صفر تا صد معرفی انواع سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان

دستگاه این سیستم در بیرون از سوله یا سالن مد نظر قرار گرفته و نصب می شود. تجهیزات سرمایشی عبارتند از چیلر ، فن های برودتی و کولر آبی و گازی که با توجه به نیاز واحد تولیدی در سالن ها و ساختمان های اداری و رفاهی و غیره تعبیه می گردند. دستگاه های تهویه هوا: این دستگاه ها برای جریان دادن به هوای تازه در فصول مختلف موردنیاز می باشد. گلخانه مکانی است که در آن به کشت محصولات مختلف پرداخته می شود. یک سیستم سرمایش خوب در گلخانه باعث می شود تا دمای مناسب و خنک برای محصولات و گیاههان مختلف تامین شود. برای مثال اگر شما از یونیت هیتر گلخانه ای برای سرمایش گلخانه خود استفاده کنید، هر چقدر که متراژ گلخانه بیشتری داشته باشید نیاز به یونیت های بیشتری دارید تا به صورت منظم و با فاصله از هم نصب شوند پس باید هزینه بیشتری بپردازید. کاربرد این سیستم این است که دمای لازم و پایین را به خوبی برای محصولات فراهم می کند تا آنها بتوانند رشد کنند. کدام سیستم سرمایشی برای ویلا در شمال مناسبتر است؟ امروزه بهترین سیستمهای سرمایشی در ایران سیستمهای کولر آبی، کولر گازی، اسپلیت و فن کویل میباشند که هر کدام از این سیستمها مزیتهای خوب خود را دارند.

در حالت سرمایش ( تابستان ) که به علت گرمای هوای محیط احتمال داغ کردن موتور وجود دارد فن ها دائم کار بوده و با حداکثر قدرت فعال میباشند . بعنوان مثال برای گاز شهری 13A هر سه سوئیچ در حالت خاموش ، برای گاز شهری 12A سوئچهای 2 و 4 خاموش و سوئیچ 3 روشن و برای گاز کپسول پروپان کلاس A سوئیچ 2 خاموش و سوئیچهای 3 و 4 روشن میباشند . ماده مبرد در بازار با نام گاز کولر یا یخچال شناخته می شود که البته اشتباه است. سیستم سرمایش برای یک گلخانه اهمیت زیادی دارد چون دما یکی از مهم ترین مولفه ها در گلخانه است. یادتان باشد که دما مولفه ای بسیار مهم است. این که یک سیستم سرمایش گلخانه چه قیمتی داشته باشد به مولفه های مختلفی بستگی دارد. سرمایش تبخیری را گذشتگان بصورت خنک کردن آب در کوزه های آب را که سطح آن نمناک شده، برای خنک کردن باد میزند. زیرا با روشن کردن شومینه هوای سرد مرتب از دودکش آن وارد و هوای گرم از آن خارج میشود.حتی در خانهای که کاملا عایقبندی شده مصرف انرژی شومینه نسبت به سایر سیستمهای گرمایشی ۳۰ درصد بیشتر است.پس بهتر است صحنههای جذابی را که در فیلمها میبینید فراموش کرده و دنبال سیستم گرمایشی بهینهتری بروید.شومینه با وجود ظاهر زیبا مصرف انرژی بالایی دارد و در ازای این مصرف گرمای چندانی نیز تولید نمیکند.

هزینه نصب و راه اندازی نسبت به کولرهای آبی به مراتب بیشتر است. نسبت به سیستمهای سرمایشی قدیمیطول عمر بیشتری دارند و این در صورتی است که طبق دستوالعملهای سازنده از آنها استفاده شود. حال ما در این مقاله قرار است این دو سیستم را در داکت اسپلیت ها بررسی کنیم و مزایا و معایت آنها را بیان کنیم. میزان دما : هر چقدر که بخواهید دماهای پایین تری را برای گلخانه خود داشته باشید نیاز به سیستم های سرمایشی بهتری دارید که باعث می شود قیمت آن بالاتر برود. هر چقدر که شما از دستگاه های بروزتر و پیشرفته تری در سیستم سرمایش خود استفاده کنید باید هزینه بیشتری هم بپردازید. متراژ : هر چقدر که متراژ گلخانه شما بیشتر باشد در نتیجه باید تجهیزات بیشتری برای سیستم سرمایشی آن به کار بگیرید و همین یعنی شما باید هزینه بیشتری برای آن بپردازید. افزایش یابد و در نتیجه میزان مصرف برق خانوادهها نیز به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. داکت اسپلیت به گونه ای طراحی شده است که میتواند از هوای برگشت داده شده دوباره استفاده کند و از این طریق راندمان کاری دستگاه افزایش مییابد.

با توجه به معایبی که کولر آبی دارد، استفاده از کولرهای سلولزی در حال افزایش است، اما هنوز زمان زیادی نیاز دارند که جای کولرهای آبی را بگیرند. اما اصلیترین عیب آنها، مانند تمام سیستمهای سرمایشی غیر از کولر آبی، نبود رطوبت کافی و گردش هوای تازه به داخل محیط بسته است. فن کویل ها در حالت دوم علاوه بر اینکه حرارت و برودت مورد نیاز را تامین می کنند، هوای تازه را هم وارد محیط می کنند. زیرا صدای محیط زیاد است و شاید صدای فن کویل دیگر چندان آزار دهنده نباشد. یکی از اینشرکت ها، شرکت رهپویان است که به خوبی می تواند به شما سیستم سرمایش گلخانه مورد نیازتان را بفروشد. هواساز گلخانه ای می تواند واقعا انتخاب خوبی برای یک گلخانه باشد و شما با ان می توانید به خوبی دمای مناسب برای محصولات درون گلخانه را فراهم نمایید. شما با یک سیستم سرمایشی مناسب به راحتی می توانید دمای مناسب گلخانه را تامین می کنید. در ادامه ی مراحل هواگیری داکت اسپلیت ، مهره ورودی سرویس را با آچار سفت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید