سیستم سرمایشی گرمایشی – سرما سازان اسپادانا

سیستم همواره دمای سیال خنک کننده موتور را کنترل کرده و چنانچه این دما از 100 درجه سانتیگراد بالاتر رود ، ضمن نمایش کد خطای مربوطه عملکرد سیستم گرمایشی سرمایشی جدید GHP متوقف خواهد شد . عملکرد بیصدا و پاکسازی کامل هوا از مهمترین مزایای فنکویلها به حساب میآید. در نتیجه نصب و استفاده از سیستم های سیستم های سایه دهیی شامل پرد۵ های سایه انداز، رنگ آمیزی پوشش گلخانه، دوغاب آب لازم است به طریقی گلخانه پوشانده شود تا مانع تابش مستقیم اشعه آفتاب به گلخانه گردد. بدین ترتیب با استفاده از دو روش تهویه – جابجایی هوا و سایه اندازی روی سقف گلخانه عمل می کنند. در بسیاری از گلخانه های مکانیزه برای خروج گرما، از پنجره های سقفی قابل باز و بسته شدن نیز استفاده می شود. البته توجه داشته باشید که در هنگام نصب رعایت برخی نکات و موارد برای افزایش بهرهوری آن لازم و ضروری است. پس اگر این دما به محدوده بحرانی برسد نشانگر: افزایش بیش از حد دمای محیط ( که در عمل غیر منطقی بنظر میرسد ) ، گرفتگی میسر عبور هوای عبوری از بین فین های رادیاتور توسط ذرات گرد خاک یا سایر مواد معلق در هوا ( معمولاً برای رفع این مشکل طی سرویسهای دوره ای این رادیاتور شستشو و تمیز میشود ) ، از کار افتادن یا ضعیف شدن یکی یا تعدادی از فن های یونیت بیرونی و …

اما این کولرهای اینورتر دارای کمپرسور دور متغیر بوده و به جای خاموش و روشن شدن، تنها دور آنها کاهش یافته و یا به موقع نیاز افزایش مییابد. بنابراین توجه به سیستم سرمایشی حائز اهمیت می باشد. چیلر به نوعی از سیستمهای سرمایشی گفته میشود که با استفاده از مایعات سرما و گرما را به محیط میبخشد. به طور خلاصه سازندگان و تولیدکنندگان اکونوپک،تمامی مدل های متنوع این سیستم را باهدف اکونوپک صنعتی و غیر صنعتی مطابق با تمامی استانداردهای به روز جهانی تولید و با قیمت های معقولی روانه بازار کرده می کنند.روند کار این دستگاه به شیوه ای است که به هنگام تأمین سرمایش مورد نیاز، بسیار شبیه به دستگاه ایرواشر یا دستگاه زنت عمل می کند. خوب است بدانید که اکونوپک جز جدیدترین نوع سیستم های سرمایشی و گرمایشی می باشد. برای مشخص کردن نوع گاز سوختنی در روی برد یونیت بیرونی سه عدد سوئیچ تعبیه شده است که با استفاده از آنها میتوان نوع سوخت را مشخص کرد ( سوئیچهای 2 و 3 و 4 از SW7 ) .

سیستم GHP جایگزین مناسبی برای انواع سیستمهای گرمایشی-سرمایشی مانند پکیج، اسپلیت، چیلر، شوفاژ و… کولرگازی ها دارای انواع شکل های ظاهری از جمله دیواری، پنجره ای، ایستاده، سقفی و کاستی هستند و نیاز به کانال کشی ندارند ولی فضایی نزدیک را جهت نصب یونیت بیرونی نیاز دارند، همچنین لوله کشی روکار در ساختمان هایی که از قبل پیش بینی کولرگازی را نکرده اند، نیاز می باشد ( بغیر از مدل پنجره ای ). میزان انرژی برق مصرفی در کولرگازی ها به آمپر بوده و با برچسب انرژی و اعداد اعلام شده در کاتالوگ محصولات مشخص می شوند. کولرهای گازی و اسپلیت ها نوع دیگری از سیستم های سرمایشی هستند که با استفاده از فرایند انجام گرفته روی گازهای فریونی (همانند گاز یخچال) محیط را سرد میکنند. حال فن کویل ها یا از نوع آب گرم و یا از نوع آب سرد هستند و به این صورت جریان هوا تنظیم شده و دمای محیط را مشخص می کند.

خنک کردن محیط تنها یکی از کارایی های کولرگازی ها بوده و این دستگاه ها، خود را در زمینه های دیگر از سایر سیستم های سرمایشی متمایز میکنند. برخلاف سایر سیستمهای گرمایشی که پس از چند ماه نیازمند سرویس کردن میباشند، رادیاتورهای شیشهای به مراقبت و نگهداری نیاز ندارند و هزینهای صرف نگهداری از آنها نمیشود. ضمناً در حالت گرمایش چنانچه دما و فشار مبرد ورودی به کمپرسور در اثر پائین بودن دمای محیط کم باشد با استفاده از یک مبدل حرارتی و یک شیر برقی ، بخشی از انرژی آب خنک کننده موتور به سیال مبرد منتقل میشود . یونیت بیرونی دارای سه عدد فن میباشد که در صورت نیاز هوا را جهت انتقال حرارت از بین فین های رادیاتور یونیت بیرونی و رادیاتور خنک کننده آب موتور به حرکت در می آورد . اگر سیستم فاقد سیال مبرد باشد فشار داخل سیستم معادل یا به مقدار جزئی بالاتراز فشار اتمسفری خواهد بود. در حالت سرمایش ، هر سه فن بطور مدام در صورت فعال بودن سیستم فعال خواهند بود . که قابلیت ایجاد گرمایش و سرمایش را دارد. برق شمعهای موتور را وصل میکند . در داکت اسپلیتها یونیت داخلی گرمای محیط را دریافت و با استفاده از کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط به هوای خنک تبدیل میکند تا توسط فنها به محیط انتقال داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید