سرمایش ،سیستم سرمایشی ساختمان – اجرا نما ساختمان و پاساژ معماری و عمرانی مهندسی ساز

اگر ویلای شما در فضایی قرار گرفته که رطوبت هوا کم است، باید از سیستمی استفاده کنید که دارای قابلیت رطوبت زن باشد و رطوبت داخل را در حد متوسط و معقول نگه دارد. شما امکان دارد که در یک فضای دنج و عالی ویلای زبیایی را ساخته باشید، اما آشنا نبودن و استفاده نادرست از سیستمهای گرمایشی و سرمایشی مناسب برای ویلا میتواند شما را در این فضای دلنشین کلافه کند. اگر ویلای شما در مناطقی قرار دارد که میزان رطوبت هوا در آنها زیاد است، باید از سیستم گرمایشی استفاده کنید که هم بتواند دمای داخلی را در سطحی مناسب قرار دهد و هم میزان رطوبت را کاهش دهد. وجود یک سیستم گرمایشی و سرمایشی پر سر و صدا آرامش را از ما در هر جایی سلب میکند. و همچنین استفاده از سیستم سرمایشی هوشمند در خانهها، به این دلیل که یک سیستم سرمایشی میخواهند که بدون صدا باشد، قابلیتهای بالایی را ارائه میدهد. از آن جا که همه افراد برای پناه آوردن به آرامش، ویلا را انتخاب کردهاند دقت داشته باشید که تولید حداقل صدا بارزترین ویژگی سیستم خریداری شده باشد. یکی دیگر از عواملی که در انتخاب سیستم گرمایشی و سرمایشی برای ویلا موثر است، رطوبت هوای منطقهای است که شما ویلایتان را در آن ساختهاید.

فن کوئل ها نیز از وسایلی هستند که هم به عنوان وسیله سرمایشی و هم گرمایشی به کار می روند و دارای یک فن سانتریفیوژ می باشند و مجرای آب سرد را سرد و مجرای آب گرم را گرم می نمایند. توضیحات کامل مربوط به آن را می توانید در متن اکونوپک چیست ؟ در زمینه مباحث مربوط به انواع و اجزای سیستمهای تبرید، فرادرس، یک فیلم آموزشی جامع را تهیه کرده است که میتواند به شما در یادگیری این مبحث کمک کند. از آنجائی که بیشترین سرمایه گذاری در سیستمهای موتورخانه مرکزی تهویه مطبوع مربوط به چیلر است، بایستی در انتخاب نوع چیلر از نظر فنی و اقتصادی توجه خاصی داشت تا با کمترین سرمایه گذاری بیشترین بهره وری را ایجاد نماید. آشنایی با اصول طراحی و اجرای این سیستمها میتواند فرصتهای شغلی مناسبی را پیش روی مهندسان مکانیک، برق، تاسیسات و عمران قرار دهد. این سیستم با انواع شرایط آب و هوایی سازگار است و محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد. از کولر آبی و دستگاه زنت یا ایرواشر برای ویلا استفاده نکنید.

در ژنراتور از شعلهای مستقیم برای تولید حرارت مورد نیاز چیلر استفاده میشود. انتخاب بهترین سیستم سرمایش ساختمان دلیل بر جدید بودن آن نمی تواند باشد، بلکه مهمترین نکته این است که باید متناسب با احتیاجات هر ساختمانی، متناسب ترین دستگاه ممکن از نظر قیمت، مصرف انرژی، برآورده کردن نیازهای اساسی دمایی و رطوبتی و غیره گزینش شود. با شروع فصل گرما یکی از بزرگ ترین دغدغه های مردم انتخاب وسیلهی سرمایشی مناسب است. در برج جاذب معمولاً از نمک لیتیوم برماید که خاصیت جذب کننده رطوبت دارد به عنوان جاذب و از آب به عنوان مبرد استفاده میشود. در هر دو نوع سرمایش در اثر بخار شدن مادهای به نام ماده مبرد که معمولاً گازی شکل است ایجاد میگردد. دسترسی به نوع توکار هزینه بالایی دارد. طول عمر کمتری نسبت به چیلرهای تراکمی دارد. به علت ضریب عملکرد پایین برای این نوع چیلرها (c.o.p.l.l) مصرف انرژی در این چیلرها خیلی بیشتر از چیلرهای تراکمی است. نصب یونیت های خارجی نمای ساختمان را از لحاظ منظر شهری نازیبا میکند.

نصب و راه اندازی آسان و سریع و نگهداری آن نیاز به متخصص ندارد. همچنین می توانید با خرید و نصب کولر گازی، نصب داکت اسپلیت و نصب لوله مسی یک محیط خانه گرم در روزهای سرد زمستان را تجربه کنید. علی اکبری خاطرنشانکرد: جدا از موضوع تطابق یا تطابق نداشتن داکت اسپلیتها با محیط طبیعی همچنین به لحاظ اقتصادی نیز کولرهای آبی نسبت به سیستمهای سرمایشی اسپلیت و داکت اسپلیت بسیار مقرون به صرفهتر است. یک تبخیر نشتی همچنین می تواند منجر به خطر شدید آتش سوزی در خانه یا محل کار شما شود. نشت بوی بد پوسیدگی به داخل آب و فضای داخلی خانه در مواردی مشاهده میشود. عملیات ساخت پروژه بعلت سادگی سیستم سریعتر انجام میشود. چون با توجه به متراژ و تابش خورشید به ویلا این سیستم ممکن است، جوابگو نباشد. بنابراین در هنگام خرید سیستم گرمایشی و سرمایشی به مقوله صدای آن توجه بسیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید