سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند: مزایای هوشمند سازی سیستم سرمایشی و گرمایشی

نوع انتقال قدرت به صورت تسمه و پولی که علاوه بر افزایش طول عمر الکتروموتور باعث کاهش محسوس صدای دستگاه میشود. سیستم های پکیج برای کنترل قدرت چرخش هوا توسط فن، دارای یک تا سه فرمان جداگانه می باشند که با نام های تک دور و سه دور شناخته می شوند. در خانه هوشمند امکان کنترل سیستم سرمایش گرمایش به سادهترین روش قابل انجام است. در صورت امکان بازکردن پنجره بهجای روشنکردن سیستم سرمایشی گرمایشی را به شما پیشنهاد میکند و به طور کل سریعترین و کمهزینهترین راهکار برای سرمایش گرمایش خانه شما را برایتان ایجاد میکند. سیستم مهپاش همچنین با ایجاد جلوهای ويژه در اطراف استخر، برکه و آبنماها زیبایی خاصی به فضای سبز میبخشد. به طوری که از جنوبیترین مناطق گلخانهای کشور در شهر رودان تا مناطق شمالی کشور در گرگان و تبریز و همچنین مناطق خشک و گرمسیری مرکزی کشور با اقبال بسیار خوب گلخانه داران روبرو شده است. امروزه بهترین سیستمهای سرمایشی در ایران سیستمهای کولر آبی، کولر گازی، اسپلیت و فن کویل میباشند که هر کدام از این سیستمها مزیتهای خوب خود را دارند. در زیر مزایا و معایب فن کویل به عنوان سیستم سرمایشی استفاده شده در فضای خانه آورده شده است. وجود مبرد در سیستم را کنترل می کند .

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اختراع دستگاه هایی که با انرژی های متفاوت از جمله برق کار می کند، سرمایش محیط زندگی دیگر کار سختی نیست. کولرهای آبی (سیستم سرمایشی سرماسان) با توجه به نوع فن و کاربری آنها به دو نوع کولر صنعتی آکسیال و کولر صنعتی سانتریفیوژ تقسیمبندی میشود. سیستم های سرمایشی و گرمایشی از گذشته تا کنون دچار تغییراتی شده اند و تکنولوژی در این تجهیزات نیز نفوذ پیدا کرده است. کندانسور آن را خنک کرده و به مایع تبدیل میکند و به اواپراتور یا خنک کننده میفرستد. این بخار واردکندانسور میشود و به محض تماس با کویل های آب برج خنک کننده تقطیر شده و به اواپراتور میرود. فن کویل هم جز یکی از پر مصرف ترین نوع سیستم سرمایشی محسوب می شود. سومین دستگاه از ۷ نوع از بهترین و جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی دستگاه پکیج یونیت است. داشتن هوای مطبوع و خنک در گرمای فصل تابستان همواره یکی از چالش های انسان ها بوده است که از دیرباز تاکنون در صدد پیدا کردن راه حل مناسبی برای این مهم بوده اند. البته سیستم مه پاش همچنین در فضاهاي باز تفريحي و تجاری از قبیل سواحل شنی، هتلها و تالارها و پارکها و فضای سبز ویلاها جهت خنک کردن و لطافت هوا در تابستان کاربرد فراوانی دارد.

این سیستم ها که به صورت ترکیبی از تابستان و زمستان هستند از انواع آن می توان به سیستم تهویه مطبوع مرکزی گازسوز(GHP), سیستم تهویه مطبوع الکتریکی و غیره نام برد. درصورتیکه به هر دلیلی سیستم سرمایش گرمایش هوشمند شما به شکل صحیح کار نکند، سیستم هوشمند ساختمان شما اخطار داده و شما را از خطای پیشآمده مطلع میسازد. سیستم سرمایش گرمایش هوشمند خانه شما میتواند رفتار شما با دستگاههای سرمایشی گرمایشی را نظارت کرده و از شما یاد بگیرد. خانه هوشمند شما همچنین میداند تا چقدر زمان نیاز است تا سیستم سرمایشی گرمایشی شما دمای هر اتاق را به میزانی که باید رسیده شود برساند. خانه هوشمند شما بهصورت خودکار بهترین دما را در بهترین زمان برای شما فراهم میکند. خانه هوشمند شما بهترین دما را برای هر اتاق در نظر میگیرد. اتاق یا ساختمان مورد نظر خود را مانند یک یخچال در نظر بگیرید. این کولرها مصرف برق کمی دارد و به کمک دریافت هوای بیرونی و عبور آنها از مجرای پوشالهای خیس از آب، هوای خنک را از طریق فنهای خود و کانالا کشی به داخل محیط ساختمان هدایت میکنند. برخلاف چیلرهای تراکمی که با انرژی برق کار میکنند، چیلرهای جذبی با انرژی حرارتی مانند بخار، شعله مستقیم و آب گرم کار میکنند.

دستگاههای تهویه هوای جدید در مقایسه با سیستمهای تهویه هوای قدیمی انرژی کمتری مصرف میکنند. کولرهای گازی در اندازههای مختلف با امکانات متفاوت تولید میشوند میتوانید متناسب با نیاز و بودجهای که دارید بهترین مدلها را بخرید. رطوبت تولید شده توسط کولر آبی و رطوبت موجود در هوای محیط باعث افزایش بیش از اندازهی رطوبت اتاق شده، و رفاه و آسایش را از ساکنان و افراد حاضر در ساختمان سلب میکند. سرماسان مفتخر است به عنوان اولین شرکت تولید کننده سیستمهای سرمایشی، این پدکولرها را در گلخانهها در انواع شرایط اقلیمی استفاده کند. روش خنک کننده ترجیحی برای گلخانه از طریق خنک سازی تبخیری است. گلخانهها به سیستمهای خنک کننده به اندازه سیستم گرمایشی نیاز دارند. نصب چنین سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان غالباً در مقایسه با انواع دیگر، همانطور كه در بالا گفته شد، گرانتر است اما عمدتاً به دلیل محدودیت دمای سطح میتواند مفید واقع شود و هزینه اجرای آنها كمتر است. سرمایش گلخانه گرانتر از گرم کردن گلخانه است.

دیدگاهتان را بنویسید