سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب خانه شما چیست ؟

فن کویلهای سقفی میتواند در داخل سقف ساختمان یا فضای سقف کاذب قرار گیرد. اگرچه در گذشته پنکههای سقفی و ایستاده بسیار محبوب بودند؛ اما حالا مدلهای مینیاتوری از پنکههای رومیزی در ادارات بسیار محبوب است و کارمندان زیادی یکی از آنها را برای میز کار خود انتخاب کردهاند. بعد از آن احتمالا یاد انواع کولر آبی و گازی یا پنکه میافتیم؛ اما این همه ماجرا نیست. به همین دلیل، امکان دارد برخی از موارد بالا در بعضی از انواع کولرهای آبی وجود نداشته یا قطعات متفاوتی در ساختار این کولرها تعبیه شده باشند. آیا امکان کاهش مصرف انرژی در برج مسکونی وجود دارد؟ این مسئله باعث میشود که مصرف انرژی در این سیستمها از 20 تا 40 درصد کاهش پیدا کند و گرمای اضافه تولیدشده توسط آنها نیز تا 40 درصد کاهش داشته باشد. چنانچه به دلیل از کار افتادن فن یا یخ زدگی و گرفتگی سطح اواپراتور تبخیر در اواپراتور انجام نگیرد ، سیال مبرد بشکل مایع در اواپراتور جمع شده و باعث کاهش میزان مبرد در سایر قسمتها و افت فشار در سیستم گرمایشی سرمایشی جدید GHP خواهد شد . تغییر حالت مبرد از گاز به مایع یا برعکس توسط این کویلها صورت میگیرد. یونیت بیرونی دارای سه عدد فن میباشد که در صورت نیاز هوا را جهت انتقال حرارت از بین فین های رادیاتور یونیت بیرونی و رادیاتور خنک کننده آب موتور به حرکت در می آورد .

سیستم کولر آبی فقط خاصیت خنک کردن دارند ولی سیستمهایی مثل فن کویلها، اسپلیتها، کولرهای گازی و چیلرها در زمینه گرمایشی هم نیز فعالیت دارند. کولرهای گازی اینورتر در دسته کولر گازی های اسپلیت قرار داده میشوند، اما تفاوتی نیز با آنها دارند. داکت اسپلیت ها در دو نوع معمولی و اینورتر تولید می شوند که داکت اسپلیت اینورتردار به حسگر دمای داخلی مجهز است و می تواند با تغییر فرکانس برق وارد شده، تعداد دور و قدرت کمپرسور را با توجه به دمای محیط تغییر دهد. بعضی از این مدل ها سریع تر عمل می کنند در حالی که بعضی از مدل های دیگر برای محیط های بزرگتری به کار می روند. درواقع لولهکشیها در این سیستم بهگونهای در سقف پراکنده میشوند که با توجه به دمای محیط گرما یا سرمای مناسبی تولید کنند. در مقابل نمونههای دیگری هستند که در هر لحظه میتوانند فقط سرمایش یا گرمایش محیط را تامین کنند. در کولر گازی از گازهای مخصوص تبرید از جمله R-22 یا R-134a یا R-404 و … ضمناً در این سیستم جهت بهینه سازی مصرف انرژی ، حرارت خروجی همراه گازهای حاصل از احتراق سوخت در موتور ، در مبدل مخصوصی جذب و به آب خنک کننده موتور منتقل میشود .

این آب تا زمانی که به دمای موردنظر برسد، در چرخه باقی میماند و پس از خروج از چرخه در سیستم ذخیره خواهد شد؛ بنابراین میتوان گفت که علاوه بر مصرف بهینه برق، این سیستم باعث صرفهجویی در مصرف آب نیز میشود. پس دامنه جستجوی خود را گسترش دهید تا آگاهانه تر تصمیم گیری کنید. این سیستم معمولا مانند یک سوئیچ لامپ عمل میکند، با این تفاوت که از دما و معادلات نیز استفاده میکند تا متوجه شود چه زمانی فن، گرمایش و سرمایش را روشن و خاموش کند. شناسایی بهترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی میتواند کمی گره از این مشکل را برای ما باز کند. کولر آبی چگونه کار می کند ؟ امروزه در مناطق زیادی از کولر آبی استفاده میشود،کولرهای آبی در مدلهای مختلفی موجود میباشد. البته خریداران آن کمتر از کولر آبی است و شاید علت این موضوع را باید در قیمت آن جستجو کنیم. 4- عدم بهره گیری از هوای بیرون برای تهویه مطبوع و صرف از هوای داخلی خانه استفاده میکنند البته در مدلهایی دریچههایی برای استفاده از هوای تازه بیرون به این منظور در نظر گرفته میشود.

همان طور که ملاحظه کردید، برای خنک سازی ساختمانهای مسکونی از تجهیزات و دستگاههای مختلفی بهره برده میشود. در واقع این تکنولوژی جدید گزینهای ایدهآل برای هوشمند سازی خانهها است. ایستاده: این مدل همان نمونهای است که در فضاهای بزرگ، اداری، مساجد، رستورانها و غیره آن را دیدهاید. دیواری: این مدل متداولترین نمونهای است که در خانهها شاهد آن هستیم. سقفی: این مدل به صورت کانالکشی شده داخل سقف نصب میشود. با توجه به تمایل حضور هوای سرد در قسمتهای پایینی، یک جریان همرفتی ایجاد میشود که هوای گرم بخشهای پایینی را به بالا منتقل میکند و هوای سرد شده توسط سیستم سرمایشی به پایین میرود. سیستمهای گرمایش و سرمایش از سقف این مشکل را ندارند و تنها با ایجاد جریان مناسب در هوای داخل باعث تهویه هوا و ایجاد دمای مطلوب میشوند. تولید میشوند. به تازگی هم در منوی آنها تغییراتی ایجاد شده و پنکهها را به وسایلی هوشمندتر در خانهها تبدیل کرده است. GHP مخفف عبارت Gas Heat Pump است و نوعی سیستم تهویه هوشمند برای تهویه صنعتی و خانگی به شمار میرود. درنتیجه نیازی به مصرف انرژی زیاد برای گرم کردن آب نیست. که به عنوان تبادل کننده حرارتی بین آب گرم و هوای درون ساختمان کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید