سیستم های سرمایشی ساختمان

شما کاربران عزیز در صورت نیاز به دریافت خدماتی همچون شارژ گاز، سرویس کولر گازی, تعمیرات و غیره می توانید از تعمیرگاه مجاز، حرفه ای و تخصصی دکتر تعمیرکار در هر کجای تهران و نیز شهرهای اطراف آن مانند اندیشه،شهریار،رباط کریم،اسلامشهر به صورت تضمین شده و با قیمتی مناسب بهره مند شوید. چنانچه نیازمند دریافت مشاوره و راهنمایی لازم در این زمینه می باشید؛ می توانید از خدمات حرفه ای و تخصصی دکتر تعمیرکار با ارزان ترین قیمت توسط کارشناسان و تکنسین های حرفه ای این مجموعه بهره مند شوید. از این رو این روزها در اغلب ساختمان ها می توان اسپیلت ها را مشاهده کرد. در مناطقی که رطوبت بالا باشد، ظرفیت هوا برای جذب رطوبت، پایین تر است هوای با رطوبت بالا گرمای نهان کمتری را میتواند جذب کند و یا گرمای محسوس کمتری را میتواند به گرمای نهان تبدیل کند. توجه داشته باشید که بخار آب موجود در کندانسور با فشاری معادل ۱/۰ اتمسفر به حالت مایع در آمده و در قسمت خنک کننده با فشاری برابر ۰۱/۰ اتمسفر مجدد به شکل بخار تبدیل می شود. توجه کنید که این گاز متراکم درون کمپرسور دستگاه قرار می گیرد و با فشار کندانسور گرمای خود را از دست داده و به مایع تبدیل می شود.

در رابطه با استفاده از دستگاه جهت گرم کردن محیط به این صورت عمل می شود که گاز خنک کننده موجود در کمپرسور به طور مستقیم وارد بخش اواپراتور شده و در نتیجه گرمای خود را به محیط انتقال می دهد. GHP در واقع یک سیستم مدرن است که به تازگی در کشور ما رواج پیدا کرده است و در واقع یکی از بهترین سیستم های سرمایش و گرمایش برای انواع مکان ها به شمار می رود از ساختمان های مسکونی گرفته تا سالن های بزرگ کنفرانس. دیگر فروشندگان نیر تفاسیر غیرواقعی دیگری را تحویل مشتریان می دهند، یکی می گوید قبض برق برای خانه های دارای داکت اسپلیت از ۲۰۰ -۳۰۰ هزار تومان بالاتر نمی رود! سیستم تهویه هوشمند GHP که عمدتا در ساختمان های جدید بکار می رود. یکی ازفروشندگان در این رابطه می گوید: اوج مصرف برق سیستم های داکت اسپلیت از ماه تیر تا مرداد است و بنابراین تنها یک قبض بالای ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای مشترک برق صادر می شود! در این درجه از دما بدن انسان احساس سرما و گرما نخواهد کرد و از جهت مصرف انرژی نیز بهینه ترین و بهترین دما برای دستگاه در تابستان محسوب می شود. کولر آبی نیز یکی دیگر از سیستم های سرمایشی است که با استفاده از تبخیر آب هوا را خنک می کنند.

چیلرهای تراکمی آبی مجهز به کندانسور آب خنک هستند و با استفاده از جریان آب ارسالی از برج خنک کننده فرآیند چگالش را در چیلر انجام می دهند و به همین دلیل علاوه بر مصرف برق بالا، مصرف آب هم دارند. در این بین مصرف برق یک کولر آبی با همین شرایط از ۱۲۰ کیلووات ساعت در ماه فراتر نخواهد رفت. A عنوان می کنند، مسئله ای که با مصرف بالایی که خود به آن اذعان دارند چندان منطقی نیست. این سیستمها مزایا و معایب زیادی دارند که در ادامه شما را به طور کلی با آنها آشنا خواهیم کرد. درحالیکه در این سیستمها آب نهایتا تا دمای 38 درجه سانتیگراد گرم میشود. تاسیسات ساختمان، مجموعهای از سیستمها و تجهیزاتی هستند که به منظور بهبود عملکرد ساختمان و تامین خدمات رفاهی مورد نیاز افراد حاضر در آن مورد استفاده قرار میگیرند. اول از همه باید بدانید که بر اساس شرایط آب و هوایی باید اقدام به تنظیمات درجه دمای کولر گازی و اسپیلت نمود. بنابرین انتخاب بهترین سیستم سرمایش و گرمایش برای یک ساختمان و سوله یا سالنی خاص، مطابق آنچه که به طور خلاصه شرح داده شد، به شرایط آب و هوایی، قیمت اولیه دستگاه، احتیاج به میزان نمودن رطوبت و …

برخی از بهترین سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان که به صورت مرکزی در ساختمان کار میکنند به صورت کانال دوگانه نصب میشوند. به گفته او سیستم اینورترهای انواع چینی هوشمند نیست و برد اینورتری که روی آنها نصب و سبب کاهش عمر کمپرسور می شود، برخی محصولات عرضه شده در بازار نیز محصولات قاچاق است که تقریبا می توان گفت بی کیفیت ترین داکت اسپلیت های بازار و تقریبا نوع تقلبی آنها هستند. مثلا محصولات دو برند معروف کره ای دارای بهترین کیفیت و خدمات پس از فروش هستند، محصولات چینی ها هم با کیفیت های متفاوت در بازار عرضه میشوند. فروشنده یکی از شرکت های عرضه کننده این سیستم می گوید: داکت اسپلیت های موجود در بازار در دو گروه وارداتی و تولید داخل عرضه می شوند که در هر دو گروه سیستم هایی با درجه کیفی متفاوت وجود دارد. با نصب مناسب پرده در قسمت پنجرها در تابستان از ورود نورخورشید به داخل اتاق و گرم شدن بیش از حد فضای محیط می توان جلوگیری کرد. سیستم سرمایش برای یک گلخانه اهمیت زیادی دارد چون دما یکی از مهم ترین مولفه ها در گلخانه است.

دیدگاهتان را بنویسید