سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب خانه شما چیست ؟

در ادامه توضیحات بیشتری را درباره وسایل سرمایشی در اختیارتان قرار میدهیم. هر کدام از این وسایل سرمایشی، مزایا و معایب خاص خود را دارند و برای آشنایی با آنها و نکات خرید این وسایل، به شما پیشنهاد میکنیم که در ادامه این مطلب از سایت برفاب با ما همراه باشید. در صورتی که دارای یکی از این مشکلات هستید، به شما پیشنهاد میکنیم دیگر از پنکه استفاده نکنید و یک وسیله سرمایشی دیگر را برای استفاده، انتخاب کنید. به طوری که به در نظر گرفتن مدل، مصرف برق آنها از کولرهای گازی به مراتب کمتر است. امروزه در بسیاری از خانهها پکیج جای موتورخانه را گرفته است.سیستم موتورخانه برای مجتمعهای مسکونی با تعداد واحد بالا کاربرد دارد. در روزگاری که خرید هر وسیله منزل بهدلیل قیمتهای بالا و فشارهای اقتصادیاش یک فرایند مهم و پیچیده بهشمار میرود. خوشبختانه برند های زیادی هستند که به ساخت داکت اسپلیت های با کیفیت می پردازند و شما می توانید مدل های ساخته شده توسط آن ها را در این قسمت از دماپا مشاهده کرده و با بررسی قیمت و مشخصات اقدام به سفارش مدل مناسب کاربری خود کنید. به طور کلی کولر گازی وظیفه جذب هوای گرم داخل و تولید هوای خنک و مطبوع از طریق فرایند تبخیر مایع مبرّد به گاز در اواپراتور کولر را دارا می باشد .

زیرا با روشن کردن شومینه هوای سرد مرتب از دودکش آن وارد و هوای گرم از آن خارج میشود.حتی در خانهای که کاملا عایقبندی شده مصرف انرژی شومینه نسبت به سایر سیستمهای گرمایشی ۳۰ درصد بیشتر است.پس بهتر است صحنههای جذابی را که در فیلمها میبینید فراموش کرده و دنبال سیستم گرمایشی بهینهتری بروید.شومینه با وجود ظاهر زیبا مصرف انرژی بالایی دارد و در ازای این مصرف گرمای چندانی نیز تولید نمیکند. به طور کلی کولرهای سلولزی مزایای بیشتری نسبت به کولرهای آبی دارند که از آنها میتوان به نیاز نداشتن به پوشال اشاره کرد که نیاز به تعویضهای پی در پی دارند. یکی از مزیتهای کولر آبی این است که قیمت بسیار کمتری نسبت به کولرهای سلولزی دارد و هزینه سرویس کردن آن و تعویض پوشالها نیز کمتر از کولرهای سلولزی است. سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان را میتوان طبق مدل ساختمان و نیاز یک مکان به تهویه، گرمایش یا سرمایش طبقهبندی کرد. اگر یک پنجره در محیط داشته باشد، پنکه میتوان نقش یک دستگاه تهویه هوا را نیز داشته باشد.

از نیازهای اساسی و ضروری تمامی سازه های ساختمانی اعم از منازل مسکونی، اماکن عمومی، مجتمع های تجاری، ساختمان های اداری و نیز مراکز و ساختمان های صنعتی بهره مندی از سیستم تهویه مطبوع می باشد. در هر زمانی می توان انتخاب کرد که گرمایش با استفاده از انرژی ناشی از سوخت گازی تامین شود یا با استفاده از نیروی برق. با توجه به معایبی که کولر آبی دارد، استفاده از کولرهای سلولزی در حال افزایش است، اما هنوز زمان زیادی نیاز دارند که جای کولرهای آبی را بگیرند. یکی از رایجترین وسایل گرمایشی در کشور ما کولر آبی است که به دلیل قیمت مناسب و بازدهی خوبی که دارد، استفاده زیاد از آن میشود. به طور کلی میتوان گفت که پنکه یکی از قدیمیترین وسایل سرمایشی است که دارای چند پره در داخل خود بوده و با طراحی خاص و چرش آن پرهها، باد با شتاب بیشتری به سمت محیط فرستاده میشد.

برای این که بتوان میزان اختلاط سوخت و هوا را تنظیم و کنترل کرد از یک استپ موتور در روی کاربراتور استفاده میشود . در یک سیستم سرمایشی تبخیری با عبور آب و باد از یک واسط تبخیری، هوا خنک میشود که این فرایند در کولرهای آبی با پوشال انجام گرفته و در کولر های سلولزی از پدهای سلولزی استفاده میشود. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، خروجی دستگاه مینی چیلر یک سیال سرد (معمولا آب) است که با یک لوله مخصوص به فن کویل ها اتصال می یابد. ابزوربر : لیتیوم بروماید توسط سیستم توزیع بصورت کاملا یکنواخت روی لوله ها میریزد ، بخار مبرد تولید شده در اواپراتور توسط محلول لیتیوم بروماید در ابزربر جذب می گر دد ، به دلیل عدم استفاده از سیستم قدیمی نازل در توزیع لیتیوم بروماید امکان گرفتگی یا افتادن نازل و همچنین ریختن مایع بدون تماس با لوله ها در اثر پاشش توسط نازل وجود ندارد . امروزه استفاده از این پنکهها بسیار کاهش یافته و جای خود را به انواع وسایل سرمایشی جدیدتر دادهاند.

دیدگاهتان را بنویسید