سیستم سرمایشی گرمایشی – سرما سازان اسپادانا

دستگاه این سیستم که همان هوا ساز نامیده می شود که در میان سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی یکی از پر طرفدار ترین و کار آمد ترین تهویه های صنعتی می باشد. سیستم های تهویه یا سرمایش و گرمایش صنعتی انواع مختلفی دارند که در زیر چند نمونه از پرطرفدار ترین و پر کاربردترین سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی که کارایی بیشتر نیز دارند را ذکر می کنیم و به بررسی هر یک می پردازیم. برای مثال در یک محیط اداری که در طول وقت کاری به طور ثابت در محیط شرکت حضور دارند و هر کدام حداقل یک سیستم کامپیوتر (که خود گرمازا است) دارند و پوشش و تعداد افراد با پوشش و تعداد افراد در یک محیط مسکونی متفاوت است، ظرفیت بالاتری نسبت به یک محیط مسکونی باید در نظر گرفت. تهویه صنعتی یکی از موارد مهم و بسیار با اهمیت است و زمانی که طراحی و ساخت سوله های صنعتی انجام می شود باید مدنظر قرار گیرد، زیرا مکان مورد نظر از نظر وزن و ابعاد برای دستگاه های تهویه باید تعبیه شود و همچنین کانال کشی ها با توجه به نقشه ی سوله یا سالن تولیدی (فضایی با تعداد زیاد نیروی های انسانی مثل کارگاه های خیاطی) یا صنعتی یا انبار است باید انجام شود زیرا کانال ها گاها در بعضی نقاط می بایست از اسکلت سقف آویزان باشند.

اگر از این سیستم برای محیط مورد نظر استفاده شود به دلیل تک عملکردی این سیستم برای گردش هوا، تصفیه ی هوا و تنظیم رطوبت هوای مدنظر باید سیستم های مجزا نصب و تعبیه گردد که موجب افزایش هزینه ها می شود. چیلرهای جذبی دو نوع مختلف داشته و به دو گروه مجزا تقسیم بندی میشوند که شامل موارد زیر میباشند. یا هوای درون سالن را با هوای تازه ترکیب کرد و به هواساز راه داد که برای این کار به یک فن مجزا نیاز است. در نتیجه برای محیط هایی که درکنار تنظیم و تعدیل هوای محیط نیاز به تامین هوای تازه و تنظیم رطوبت باشد استفاده از این سیستم مناسب نیست که خود از نواقص این سیستم در میان سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی برای مناطق شرجی و با رطوبت بالا محسوب می شود. در نتیجه هوا ساز سیستم کاملی است که تمام نیاز های یک محیط بزرگ، سالن یا سوله های صنعتی که از جمله ی آن سرمایش و گرمایش، کنترل رطوبت، گردش هوای محیط، تصفیه و فیلتر هوای آلوده را به طور کامل رفع و برطرف می کند و سیستم محبوب در میان سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی شده است.

گفته شده از ویژگی های مهم و با ارزش یونیت هیتر، دارا بودن قدرت پرتاب باد بالا است که این سیستم را برای سوله ها و سالن های با ارتفاع بالا و سقف بلند مناسب کرده است. در مثال ذکر شده فرض کنید ۳۰ متر از ۲۵۰ متر سرویس ها و حمام ها باشد. هوا ساز ها هر کدام برای متراژ معینی از محیط تامین هوای مورد نظر را انجام می دهند که با توجه به بزرگی سالن مورد نظر یکی یا چند دستگاه از این سیستم مورد نیاز می باشند. رایج ترین سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی و محیط های بزرگ همچون سوله ها و کارگاه یا سالن های تولیدی بر اساس صرفه جویی در مصرف انرژی و بازده بالا و کنترل آلودگی ها و آلاینده ها تولید می شوند. به طور کلی این سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی به خاطر دلایل ذکر شده در بیشتر سالن های صنعتی پیشنهاد نمی شود و مگر در انبار یا سالن هایی که نیاز به گردش هوا، تصفیه ی هوا، و تنظیم رطوبت نباشد. از مزیت های مهم و بزرگ هوا ساز که نقش مهمی در کارامدی این درستگاه در میان سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی داشته این است که برای بازده بیشتر و نتیجه گیری بهتر می توان هوای درون سالن را به عنوان هوای ورودی هوا ساز یا همان هوای برگشتی را از راه یک کانال مجددا به هواساز برگشت داد.

5- قیمت اولیه بالاتر از دیگر سیستم های گرمایشی نسب به هر متر مربع از سالن یا محیط مربوطه. سیستم های سرمایشی كه یكی از بخش ها سیستم های HVAC محسوب میشوند به جهت مزیت های ویژه ای كه دارند در صنعت و تجارت امروز از همنوعان دیگر خود بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر دو نوع ذکر شده، برخی پکیج ها قابلیت تغییر سرعت چرخش فن به صورت پیوسته را دارا می باشند که به خروجی دیمری با ولتاژ پیوسته نیاز دارند. به طور کلی کولرهای سلولزی مزایای بیشتری نسبت به کولرهای آبی دارند که از آنها میتوان به نیاز نداشتن به پوشال اشاره کرد که نیاز به تعویضهای پی در پی دارند. آب گرمی که برای عملکرد گرمایشی این سیستم مورد نیاز است از موتور خانه فراهم و توسط پمپ به کویل ها فرستاده می شود. شما می توانید با پرس و جو از اطرافیان خود متوجه شوید چه شرکتی بهترین خدمات فروش را ارائه می دهد و همین موضوع می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند تا بتوانید بهترین محصول و خدمات مورد نظر خود را بگیرید. این محلول از حالت گاز به مایع و از مایع به گاز تغییر حالت میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید