سیستم سرمایشی و هر آنچه راجب به آن باید بدانید(راهنمای کامل) – سهند هواساز

از آن جا که همه افراد برای پناه آوردن به آرامش، ویلا را انتخاب کردهاند دقت داشته باشید که تولید حداقل صدا بارزترین ویژگی سیستم خریداری شده باشد. این سیستم سرمایشی برای خانه به دلیل استفاده از تکنولوژیهای روز مانند کمپرسور اینورتر که کم مصرف هم هستند و وجود فیلترهای تصفیه کننده هوا و اشغال نکردن فضای زیاد محبوبیت بسیاری دارد. استفاده از شومینه مانند این است که بخاری را روشن کنید و پنجره خانه را باز بگذارید! از جمله نیاز به در نظر گرفتن محیطی نسبتا بزرگ برای موتورخانه،عدم انتقال یکنواخت حرارت و نیاز به لولهکشی زیاد در مجتمعها.ضمن اینکه هزینه انرژی مصرفی به صورت مساوی بین ساکنین مجتمع تقسیم و در شارژ ماهیانه محاسبه میشود،در نتیجه برای صرفهجویی در هزینههایتان استقلال ندارید. فن کویل (Fan coil) یکی از تجهیزات پرکاربرد از گروه تجهیزات سیستم های تهویه مطبوع می باشد که قادر است در فصول گرم سال به عنوان یک سیستم سرمایشی عمل کرده، هوای محیط را به نحوی مطلوب و تا حد نیاز موجود خنک و دلپذیر نگه دارد و در فصول سرد سال نیز با بالا بردن دمای محیط، به عنوان یک سیستم گرمایشی کارآمد فضایی با گرمایی دلنشین را مهیا کند تا امکان فعالیت مناسب برای ساکنین ساختمان به خوبی فراهم شود.

کولرهای آبی معمولا از یک سیستم سرمایش تبخیری استفاده میکنند که آب و باد به وسیله یک واسط از درون آن عبور کرده و اگر کولر روشن باشد و پوشالها نیز خیس شده باشند، باد خنک به وسیله کانالهای کولر در محیط مورد نظر پخش میشود. کولرهای آبی همانطور که از نامشان پیداست از انرژی آب و برق برای انجام این مراحل استفاده میکنند. دیگر عیب پنکه این است که نشستن و خوابیدن بیش از حد در مقابل آن میتواند باعث گرفتگی عضلانی شود. در کل پنکهها نسبت به دیگر وسایل سرمایشی قیمت بسیار کمی دارند و هر کسی قادر به خریداری و استفاده از آنها است. سیستم سرمایشی و گرمایشی خانه چیزی نیست که بخواهید هر سال یا حتی هر ده سال یک بار تعویضش کنید به همین دلیل مهم است که بدانید در طول دوره استفاده چه مقدار هزینه (از جمله هزینه مصرف انرژی و تعمیر و نگهداری) روی دستتان میگذارد.در انتخاب سیستم گرمایشی به گرمای موردنیاز خانهتان نیز توجه کنید.اگر خانهتان چندان بزرگ نیست شاید با یک یا دو بخاری کوچک بتوانید محیطی کاملا گرم مهیا کنید و دیگر نیازی به سیستمی مانند پکیج نداشته باشید.

اما اگر وقت آن رسیده که سیستم گرمایشی، سرمایشی و تهویه ساختمان خود را تعمیر نموده و یا سیستمی جدید خریداری کنید، چگونه اینکار را به بهترین شکل انجام می دهید؟ اما این سیستم معایبی نیز دارد. اما با پیشرفت تکنولوژی برای کولر آبی نیز چند رقیب پیدا شد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. با فراهم کردن شرایط مناسب، از جمله تعبیه سایبان، قادر هستند مساحتهای زیادی را پوشش دهند. از مزیت های این سیستم سرمایشی صنعتی می توان به ارزان قیمت بودن آن در مقایسه با چیلر اشاره کرد. از پمپهای حرارتی با منبع آب برای صرفهجویی در مصرف انرژی برای ساختمانهای بزرگ در هوای سرد استفاده میشود. به طور کلی میتوان گفت که پنکه یکی از قدیمیترین وسایل سرمایشی است که دارای چند پره در داخل خود بوده و با طراحی خاص و چرش آن پرهها، باد با شتاب بیشتری به سمت محیط فرستاده میشد. سیستم گرمایشی موتورخانه معمولا در آپارتمانها و مجتمعهای مسکونی دارای ۱۲ واحد به بالا کاربرد دارد.در این سیستم آب در موتورخانه گرم میشود و از طریق رادیاتور به واحدها منتقل میشود.سپس آب در لولههای تعبیه شده در هر واحد به گردش در میآید و به مرور گرمایش را از دست میدهد.بدین ترتیب خانه گرم میشود.

در صورتی که سیستم دارای مبرد باشد فشار داخل لوله ها حداقل معادل 60 psi خواهد بود ( این فشار ، فشار بخار تعادلی سیال مبرد در دمای محیط میباشد و بستگی مستقیم به دمای محیط دارد . این نوع هیت پمپ انواع مختلف دارد که با توجه به ظرفیت مورد نیاز گرمایش و سرمایش قابل انتخاب است و همچنین بعضی از مدل ها ضمن تامین انرژی گرمایشی و سرمایشی قابلیت تهویه و تصفیه هوا و همچنین تامین آب (Compact)گرم مصرفی در یک دستگاه را نیز دارا می باشند. تنظیم دما در تمامی محیط ها یکی از مهمترین ارکان ساختمان ها می باشد و نکته مهم این است که بتوان دمای نقاط مورد نظر را با کمترین انرژی ممکن و در سریع ترین زمان به دمای دلخواه رساند به همین دلیل است که هر روز سیستم های سرمایش گرمایش جدیدی وارد بازار می شود قصد داریم در این مقاله از با جدیدترین سیستم های سرمایش گرمایشی 2021 اشنا میشیم. هر چه سیستم شما انرژی کمتری مصرف کند، هزینه قبضهای برق و گاز شما پایینتر میآید و با آرامش خاطر بیشتری میتوانید از سرمای خانه خود لذت ببرید و از آن گذشته، کمک بزرگی هم به حفظ کره زمین خواهید کرد!

دیدگاهتان را بنویسید