عملکرد یونیت بیرونی GHP – تولید کننده انواع چیلرهای مرکزی

4- آلودگی محیط زندگی شما چقدر است؟ با پیشرفت تکنولوژی، سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند نیز به کمک افراد آمده است تا بتواند زندگی زیبا و راحتی را برای افراد فراهم نماید. این سیستم نه تنها سرمایش مورد نیاز در تابستان را فراهم می نماید بلکه در فصل زمستان نیز منجر به گرم شدن فضای ساختمان می گردد. تنها تفاوت این سیستم با سیستم VRF سرمایشی در این است که در فصل زمستان گرمایش محیط را فراهم می سازد. استفاده از این سیستم به میزان قابل توجه منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. تبخیر زیاد میزان رطوبت هوا را افزایش می دهد به همین دلیل از این کولرها در مناطقی که هوا رطوبت کمی دارد استفاده می شود. ضمنا لازم به ذکر است که این سیستم در واحدهای داخلی تنوع دارد به همین دلیل محدودیتها برای طراحی و استفاده از یک سیستم سرمایشی را از بین میبرد.

بنابراین صحبت از یک کولر یا یک رادیاتور بهخصوص نیست. وقتی از سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند صحبت میکنیم، درواقع از تمامی لوازم سرمایش و گرمایشی صحبت میکنیم که به سیستم هوشمند مرکزی خانه متصل شدهاند. برای این کار می توانید به وبسایت مجموعه تهویه آران انرژی مراجعه کرده یا با کارشناس فروش صحبت کنید. ما در اینجا با سیستمی سر و کار داریم که این لوازم را مجبور به کار میکنند. این سیستمها با محیطزیست سازگارند و آلودگی بسیار کمی تولید میکنند. برخی از بهترین سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان که به صورت مرکزی در ساختمان کار میکنند به صورت کانال دوگانه نصب میشوند. آیا کسب و کار اصلی این مجموعه خدمات تهویه مطبوع است یا به صورت نیمه وقت به این فعالیت مشغول هستند؟ فن کوئل دیواری، بر روی دیوار نصب می گردد و جریان سرما یا گرما را به صورت موازی انجام می دهد. سیستم کار کولر آبی بدین صورت است که از تبخیر برای جذب گرما استفاده می شود، در واقع گرمای هوا صرف تبخیر آب می شود. روش کار این سیستم بدین ترتیب است که سنسور تعیینکننده دما بهطور اختصاصی دمای هر محیط را اندازه میگیرد و به سیستم کنترلکننده مرکزی اطلاع میدهد.

علاوه بر تنظیمات سنسور دما بهطور هوشمند، کافی است دما برای هر اتاق یا ناحیه، یکبار بهدلخواه شما تنظیم گردد. دمای داخل ساختمان بهطور خودکار و بدون دخالت افراد تنظیم و کنترل میشود. در کنار مزایایی مانند سرمای مطبوع و نصب راحت فن کوئل و همچنین زیبایی که دارند اما از معایب آنها باید به نداشتن رطوبت کافی و خشک کردن محیط اشاره نمود و اینکه مانع از گردش هوای تازه به داخل محیط های بسته می شوند. کولرهای گازی اینورتر در دسته کولر گازی های اسپلیت قرار داده میشوند، اما تفاوتی نیز با آنها دارند. اگر در یک ساختمان همه محاسبات ساختمانی به درستی انجام شود اما دستگاه سرمایشی متناسب با آن ساختمان انتخاب نشود این موضوع موجب میشود تا تمامی تاسیسات مکانیکی آن ساختمان تحت تاثیر قرار گرفته و نتیجه دلخواه و مناسب به دست نیاید. اسپیلیت نیز نوعی وسیله سرمایشی است که به وفور در ساختمان های امروزی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله سیستم های سرمایشی مورد استفاده در ساختمان می توان به چیلر، کولر آبی، اسپیلیت و سیستم سرمایش از کف اشاره نمود. استفاده از انرژی حرارتی برای تولید سرما از جمله ویژگی های منحصر بفرد چیلر جذبی است.

در فن کوئل سقفی جریان سرمایش یا گرمایش از بالا به پایین انجام می گردد و حداکثر ظرفیت در این نوع فن کوئل تا 1000 فوت مکعب در دقیقه است. فنی کوئل های زمینی، سرمایش یا گرمایش را از سمت پایین به بالا و یا به صورت موازی زده و ظرفیت آنها تا 1000 فوت مکعب در دقیقه است. حداکثر ظرفیت این نوع از سیستم های خنک نماینده خانگی نیز به 8000 فوت مکعب در دقیقه می رسد. معمولا در اتاق زیر شیروانی یا بالکن نصب شده و برای خنک کردن و گرمایش خانه استفاده میشود. یعنی شما میتوانید دمای هر اتاق و فضا را جداگانه و برای زمان بخصوصی از روز تعیین نمایید. در این روش، آب سرد از طریق لوله هایی که درکف اتاق کار گذاشته شده عبور کرده و منجر به سرمایش می شود. این سیستم های هوشمند، مزیت هایی بسیاری دارند که در ادامه به آنها میپردازیم. باتوجه به کاربردی بودن وسایل سرمایشی انواع گوناگونی از آنها ساخته شده است که هرکدام مناسب استفاده در شرایط خاصی هستند. کولر آبی یکی از متداول ترین سیستم های خنک نماینده خانگی است که برای مناطق جغرافیایی با آب و هوای گرم و خشک مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید