سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب خانه شما چیست ؟

یکی از پرفروش ترین محصولات سرمایشی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد ، کولرهای آبی هستند . از مزیت های این سیستم سرمایشی صنعتی می توان به ارزان قیمت بودن آن در مقایسه با چیلر اشاره کرد. مزیت هایی که کولر گازی دارد شامل تصفیه کامل هوا، از بین بردن ویروس ها و باکتری های مضر، مصرف انرژی A و در نتیجه کاهش مصرف انرژی می شود. از طرف دیگر ، طراح باید سیستم مدنظر کاربر و نیازهای آن را به خوبی بداند و از پیش زمینه های ذهنی در رابطه با سیستم هایی که تا به حال تجربه استفاده از آن ها را داشته است آگاهی داشته باشد. لازم به زکر است که این محصول در هنگام عمل سرمایش مانند کولر آبی و در هنگام عمل گرمایش مانند هواسابز عمل می کند . این محصول برای گرم کردن محیط از گاز طبیعی و برای عمل سرمایش از روش سرمادهی تبخیری یا چیلری استفاده می کند .

با توجه به افزایش آلایندگی های موجود در هوا در سطح جهانی ، اهمیت پاک سازی هوا از عنصرهای مضر برای سلامتی انسان بسیار بالا بوده و حائز اهمیت می باشد . تخمین افزایش دما در طول گلخانه بسیار مشکل می باشد؛ چراکه تحت تاثیر پارامترهایی نظیر چیدمان سکو ها، موانع فیزیکی در برابر حرکت هوا در طول گلخانه،درصد سطح پوشش گیاهان نسبت به کف گلخانه و پوشش کف گلخاه از این نظر که خاکی است یا سیمانی و همچنین شکل سقف گلخانه قرار می گیرد. خانه هوشمند شما همچنین میداند تا چقدر زمان نیاز است تا سیستم سرمایشی گرمایشی شما دمای هر اتاق را به میزانی که باید رسیده شود برساند. باید بدانید که صفحات سلولزی را معمولا هر 4 یا 5 سال یک بار عوض میکنند و همچنین قابل شستشو نیز هستند که باعث صرفجویی در هزینههای شما میشود. عدم توجه به این موضوع باعث سرد یا گرم شدن بیشازحد محیط میشود و حل آن نیز نیازمند خراب کردن سقف و تغییر دادن طراحی است که هزینههای شما را بالا میبرد. شما می توانید یک یونیت جدید خریداری کنید اما قبل از اینکه بخواهید هزینه صرف کنید بهتر است عیب و ایراد سیستم را پیدا نمائید.

فن کویلها معمولاً با سروصدای جزئی کار میکنند و اگر بخواهید آنها را در داخل ساختمان نصب کنید ممکن است برای شما آزار دهنده باشد. از طرفی هم اگر خانه شما از سیستم گرمایش جداگانهای بهره میبرد شاید استفاده از فن کویلها چندان مناسب نباشد ولی اگر خواهان در دو سیستم سرمایشی و گرمایی هستید این نوع سیستم میتواند گزینه مناسبی باشد. در زمان خرید دستگاههای سرمایشی بهتر است که از فضای مورد نیاز برای نصب آنها اطلاعات کافی داشته باشید، زیرا ممکن است که دستگاه با محیط مورد نظرتان، سازگار نباشد. برای خرید و نصب مینی چیلر می توانید با بیتا سرویس تماس بگیرید. با وجود آنکه ممکن است برخی از روزهای تابستانی را تا به امروز در گرما به سر بردهاید، اما هنوز برای انتخاب بهترین سیستم سرمایشی دیر نشده است. اسپلیت ، نوعی کولر گازی است که هوای گرم را دریافت کرده و به صورت خنک به داخل بر می گرداند تا ترموستات به دمای دلخواه برسد. از این رو دستگاه های کولرگازی و اسپلیت مزایای بسیار زیادی نسبت به کولرهای آبی دارند اما قیمت آنها بالا بوده و هزینه انرژی مصرفی در آنها نسبت به کولر های آبی بالاتر هستند.

این محصول توان بسیار بالایی در تامین گرمایش و سرمایش دارد و از این رو در ساختمان های بزرگ می تواند عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان دهد . این میزان مصرف انرژی الکتریکی در مقایسه با سایر سیستم های سرمایشی بسیار ناچیز می باشد . بزرگ ترین تفاوت VRF با GHP در مصرف انرژی می باشد که VRF به دلیل استفاده از برق به عنوان تنها منبع تامین انرژی مصرف بالاتری نسبت به GHP دارد . در مقایسه با کولرهای گازی هزینه نصب و اجرای بالاتری دارند. این تجهیز با توجه به هزینه های بالاتری که نسبت به اسپلیت و داکت اسپلیت در نصب واجرای آن دارد ، بیشتر در پروژه های بزرگ و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد . برای آشنایی با مراحل نصب داکت اسپلیت روی دکمه زیر بزنید. توصیه می شود که کمترین دما برای اتاق نشیمن 21 درجه، برای اتاق خواب 18 درجه، برای آشپزخانه 18 درجه، برای حمام 20، برای توالت 16 درجه و برای راهرو 18 درجه باشد. به وجود آمدن سیستم های هوشمند که توانایی کنترل دمای اتاق ها و فیلتراسیون محیط را دارند ، فصل جدیدی را در این صنعت رقم زد . در صورتی که پس از سه سیکل فوق موتور روشن نشود عملیات استارت زدن متوقف و کد خطائی مبنی بر نبود سوخت به یونیت داخلی جهت نمایش در نشانگر ریموت کنترل ارسال میگردد .

دیدگاهتان را بنویسید