سیستم سرمایشی و هر آنچه راجب به آن باید بدانید(راهنمای کامل) – سهند هواساز

با توجه به متراژ ویلاها که معمولا بزرگ هستند، انتخاب اسپیلت چندان مناسب نیست زیرا یک اسپیلت برای محیط های بزرگ پاسخگو نمی باشد. زیرا ممکن است در اثر استفاده زیاد از سیستم های کامپیوتری و تجهیزات برقی و اداری در فصول سرد هم، گاهی نیاز به سرمایش فضا وجود داشته باشد. 4. چیلرهای تراکمیکه برای خنک کردن محیط از برق استفاده میکند. همچنین تقسیم بندی دیگر چیلر ها بر اساس شکل خنک کردن مایع مبرد به هوا خنک، آب خنک و تبخیری می باشد. آب سرد شده توسط یک دستگاه دیگر در این لوله ها جاری می شود و یک فن با دمیدن در هوای اطراف این لوله ها، هوای سرد را درون گلخانه پخش می نماید. دقت کنید که در این حالت رطوبتی وارد سالن نمی شودو برای تنظیم رطوبت باید تجهیزات رطوبت زنی را به دستگاه اکونوپک اضافه کرد. باید توجه داشت که محاسبه دقیق بار برودتی یک پروژه باید توسط مهندسین مکانیک که از تخصص لازم برخوردار می باشند، انجام گیرد چراکه عوامل متعددی برای محاسبه باید در نظر گرفته شود. با این سیستم سرمایشی شما هم هوا را خنک می نمایید و هم رطوبت را بالا می برید.

شرکت های زیادی نیز وجود دارند که کار نصب سیستم های سرمایشی را به خوبی انجام می دهند. با نصب تجهیزات رطوبت زنی در این نوع سیستم سرمایشی، می توان رطوبت را نیز در کنار دما به خوبی کنترل کرد. سیستم گرمایش از کف را میتوان به صورت دستی یا خودکار برای هر اتاق با برنامهای متفاوت تنظیم کرد. چیلر در واقع قادر است که گرمای گرفته شده از سیالی مثل آب را یا به بیرون از محیط انتقال دهد، یا دوباره آن را در بخشهای مختلف سیستمهای تهویه مطبوع به کار گیرد. یکی از این شرکت ها، شرکت رهپویان است که می تواند به خوبی نیاز شما به یک سیستم سرمایشی مناسب و کارآمد را تامین کند. 1. در وی آر اف می توان به صورت همزمان از پنل های داخلی متفاوت (کاستی، دیواری، سقفی توکارو کانالی) استفاده نمود. اگر بخواهیم به برخی از وسایل سیستم های سرمایشی اشاره کنیم می توانیم اکونوپک گلخانه ای، یونیت هیتر گلخانه ای، هواساز گلخانه ای و ایرواشر گلخانه ای را نام ببریم. اما هر کدام از سیستم های سرمایشی مزایا و معایب خود را دارا بوده و شرایط کارکرد خاصی را برای بهترین راندمان طلب می کنند.از این رو انتخاب یک سیستم سرمایشی مناسب تاثیر زیادی در ایجاد آرامش همیشگی برای افراد ساختمان دارد.

گیاهان و محصولات در دمای مناسب خود است که رشد خوبی را تجربه می کنند. از طریق رهپویان شما می توانید سیستم سرمایشی مناسب و کارامدی را با قیمتی بهینه خریداری کنید و آن را نصب کنید. تفاوتی که وجود دارد این است که به جای چند یونیت مجزا که لازم است در نقاط مختلف گلخانه نصب شوند، یک هواساز بزرگ و مرکزی در سالن نصب می شود و از طریق کانال، هوای سرد یا گرم در سالن پخش می شود. این وسیله دقیقا شبیه یونیت هیتر گلخانه است یعنی دارای لوله های اب سرد و گرم است. یونیت هیترها به صورت منظم و به تعداد زیاد در سالن گلخانه نصب می شود و با لوله مرکزی به خنک کننده یا گرم کننده آب، متصل می شود. نحوه عملکرد این سیستم بدین گونه است که آب توسط چیلری که بر روی پشت بام قرار گرفته سرد شده و وارد لوله های نصب شده در کف ساختمان می شود. نحوه عملکرد فن کویل، به این صورت است که جریان آب سرد یا گرم رادیاتور توسط فن دستگاه به صورت هوای گرم یا سرد در فضا منتشر می شود.

در مقابل انتخاب یک سیستم سرمایشی با ظرفیت کمتر از مورد نیاز، علاوه بر فشار مضاعف به دستگاه های سرمایشی و بالا بردن مصرف انرژی، عمر دستگاه ها را کوتاه کرده و در نهایت نیز سرمایش مطلوب حاصل نخواهد شد. رهپویان هم با قیمت مناسبی تجهیزات لازم را به شما می فروشدو هم به خوبی و با سرعت ، سیستم سرمایشی را برای گلخانه شما راه اندازی می کند. از این رو دستگاه های کولرگازی و اسپلیت مزایای بسیار زیادی نسبت به کولرهای آبی دارند اما قیمت آنها بالا بوده و هزینه انرژی مصرفی در آنها نسبت به کولر های آبی بالاتر هستند. در حالت و شکل دوم اما اکونوپک گلخانه ای دارای لوله های آب سرد است . این دستگاه تشکیلات ساده ای دارد، برای سرمایش هوا شبیه کولر آبی عمل می کند و برای گرمایش هوا شبیه دستگاه هواساز در واقع زنت یک هواساز دارای کویل آبگرم (برای گرمایش) و سیستم سرمایش تبخیری است. این دستگاه دارای لوله های آب سرد و آب گرم است.

دیدگاهتان را بنویسید