سیستم وی آر اف (VRF) چیست؟

به گفته او سیستم اینورترهای انواع چینی هوشمند نیست و برد اینورتری که روی آنها نصب و سبب کاهش عمر کمپرسور می شود، برخی محصولات عرضه شده در بازار نیز محصولات قاچاق است که تقریبا می توان گفت بی کیفیت ترین داکت اسپلیت های بازار و تقریبا نوع تقلبی آنها هستند. داکت اسپیلتها انواع متفاوتی دارند که برخی از آنها بر روی دیوار نصب شده و برخی از آنها نیز بر روی پنجره نصب میشوند. مثلا محصولات دو برند معروف کره ای دارای بهترین کیفیت و خدمات پس از فروش هستند، محصولات چینی ها هم با کیفیت های متفاوت در بازار عرضه میشوند. یک فروشنده در این باره حتی ادعا می کند این محصولات ساخت هیچ کشوری نیستند، بلکه عرضه کنندگان کمپرسورهای کولر گازی را جدا کرده و روی یونیت داکت اسپلیت نصب می کنند و در بهترین حالت بیش از یکی و دو تابستان جوابگو نخواهند بود، از کار می افتند و غیرقابل استفاده میشوند. مسلما در فصل گرم تابستان میزان استفاده از دستگاه خنک کننده نظیر کولر گازی یا اسپیلت به طور مداوم خواهد بود. اگر به دنبال تنظیمات درجه دمای اسپیلت در فصل زمستان هستید باید گفت بازه دمایی ۲۶ تا ۲۸ درجه جزو دماهای نرمال در این فصل محسوب می شود.

به طور کلی می توان گفت این سیستم تنها قادر است در فصل تابستان از طریق یونیت های داخلی ساختمان، فضاها را خنک کند. با توجه به اینکه کشور ما از کم آبی رنج میبرد، کولرهای آبی نیز یک بار اضافی هستند. در این درجه از دما بدن انسان احساس سرما و گرما نخواهد کرد و از جهت مصرف انرژی نیز بهینه ترین و بهترین دما برای دستگاه در تابستان محسوب می شود. در ضمن از برچسب مصرف انرژی نیز غافل نشوید. در رابطه با استفاده از دستگاه جهت گرم کردن محیط به این صورت عمل می شود که گاز خنک کننده موجود در کمپرسور به طور مستقیم وارد بخش اواپراتور شده و در نتیجه گرمای خود را به محیط انتقال می دهد. در این سیستم یا از مجموع دو سیستم تابستانی و زمستانی در کنار هم و یا از یک سیستم یکپارچهی دو فصلی برای تهویه مطبوع ساختمان استفاده میشود. لازم به ذکر است که نوعی از اسپیلتها دارای خاصیت گرمایش و سرمایش در کنار یکدیگر هستند و میتوانند به صورت فصلی مورد بهره برداری قرار بگیرند. با خواندن مطلب بهترین درجه دما برای کولرگازی متوجه شدید که با رعایت یکسری نکات مهم و نیز در نظر گرفتن درجه استاندارد برای سرمایش و حتی گرمایش دستگاه می توانید تا حدود زیادی در مصرف برق صرفه جویی کنید.

یک نوع مقاومت است که به صورت موازی با مدار مصرف کننده بسته شده است و از اجزا و قطعات مختلف در مقابل افزایش ولتاژ محافظت میکند. با سیستم سرمایش گرمایش هوشمند روزها قبل از اینکه صبح از خواب بیدار شوید، خانه هوشمند شما کار خود را آغاز میکند تا ایدهآلترین دما را برای ساعات مختلف روز شما فراهم سازد تا زمستانی گرم و تابستانی خنک و دلچسب را تجربه کنید. سیستمهای سرمایشی مانند کولرگازی، اسپلیت (نوع فقط سرد) و کولر آبی که فقط توانایی سرد کردن هوا در فصول گرم سال را دارد، بر اساس عملکرد انواع سیستمهای تبرید کار میکند و انواع مختلفی دارد. لازم به ذکر است کلیه سیستم اسپلیت مرکزی های ارائه شده در سایت مجموعه تخصصی دماتجهیز دارای شناسه کالا و قیمت مناسب بوده و تخفیفهای مورد نظر مصرف کنندگان در این قیمتها لحاظ گردیده است. هزینه اولیه تجهیزات مرکزی بالا است. این نکته را در نظر داشته باشید که چه برای سیستم GHP و چه برای VRF نیازی به ایجاد تجهیزات متفرقه مانند موتورخانه نیست. این مایع سرد شده میتواند در تجهیزات تهویه مطبوع مانند هواساز و فن کوئل استفاده شود. بهعنوانمثال استفاده از کولر گازی برای سرمایش کلی یک اتاق سرور یکی از این نوع کاربردهاست.

این نوع کولرهای گازی قدرت بیشتری از نوع پرتابل دارند. با این حساب دارندگان داکت اسپلیت بابت ۳۰۰ کیلووات برق مصرفی خود در تابستان از تعرفه یارانه ای بهره مند می شوند اما بابت مصرف مازاد بر الگوی خود مشمول تعرفه های پلکانی آنهم با ضرایب ۳.۵ برابر هزینه تامین برق که بیش از ۹۰۰ تومان در هر کیلووات ساعت شده و در حالت خوشبینانه باید منتظر قبوضی بیش از ۷۰۰ هزار تومان در هر ماه باشند. چنانچه نیازمند دریافت مشاوره و راهنمایی لازم در این زمینه می باشید؛ می توانید از خدمات حرفه ای و تخصصی دکتر تعمیرکار با ارزان ترین قیمت توسط کارشناسان و تکنسین های حرفه ای این مجموعه بهره مند شوید. شما کاربران عزیز در صورت نیاز به دریافت خدماتی همچون شارژ گاز، سرویس کولر گازی, تعمیرات و غیره می توانید از تعمیرگاه مجاز، حرفه ای و تخصصی دکتر تعمیرکار در هر کجای تهران و نیز شهرهای اطراف آن مانند اندیشه،شهریار،رباط کریم،اسلامشهر به صورت تضمین شده و با قیمتی مناسب بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید