سیستم سرمایشی و هر آنچه راجب به آن باید بدانید(راهنمای کامل) – سهند هواساز

گفتنی است دستگاه های مذکور برای گرمایش ساختمان بهینه نیستند چرا که استفاده از جریان برق به منظور ایجاد گرما در کشور ایران مقرون به صرفه نخواهد بود. سیستمهای زمستانی: مانند بویلر موتورخانه و پکیج به عنوان ایجادکننده آب گرم،دستگاههای یونیت هیتر،رادیاتور،سیستمهای گرمایش از کف،فنکویل،هواساز و… گلخانههایی که در محیطهای خشک و سرد قرار دارند از سیستمهای سرمایشی از جمله پنکه مهپاش سود زیادی میبرند، زیرا مقادیر زیادی آب میتواند به هوای ورودی تبخیر شود و در نتیجه افت دما قابل توجهی باشد. برجهای خنککننده در چیلرهای جذبی و چیلرهای تراکمی آب خنک کاربرد دارند. چیلرهای جذبی با استفاده از انرژی حرارتی و چیلرهای تراکمی با استفاده از انرژی برق سبب ایجاد سرمایش می شود.از مزایای آن میتوان کاهش میزان صدا ، صرفه جویی در مصرف انرژی و برق مصرفی و استفاده جهت سرمایش محیط های بسیار بزرگ اشاره کرد. به این صورت در مصرف انرژی هم صرفه جویی خواهد شد.

ابتکار هوشمندانه ایران برای پایان دادن به پروندهسازی اسرائیل در آژانس بین المللی انرژی اتمی که در حساسترین برهه مذاکرات رفع تحریمها صورت گرفت، اصلیترین مستمسک غرب را برای تعلل در اخذ تصمیمات سیاسی گرفت و اینک اعلام پایان گفتوگوها در انتظار اراده جدی طرف آمریکایی است. مقرر شد برای امور پزشکی از طریق بیمه ها و با راههای جایگزین مطمئن به حذف ارز ترجیحی این کالاها اقدام شود؛ به طوریکه افراد بتوانند این کالاها و خدمات را به نرخ پایان شهریور ۱۴۰۰ و در سقف سهمیه تعیین شده تهیه کنند. چنانچه دولت قصد دارد کالایی را از سبد ارز ترجیحی حذف نماید، باید قبلا ترتیبات قانونی جبران زیان رفاه مصرف کننده برای کالاهای اساسی را از طریق کالا برگ الکترونیکی و در امور پزشکی از طریق بیمه ها و یا از طرق جایگزین مطمئن به انجام رسانده باشد، به طوری که افراد بتوانند این کالاها و خدمات را به نرخ پایان شهریور ۱۴۰۰ و در سقف سهمیه تعیین شده تهیه کنند.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار، در آیین رونمایی و گشایش بزرگترین و مجهزترین مرکز داده (دیتاسنتر) بازار سرمایه، ضمن توضیحاتی در باره این مرکز، از خدمات نوین دیگر مانند سرویس توثیق اوراق شامل اوراق بهادار، بدهی، ETFها و سایر دارایی ها خبر داد و گفت: سرویس توثیق اوراق، پشتوانه الکترونیکی مناسبی برای وام و تسهیلات شبکه های بانکی برای سرمایه گذاران بازار سرمایه خواهد بود. مجلس همچنین مصوب کرد در صورتی که دولت قصد حذف کالایی را از سبد ارز ترجیحی داشته باشد، ترتیبات قانونی جبران زیان رفاه مصرف کنندگان را برای کالاهای اساسی با کالابرگ الکترونیکی انجام دهد. گلهدارزاده با ارایه توضیحاتی درباره تمهید مجموعه تئاتر شهر در سال جاری برای پیشگیری از قطع برق افزود: در ساعات اوج مصرف برق که اتفاقا تئاتر شهر فعالیت اجرایی نداشت، مولد را به کار میاندختیم و برق سیستمهای سرمایشی را میگرفتیم و مابقی برق تولیدشده را به منطقه میدادیم. طغیانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفته است: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا سه ماه از ابتدای سال ۱۴۰۱ موظف میشود طبق دهک بندیها، یارانه پردرآمدها را حذف کند. اخبار اقتصادی | دلار 4200 تومانی حذف شد؟ او درباره فعالیت کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر توضیح داد: نمایشهای زیادی تقاضای اجرای در کارگاه را دارند و تعدادی از آنها مجوز هم گرفتهاند ولی با توجه به ظرفیت محدود کارگاه نمایش و از آنجاکه در شرایط فعلی سالنها با 50 درصد ظرفیت خود فعالیت میکنند، اجرا در کارگاه نمایش، شدنی نیست و به محض اینکه ظرفیت سالنها کامل شود، فعالیت کارگاه از سر گرفته خواهد شد و همزمان میزبان دو نمایش خواهد شد.

قیمت کارخانه ای خودروهای ایرانی بین ۵ تا ۱۶ هزار دلار است باید دید با توجه به الزام سازمان ملی استاندارد بر پاس کردن استانداردهای ۸۵ گانه، در این کلاس قیمتی چه خودروهایی میتواند وارد کشور شود؟ او درباره تجهیز سیستم برق تئاتر شهر با توجه به احتمال قطعی برق در تابستان آینده توضیح داد: مولد تئاتر شهر توانایی تامین برق کل مجموعه را دارد ولی تصمیم کارشناسان فنی مجموعه بر این است که مولدها را به دستگاههای خیلی حساس وصل نمیکنند چون مولدهای ما، برق را با نوسان تولید میکنند که برای نوسانگیری هم نیازمند دستگاه دیگری هستیم و برای تهیه آن تقاضا دادهایم. به همین دلیل به محض تخصیص اعتبارات، همواره موارد ایمنی در اولویت قرار میگیرد و در چند سال گذشته سیستم اعلام و اطفای حریق همواره مورد توجه بوده است و در این وضعیت، گاه ممکن است تعمیرات و تجهیزات جزییتر به تعویق بیفتد. براساس نوع ماده دسیکنت و میزان رطوبت موجود در هوا این مواد ۱۰ تا ۱۱۰۰ برابر وزن خشک قادر به جذب رطوبت هستند پس از جذب رطوبت توسط دسیکنت ها با توجه به ظرفیت آنها این مواد اشباع میشوند و دیگر توانایی جذب رطوبت بیشتر را ندارد برای ادامه رطوبت گیری باید احیا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید