سیستم سرمایشی چیست و چه کاربردی دارد؟

از مزایای داکت اسپلیت هزینه راه اندازی پایین ، تعمیر و نگهداری کمتر و عملکرد آسان ، طول عمر، اشغال شدن فضای کم در محیط داخلی و هوای پاک و تمیز با استفاده از فیلتر های داکت اسپلیت را میتوان اشاره کرد. این سیستم فضاهای مفید ساختمان را اشغال نمیکند و در مکانی مانند پشت بام قابل نصب است. 6- سر و صدای تولید شده زیاد است به ویژه اگر فاصله کمی با پشت بام داشته باشید. فرادرس، یک فیلم آموزشی جامع و کاربردی، مبانی به کارگیری نرم افزار کریر برای محاسبه بارهای حرارتی و برودتی را تشریح کرده است. از اینرو، فرادرس، با تهیه یک فیلم آموزشی کاربردی، مفاهیم مرتبط با جدیدترین نوع این سیستمها را برای دانشجویان و مهندسان تشریح کرده است. از اینرو، فرادرس، یک فیلم آموزشی جامع و کاربردی را به کمک اساتید مجرب تهیه کرده است. فن کویلها به انواع زمینی – سقفی، سقفی توکار، کاست یک طرفه، کاست چهار طرفه و کانالی تقسیم میشوند. از بین این موارد، فن کویلهای زمینی – سقفی و سقفی توکار کاربرد بیشتری بنسبت به انواع دیگر فن کویل دارند. سرمایش یا گرمایش سریع محیط و از بین بردن همزمان رطوبت، از مزایای اصلی این تجهیزات به شمار میروند.

علاوه بر سیستمهای معرفی شده در این مقاله، سیستمهای دیگری نیز وجود دارند که به منظور تهویه مطبوع ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. این چیلرها در قیاس با چیلرهای تکی، قویتر بوده و همان طور که مشاهده میکنید دارای ضریب عملکرد بالاتری نیز هستند. 4- نشت بوی بد پوسیدگی به داخل آب و فضای داخلی خانه در مواردی مشاهده میشود. اگر یک ساختمان به یک فرآیند گرمایشی برای برخی مکانها و فرآیند خنککننده به صورت همزمان در مکانهای دیگر نیاز داشته باشد، پمپ حرارتی، گرما را از یک قسمت به قسمت دیگر و بدون نیاز به دیگ بخار یا برج خنککننده، توزیع میکند. سیستم تهویه دوگانه به سیستمهایی گفته میشود که یک واحد کنترل هوای مرکزی دو جریان هوای مطبوع دارد و یک قسمت برای هوای گرم و یک قسمت برای هوای سرد تعبیه شده است. سیستم گرمایش از سقف خانگی باعث چرخش هوا نمیشود؛ در نتیجه، آلودگیها و گرد و غبار موجود در فضا به میزان موثری کاهش مییابد. سیستمهای تهویه مطبوع حجم متغیر برخلاف سیستمهای مورد استفاده در چیلرها، امکان تغییر میزان سرمایش را فراهم میکنند. میزان اختلاط سوخت و هوا با توجه به نوع سوخت مقدار متفاوتی میباشد .

2- در صورت تابش مستقیم نور خورشید و گرمای زیاد به شدت از بهره وری آنها کاسته خواهد شد. 5. هزینه بالا تعمیر در صورت نشت گاز مبرد: این سیستمها در صورت بروز نشت گازهای مبرد و یا اتمام آن هزینه بالایی باید پرداخت شود تا مجددا آن را شارژ کنید. عدم اجرای مناسب هواساز، علاوه بر افزایش هزینههای تعمیر و نگهداری، مشکلاتی نظیر نشت هوا، بر هم خوردن تعادل بارهای حرارتی و آلودگیهای صوتی را به همراه خواهد داشت. به این ترتیب، این سیستم از چهار بخش اصلی کمپرسور، کندانسور، شیر انبساطی و اواپراتور تشکیل میشود. در نوع چهار لولهای اما از دو جفت لوله رفت و برگشت برای چیلر و موتورخانه استفاده شده است، که هر واحد میتواند سرمایشی یا گرمایشی بودن کویل خود را مستقلاً تنظیم کند. چیلرها از چهار بخش اصلی کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و شیر انبساط تشکیل میشوند. اجزای هواساز درون بدنهای از از جنس ورق فولاد گالوانیزه با عایق حرارتی و صوتی قرار داده میشوند.

هوا از داخل این پوشالهای مرطوب عبور داده شده و خنک میشود. این روزها رشد و پیشرفت تکنولوژی و اختراعات متنوع و به دنبال آن ایجاد تنوع در محصولات سرمایشی حق انتخاب بیشتری را به مصرف کنندگان داده تا بر اساس هزینه و راندمان مصرفی بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند. پاسخ به هر یک از سؤالات بالا میتواند بهترین سیستم سرمایشی متناسب با خانه شما را دگرگون کند. اسپلیتها دو تکه (یونیت داخلی و خارجی) هستند در حالی که کولرهای گازی پنجره ای بصورت یک دستگاه کامل هستند. 2- در ظرفیتهای مختلفی نصب میشوند که میتوان آنها را متناسب با مساحت فضای منزل انتخاب کرد. صرفهجویی در مصرف انرژی، کاهش لولهکشی تاسیسات، انتقال گرما از پایینترین سطح و سرعت در گرمایش، و عرضه در طرحها و رنگهای مختلف، همه سیستم گرمایشی قرنیزی را برای برخی واحدها (و حتی ادارهها و ساختمانهای بزرگ) به گزینهای قابل توجه برای بهترین گرمایش برای خانه و بهترین سیستم گرمایشی منزل تبدیل کرده است. از نظر قیمت اولیه و دیگر مزایا ، دستگاه مینی چیلر بهترین سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان هایی است که در آنها هدف ، سرمایش و گرمایش مستقل هر واحد به صورت مستقل و جدای از سایر واحدها است.

دیدگاهتان را بنویسید