سیستم گرمایشی و سرمایشی از سقف ساختمانها چگونه کار میکند؟

با این روش دیگر نیازی به کولر های آبی یا صنعتی نیست، و جدا از کم شدن مصرف برق سالن،هزینه خرید و نگهداری این مدل سیستم ها از هزینه های پرورشی شما کسر میشود . از نیازهای اساسی و ضروری تمامی سازه های ساختمانی اعم از منازل مسکونی، اماکن عمومی، مجتمع های تجاری، ساختمان های اداری و نیز مراکز و ساختمان های صنعتی بهره مندی از سیستم تهویه مطبوع می باشد. بهترین دستگاه سرمایش گرمایش از لحاظ قیمت برای ساختمان می باشد، که هدف آن ایجاد سرمایش و گرمایش هرواحد به صورت مجزا با سایر واحد ها می باشد. اگرچه چیلرها به عنوان دستگاه سرمایشی شناخته میشوند اما، با اضافه کردن مواردی همچون بویلرها میتوان آن را به یک سیستم گرمایشی تبدیل و به صورت دو منظوره از آن استفاده کرد. بنابراین این امکان را دارید تا به صورت حداکثری از فضا استفاده کنید. 1. خنک کردن محیط با استفاده از نصب و راه اندازی آسان .

نحوه انتخاب سیستم های تهویه مطبوع و سرمایشی برای منزل یا محل کار، یکی از اقدامانی است که همواره باید با راهنمایی یکی از مهندسان تاسیسات مکانیکی انجام شود. برای انتخاب سیستم گرمایشی و یا سرمایشی ابتدا اندازه ویلا را در نظر داشته باشید.سیستم های ضعیف قطعا قادر به گرم یا خنک کردن محیط های بزرگ نخواهند بود.همچنین سیستم های قدرتمند محیط های کوچک را بیش از حد نیاز گرم و یا خنک خواهند کرد که این امر برای ساکنین منزل آزار دهنده خواهد بود. آب موجود در رادیاتورهای معمولی باید تا دمای 60 درجه گرم شود تا بتواند دمای محیط را به حد مطلوبی برساند. طراحی و یپادهسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی با داشتن محیط جدیدتر و لوکستر برای افراد به راحتی میسر است. عوامل بسیاری بر انتخاب سیستم گرمایشی و سرمایشی یک محیط تاثیر گذار هستند که در ادامه به تعدادی از آنها پرداخته ایم. چیلرهای تراکمی مصرف برق بالایی دارند اما از طرفی راندمان و کارایی بسیار مناسبی خوبی داشته و به همین دلیل در سال های اخیر رشد آن ها در صنایع برودتی و تهویه مطبوع بسیار چشمگیر بوده. شاید با خود فکر کنید چیلر یک وسیله سرمایشی مناسب است در فصول سرد سال چه پیشنهادی دارید؟

آب معمولی ورودی به سیستم پس از گذشت از اسپری آب گرمای خود را از دست داده و خنک میشود. از انواع سیستمهای سرمایشی میتوان سیستمهای اسپلیت، کولر گازی، کولر آبی، فن کویل را نام برد. چیلر نمونه بزرگ تر مینی چیلر هوا خنک است.بدین معنی که برای سرمایش چندین واحد یا چندین بخش از یک ساختمان بزرگ از چیلر استفاده می شود که نوع چیلر تراکمی هوا خنک (نسبت به نوع آب خنک و نیز جذبی) مزایا و کاربرد بیشتری دارد.چیلر تراکمی هوا خنک نیز مانند مینی چیلر هم می تواند به فن کویل ها متصل شود و هم به هواساز. دستگاه ها یا پانل ها بر روی دیوار در داخل ساختمان نصب شده و معمولا به یک کمپرسور در فضای باز متصل میشوند. در نظر گرفتن مکان مناسب برای نصب و ظرفیت مورد نیاز برای گرمایش و سرمایش، این مشکلات را به راحتی حل خواهد کرد. شاید در هنگام خرید سیستم های گرمایشی سوال های مختلفی ذهن ما را مشغول به خود کند .

تمامی افرادی که در زمینه ساخت خانه و ویلا و باغ ویلا فعالیت دارند به این امر واقف هستند که آرامش مهم ترین اصلی است که از خانه توقع میرود.در نتیجه فعالان این حوزه عملکرد خود را در ساخت خانه به گونه ای پیش میبرد که به آرامش ساکنان خانه منجر شود.دمای محیط از جمله فاکتورهایی است که در ایجاد آرامش بسیار تاثیر گذار است چرا که سرما و یا گرمای بیش از حد بسیار آزاردهنده خواهد بود.در این مقاله به سراغ نحوه ایجاد تعادل در دمای ویلا رفته ایم و تمامی عوامل موثر بر آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در گرمایش از طریق حرارت مرکزی حرارت در خارج از ساختمان در محلی مانند موتورخانه تولید و با استفاده از سیستم لوله کشی به فضای داخل هدایت میشود. چیلر از نام انگلیسی chiller گرفته شده است و با تولید آب سرد و استفاده از آن در فن کویل های نصب شده در داخل ساختمان باعث سرمایش و خنک شدن فضای داخلی ساختمان می شود. اگر بخواهیم فن کویل ها را تقسیم بندی کنیم، می توان آنها را از نظر توکار یا روکار بودن، محل نصب و همچنین سرمایشی یا گرمایشی بودن به چند دسته مهم تقسیم نمود. اجزای فن کویل چه هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید