سیستم سرمایشی گرمایشی مناسب ادارات – سینا تکنیک – ایمن فن سینا

اگر شما نیاز به دمای خنک و پایین داشته باشید به خوبی این کار انجام خواهد شد و اگر نیاز به دمای بالا داشته باشید هم به آسانی به آن دست خواهید یافت. اما گرمایش آنها کم می باشد و با توجه به ساعات کاری ادارات اگر به گرمایش بیشتری مورد نیاز باشد باید در کنار آن از پکیج هم استفاده کرد. 3.پایین آمدن هزینه ها : درست است که شما یک سرمایه اولیه را برای سیستم سرمایشی نیاز دارید اما این سیستم بعدا هزینه های شما را کاهش می دهد چون بهترین شرایط دمایی را برای محصول شما فراهم می کند. دمای این رادیاتورها در کارخانه روی یک درجه مشخص تنظیم شده است. هواساز گلخانه ای می تواند واقعا انتخاب خوبی برای یک گلخانه باشد و شما با ان می توانید به خوبی دمای مناسب برای محصولات درون گلخانه را فراهم نمایید. در ادامه به انواع سیستم سرمایشی که در ساختمانها متداول هستند و مزایا و معایب هر کدام میپردازیم. میزان دما : هر چقدر که بخواهید دماهای پایین تری را برای گلخانه خود داشته باشید نیاز به سیستم های سرمایشی بهتری دارید که باعث می شود قیمت آن بالاتر برود. فن کویلهای روکار میتوانند به شکل دیواری، زمینی، ایستاده یا سقفی فن کویل سرمایشی و گرمایشی باشند.

طرز کار فن کویلها بسیار ساده است. این وسیله دقیقا شبیه یونیت هیتر گلخانه است یعنی دارای لوله های اب سرد و گرم است. از دیگر وسیله هایی که برای سیستم سرمایشی گلخانه استفاده می شود، هواساز گلخانه ای است . این وسیله ای دیگر است که از ان فقط برای سرمایش گلخانه استفاده می شود. نور مستقیم خورشید و دمای بالای حرارت می تواند خسارت زیادی به گیاهان گلخانه ای و باغ وارد کند. آب توسط دستگاه های دیگری گرم یا سرد می شود و به درون آن انتقال می یابد. در این میان عواملی مانند کاربری ساختمان ، نیاز های خاص کارفرما یا تغییر شرایط آب و هوایی از جمله مواردی است که انتخاب سیستم مناسب را بیش از پیش دشوار می سازد . تفاوتی که وجود دارد این است که به جای چند یونیت مجزا که لازم است در نقاط مختلف گلخانه نصب شوند، یک هواساز بزرگ و مرکزی در سالن نصب می شود و از طریق کانال، هوای سرد یا گرم در سالن پخش می شود.

شما از این طریق می توانید به سوددهی خوبی برسید. در شکل و حالت اول، مانند کولر آبی سرمایش از طریق تزریق آب در مسیر عبور هوا صورت می گیرد. در حالت گرمایش، گرما از طریق احتراق در یک مشعل گازسوز به وجود می اید. این که شما کدام سیستم را برای گلخانه خود انتخاب کنید بستگی به شرایط و انتخاب شما دارد. هر چقدر که شما از دستگاه های بروزتر و پیشرفته تری در سیستم سرمایش خود استفاده کنید باید هزینه بیشتری هم بپردازید. فنی کویلهای زمینی، سرمایش یا گرمایش را از زمین به بالا و یا به صورت موازی زده و ظرفیتی تا هزار فوت مکعب در دقیقه دارند. یکی از اینشرکت ها، شرکت رهپویان است که به خوبی می تواند به شما سیستم سرمایش گلخانه مورد نیازتان را بفروشد. نوع دستگاه : نوع دستگاه در قیمت سیستم سرمایش گلخانه بسیار موثر است. برای مثال اگر شما از یونیت هیتر گلخانه ای برای سرمایش گلخانه خود استفاده کنید، هر چقدر که متراژ گلخانه بیشتری داشته باشید نیاز به یونیت های بیشتری دارید تا به صورت منظم و با فاصله از هم نصب شوند پس باید هزینه بیشتری بپردازید.

با این کار به خوبی می توان رطوبت هوا را نیز تنظیم کرد. دقت کنید که در این حالت رطوبتی وارد سالن نمی شودو برای تنظیم رطوبت باید تجهیزات رطوبت زنی را به دستگاه اکونوپک اضافه کرد. اما با پیشرفت تکنولوژی برای کولر آبی نیز چند رقیب پیدا شد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. همان طور که گفته شد سیستم سرمایش گلخانه انواع مختلفی دارد. اگر شما دمای مناسب یک گیاه را فراهم نکنید بعدا دچار ضرر و خسران خواهید شد. انجام این عملیات باعث میشود مصرف سوخت کاهش یافته و همچنین هوای تازه در یک محیط ایجاد و اکسیژن کافی تامین گردد. با کنترل دما رشد آفات و علف های هرز نیز کاهش می یابد و مریضی گیاهان نیز کمتر می شود. 1.تامین دمای مناسب گلخانه : برخی گیاهان برای رشد به دماهای پایین تر از 10 درجه سلیوس نیاز دارند. 2.بازدهی بیشتر : زمانی که شما بتوانید دما را به خوبی کنترل کنید و در نتیجه شرایط رشد گیاهان را به بهترین شکل فراهم کنید یعنی بازدهی گلخانه خود را بیشتر می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید