سیستم سرمایشی چیست و چه کاربردی دارد؟

به طور کلی این سیستم خنک کننده به دو گروه چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم می شوند. چیلر تراکمی هوا خنک نیز مانند مینی چیلر هم می تواند به فن کویل ها متصل شود و هم به هواساز. سیستمهای آب-هوا به عنوان یک سیستم ترکیبی معرفی میشود تا هر دو مزیت سیستمهای تمام هوا و تمام آب را داشته باشد. و در مرحله آخر باید تمام دستگاهها و قطعات ایمنی بررسی شوند. در این دستگاهها علاوه بر هوای خنک، مقداری رطوبت نیز وارد محیط میشود؛ از این رو برای استفاده در مناطق دارای آب و هوای خشک بسیار مناسب است. با تولید رطوبت برای مناطق خشک بسیار مناسب است. باید به گونه ای سیستم نصب شود که لجن و کثافات به داخل سیستم وارد نشود، دستگاه تبرید باید غیرقابل نفوذ باشد و قبل ورود گاز به داخل دستگاه مبرد کاملا خشک شود. داکت اسپلیت یا همان اسپلیت کانالی به عنوان رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع در کل جهان شناخته شده که همانند اسپلیت های دیواری دارای دو واحد داخلی و خارجی برای هواسازی و کندانسور می باشند که با استفاده از لوله های مسی بهم وصل شده اند که سرمایش مورد نیاز را با استفاده از گاز فریون و کمپرسور که از نوع اسکرول است، تامین و گرمایش آن با کمک کویل آبگرم ایجاد می شود.

در مقایسه با کولر های گازی، نصب داکت اسپلیت تا ۵۰ درصد به کاهش مصرف برق کمک می کند و باعث ایجاد سرمایشی مطبوع در فضا می شوند. چیلرها در لغت به معنای آب سرد کن می باشد که جهت تولید آب سرد در تهویه مطبوع و صنایع مختلف از قبیل پزشکی، صنعت چاپ، صنعت لیزر و دستگاه های تزریق پلاستیک قابل استفاده می باشد. که در نتیجه طرفداران بیشتری نیز برای خود پیدا کرده است. زرین سرویس شما را به طور کلی با این سیستمها آشنا کرده و میتوانید با مطالعه دقیق سیستم مورد نظر خود را انتخاب کنید و سفارش دهید. در ادامه همین مطلب در مورد نحوه انتخاب و معرفی همین سیستمها بیشتر صحبت میکنیم. اگر شما نیز به دنبال خرید سیستم های سرمایشی خانگی هستید، پیشنهاد میکنیم حتما تا انتها با ما همراه باشید، چرا که در این مقاله از ویترین نت قصد داریم به صورت کامل، انواع سیستم سرمایشی ساختمان را معرفی کنیم. نیز در محل کارخانه شرکت ما طراحی و تولید شده و به طور مستقیم از کارخانه به فروش می رسند. داکت اسپلیتها یکی از پر کاربردترین و بهترین سیستمهای سرمایشی برای ساختمانهای بزرگ اداری و تجاری به شمار میروند اما استفاده از آنها در ساختمانها و مجتمعهای بزرگ مسکونی هم دیده میشود.

چیلرها، بهترین سیستم سرمایشی برای ساختمانها هستند. دستگاه چیلر میتواند مشکلات سرمایشی محیطهای مختلف را حل و هزینههای جاری برای استفاده از انرژیها و دستگاههای دیگر جهت برودت را کاهش دهد. چیلر دستگاهی است که به صورت متداول از آن جهت ایجاد سرمایش استفاده می شود و چنانچه این دستگاه را به بویلر متصل و آب گرم مورد نیاز تهیه شود، می توان از آن به صورت دو منظوره بهره گرفت. توجه داشته باشید که آب مورد نیاز با چرخش در فن کویل ها عمل خنک کردن ساختمان را انجام می دهند و حتی می توان گفت که مینی چیلرها به عنوان یک پمپ حرارتی در فصل زمستان آب گرم مورد نیاز را فراهم می کنند. البته از آنجایی که در ساختمان های مسکونی سیستم لوله کشی آب سرد و گرم از یکدیگر مجزا می باشد، در زمان استفاده از فن کویل ها تنها می توان از سرمایش یا گرمایش آنها استفاده نمود.

سیستمهای خنککننده مستقل شامل سیستمهای فعال است که برای سیستمهای تهویه مطبوع، خنککنندگی و توزیع مناسب هوا در داخل یک منطقه و کنترل رطوبت را انجام میدهند. فن کویل دستگاهی است که از آنها جهت ایجاد سرمایش و گرمایش در منازل استفاده می شود و درجه حرارت آن از طریق ترموستات تامین شده و مقدار رطوبت و هوای ایجاد شده توسط هیومیدستات و همچنین فن کنترل می شود. در این نوع کولر گازی از کمپرسور دور متغیر استفاده شده و به جای این که دستگاه را به صورت کامل خاموش و یا روشن کنید، باید دور موتور را کاهش یا افزایش دهید. از طریق کانال کشیهای صورت گرفته، این هوای خنک دمای محیط را کاهش میدهد. در این دستگاه یک (هواساز در بالای سقف کاذب) قرار داده می شود و هوا را مستقیما و یا با استفاده از کانال های اجرا شده در تمامی اتاق ها و فضاها توزیع می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید