سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان

هنگامی که تحقیق و جستجوی خود را به اتمام رسانده و آماده خرید هستید با متخصصین این سیستم ها تماس بگیرید تا نسبت به بازدید ساختمان شما و اخذ تصمیمات لازم جهت خرید یونیت جدید به شما کمک کنند. هوای خنک را به صورت یکنواخت در ساختمان پخش می کنند و موجب سرماخوردگی نمی شوند. محل نصب یونیت خارجی را باید طوری انتخاب گردد که لوله کشی راحت تر برای یونیت های داخلی امکان پذیر باشد و در صورت خرابی امکان دسترسی، تعمیر و نگهداری وجود داشته باشد. یک تبخیر نشتی همچنین می تواند منجر به خطر شدید آتش سوزی در خانه یا محل کار شما شود. چرا که گاز مبرد استفاده شده در این دستگاه ها بدون رنگ و بو است وبعداز پیدا کردن نشتی اگر محل نشت تخریب شود هزینه زیادی باید متحمل شد. اگر پوسیده شوند، بوی بد آن به فضای داخل خانه میپیچد. اگر توجه کرده باشید با گذشت هر تابستان همگی به این نتیجه میرسیم که این تابستان دیگر گرمترین تابستان عمرمان بوده یا با چنین جملههایی از طرف اطرافیان مواجه میشویم که امسال هوا یک طور دیگری گرم بود! نوع EHP: که مخفف Electric Heat Pump است که با برق کار می کند. استفاده از کمپرسور اسکرال از نوع دیجیتالی اینورتر باعث می شود مصرف برق را به میزان قابل توجه کاهش می دهد.

در یونیت خارجی GHP یک موتور احتراق داخل وجود دارد که یک یا چند کمپرسور اسکرال را به گردش در آورده و کمپرسور نیز عمل متراکم کردن مبرد و چرخش آن را به عهده دارد. به همین منظور در زمستان برای گرمایش می توان از سیستم گرمایش پکیج یا موتور خانه استفاده نمود و پنل های سقفی، کاستی توکار و کانالی، از یک کویل گرمایشی استفاده نمود.در این صورت فقط امکان استفاده از پنل های داخلی تو کار با فشار استاتیک 30 پاسکال یا پنل های داخل High Static کانالی استفاده شود. 3. گرمایش دستگاه VRF در زمستان از طریق کمپرسور می باشد که مصرف برق زیادی را متحمل می شود. این امر نه تنها توانایی خنک سازی خانه شما را به شدت محدود می کند ، بلکه خطر نشت آب به فضای سقف شما را نیز تهدید می کند. در نتیجه، نه تنها این کار از فشار دادن دکمههای روی ریموت کنترل سادهتر است، بلکه به شما امکان میدهد مدیریت دقیقتری بر دمای هفته به هفته داشته باشید. سیستم های مالتی اسپلیت (وی ار اف) متشکل از چند یونیت داخلی متصل به یک واحد خارجی می باشد.

از نظر تقسیم بندی وی ار اف به دو دسته GHP و CHP تقسیم می شود. برای جلوگیری از افتادگی پرده های سایه بان یا به اصطلاح شکم دادگی، از سیم های پلی اتیلنی که اخیرا جایگزین خوبی برای انواع گالوانیزه آن گردیده استفاده می شود، بطوریکه در طول حرکت سایه بان به فواصل منظم و به موازات یکدیگر، زیر و روی پرده نصب می شوند. تخمین افزایش دما در طول گلخانه بسیار مشکل می باشد؛ چراکه تحت تاثیر پارامترهایی نظیر چیدمان سکو ها، موانع فیزیکی در برابر حرکت هوا در طول گلخانه،درصد سطح پوشش گیاهان نسبت به کف گلخانه و پوشش کف گلخاه از این نظر که خاکی است یا سیمانی و همچنین شکل سقف گلخانه قرار می گیرد. امروزه در فناوری VRF از موتور هایی با مبدل جریان (کموتاتور)، الکترونیکی (EUM)، کمپرسور های پیچی با محرک معکوس گر، کمپرسور های چندتایی، مدار بندی پیچیده، مبرد و روغن،برگشت ها و کنترول هایی استفاده می شود که اجازه می دهند تا 60 واحد داخلی یا بیشتر به شکل متصل به یک واحد خارجی کار نماید. ژنراتور : محلول لیتیوم بروماید که پس از جذب بخار مبرد در ابزربر رقیق شده برای احیا شدن وارد ژنراتور شده و حرارت می بیند، در اثرحرارت دریافتی بخار مبرد از لیتیوم بروماید جدا شده و محلول لیتیوم بروماید غلیظ شده برای استفاده مجدد از طریق مبدل حرارتی راهی ابزربر می شود .

برای کنترول کمپرسور از یک درایو با سرعت متغیر استفاده می شود.این سیستم (درایو) به کمپرسور اجازه می دهد جریان مایع مبرد را از طریق چندین سیم پیچ تبخیر تنظیم و تغییر بدهد. 5- در این سیستم سرمایشی، یکسان سازی دمای خانه به بهترین شکل و با استفاده از یک ترموستات صورت میگیرد. وی آر اف بازیافت گرما: یک مدل کاملا پیشرفته نسبت به سیستم های سرمایشی و سیستم های سرمایشی، گرمایشی می باشد. 1. در صورت نشتی یا خرابی در مسیر لوله کشی کل سیستم وی آر اف دچار مشکل می شود و از کار می افتد. 2. پیدا کردن نشتی گاز در مسیر لوله کشی بسیار سخت و زمان بر است. به محض اینکه ترموستات را به سطح مورد نظر و مناسب خود تنظیم کردید (معمولا موقع بیدار شدن، ترک کردن خانه، ورود به خانه و خوابیدن)، ترموستات این ترجیحات شما را میآموزد و به طور اتوماتیک تنظیمات را انجام میدهد. طرز کار این رادیاتورها به گونهای است که به محض روشن کردن آنها تمام گرمای تولید شده به خانه منتقل شده و انرژی اضافی هدر نمیرود. امروزه در سیستم اسپلیت مرکزی (VRF) جدید (نسل چهارم) علاوه بر بهینه سازیهای انجام یافته در خصوص بخش سرمایش، کاهش مصرف انرژی و سیستمهای کنترلی مورد نیاز، همچنین با استفاده از سیال جاذب انرژی به عنوان سیال واسطه امکان تامین گرمایش به صورت پیوسته (Heating continuous) تامین گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید