمان جرقه زنی شمعها را ارسال میکند . تنوع بالای سیستم های سرمایشی به خاطر این بوجود آمده است تا بتواند نیاز محیط های مختلف را بر طرف سازند و نمی توان انتظار داشت که یک سیستم خنک کننده که در یک خانه نصب شده است را به همان صورت در یک سالن و یا سوله بزرگ نصب نمود و انتظار خنک شدن هوا را داشت. شما یک فضای بزرگ را نمیتوانید با یک کولر آبی خنک کنید، حتی اگر کولرتان ۷۵۰۰ باشد.

در انتخاب یک سیستم سرمایشی همانطور که در توضیحات بالا هم گفته شد، نکته مهم این است که شما به موقعیت کنونی خود آگاه باشید. این سیستمها با ویژگیها و مزایایی همراه هستند که از جملهی آنها میتوان به کاهش هزینهها اشاره کرد. که به مجموعه فرآیندها و فناوری های مرتبط با گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع اشاره دارد. 3- کانالکشی مناسب: برای توزیع هوا معمولاً کانالهایی را در نظر میگیرد که هوای مطبوع را به صورت مستقیم، آرام و بدون اتلاف، تا حد ممکن به منطقه مورد نظر برساند. ترموستاتهای هوشمند به شما امکان میدهند تنظیمات دمای مورد نظر خود را برنامهریزی کنید و همچنین میتوانید آنها را در سیستم اتوماسیونسازی خانگی بگنجانید. گاهی صحبت از یک سیستم مرکزی یا انبوهسازی است، در نتیجه شاید شما به تنهایی نقشی در انتخاب نداشته باشید. به همین دلیل آنهایی که در سالهای گذشته کولر گازی خریدند بیشتر برد کردند و در یکی دو سال اخیر خیلیها دنبال کولر آبی هستند.دیگر اینکه یک نمودار قیمتی از سیستمهای موجود در بازار را در دست داشته باشید و بدانید که روی نمودار قیمتی مطلوبیت شما کجاست. بدون شک متراژ فضا یکی از مهمترین معیارهای انتخاب است. یکی از نکات مهمی که باید در نظر بگیرید، محل زندگی شماست.

دیدگاهتان را بنویسید