عملکرد یونیت بیرونی GHP – تولید کننده انواع چیلرهای مرکزی

به همین دلیل بسیاری در کنار کولرگازی از کولر آبی نیز استفاده میکنند. به دلیل عدم نیاز به کانال کشی در داکت اسپلیت باید مجرایی برای انتقال هوای مکیده شده، به بیرون به کار برده شود. همین موضوع کولرهای آبی را برای مناطق دارای هوای خشک، به گزینهای مناسب تبدیل میسازد. دسترسی آسان به فیلترهای هوا، کولرهای گازی کف را برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند یا افرادی که تمایل دارند کیفیت هوا در محیط داخلی خود را تمیز نگه دارند، ایده آل است. بسته به برند سازنده این سیستم­های سرمایشی دارای ویژگی­های بی شماری هستند. در طراحی سیستم های تهویه ساختمان های اداری مرتفع برای اطراف ساختمان می توان از دستگاه های دو کانالی یا فن کویل های دارای کانال هوای تازه بهره گرفت. کدام سیستم گرمایشی برای خانه مناسب است؟ سیستمهای سرمایشی انواع مختلفی دارند و انتخاب بهترین نوع از میان آنها برای خانه شما به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد. سیستم سرمایشی گرمایشی مناسب ادارات – برخی ادارات مانند استودیوهای رادیو و تلویزیون و ادرات اطلاع رسانی همواره به صورت 24 ساعته فعالیت دارند و با اداراتی که فقط تایم اداری فعالیت دارند در طراحی سیستم سرمایشی و گرمایشی مورد نیاز، تفاوت دارند.

وی آر اف و جی اچ پی یک سیستم سرمایشی گرمایشی مناسب برای ادارات می باشد. سیستم سرمایشی گرمایشی مناسب ادارات – برای سرمایش یک یا چند چیلر را در موتورخانه یا پشت بام ادارات نصب می کنند و آب سرد را توسط لوله کشی ها به کویل هواساز ها می فرستند و فن ها هوای خنک را به گردش در می آورند. برای گرمایش یک یا چند بویلر را در موتورخانه قرار می دهند و آب گرم را با لوله کشی به سیستم های فن کویل و هواسازها انتقال می دهند و فن ها با به گردش درآوردن هوای گرم دمای محیط را بالا می برند. اما انجام این روند در این دو سیستم به طور مشابهی صورت نمی گیرد و کمی متفاوت است. با پوشال و پنکه در روزهای گرم می توان تا ۳۰ – ۲۰ درجه سانتی گراد دمای گلخانه را کاهش داد البته این روش در مناطقی با رطوبت نسبی پایین بهتر صورت می گیرد. از امتیازات چیلر ایجاد یک رطوبت مناسب در محیط است. در کمترین زمان یک محیط خنک تر و تنظیم شده ایجاد می­کند. یک واحد تهویه مطبوع مرکزی از سیستم اسپلیت استفاده می­کند. سیستم جرقه زنی به روش CDI ( فاقد دلکو) بوده و نحوه کار به این ترتیب است که پس از وصل شدن برق شمعها به رکتی فایر و CDI ، سنسور اندازه گیری دور موتور و وضعیت سیلندرها ، اطلاعات خود را به برد آوتدور ارسال میکند .

این سیستم ها بر اساس نحوه تبخیر آب به دو صورت سیستم فن و پد و خنک کننده مه پاش تقسیم می شوند. بعبارتی اگر سیستم همواره اولین کمپرسور را برای شروع بکار و تامین ظرفیت های پائین فعال کند در دراز مدت ممکن است ساعت کار و میزان استهلاک این کمپرسور به مراتب بیشتر از آخرین کمپرسور باشد . این سیستم ها سیال را در مکانی خارج از ساختمان سرد کرده و آن را به قسمت های مختلف ساختمان هدایت می کنند. بنابراین در ادامه ی مطالب مقاله به تعدای از پرکاربرد ترین آنها که با تواجه به شرایط آب و هوایی کشورمان و همچنین نوع کاربری ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، اشاره خواهیم داشت. در صورت تابش مستقیم نور خورشید و گرمای زیاد به شدت از بهره وری آنها کاسته خواهد شد. با استفاده از این موارد می­توانید به راحتی در هزینه­ها صرفه جویی کنید. در این ساختمانها طراحی فضای داخلی اهمیت بسیار زیادی دارد و استفاده از سیستمهای سرمایشی و گرمایشی سنتی میتواند بر روی طراحی دکوراسیون داخلی آنها تاثیر منفی بگذارد.

اگر قصد نصب یک دستگاه در هر اتاق برای پوشش کل خانه را داشته باشید، می­تواند هزینه زیادی را به همراه داشته باشد. فرمان جرقه زنی به ترتیب و بر اساس موقعیت پیستونها ارسال میشود . شاید هزینه انرژی مصرفی پکیج نسبت به بخاری بالاتر باشد،اما به خاطر حذف مسیر لولهکشی آب،حذف پمپ آب و استقلال در مصرف هر واحد نسبت به موتورخانه بسیار به صرفهتر است.ضمن اینکه هم هزینه تعمیر و نگهداری این سیستم از موتورخانه کمتر است و هم برای تعمیر آن دردسر کمتری خواهید کشید.در واقع پکیج یکی از بهترین سیستمهای گرمایشی حال حاضر بازار و جایگزینی مناسب برای سیستم موتورخانه محسوب میشود. این سیستمها به دستههای گرمایشی، سرمایشی و تهویهای تقسیمبندی میشوند. داکت اسپلیت به علت قیمت مناسب و نگهداری راحت و عملکرد مطلوب و قابلیت به کارگیری در آب و هوای مختلف از دیگر سیستم سرمایشی گرمایشی مناسب ادارات می باشد. اگر بخش هایی از ساختمان ادارات به گرمایش یا سرمایش نیاز دارند و بخش های دیگر نیاز ندارند باید در طراحی سیستم های سرمایشی گرمایشی این موضوع در نظر گرفته شود تا با سرمایش یا گرمایش کلی ساختمان، از هدر رفتن انرژی و مصرف بالای برق جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید