سرمایش ،سیستم سرمایشی ساختمان – اجرا نما ساختمان و پاساژ معماری و عمرانی مهندسی ساز

فن کویلهای کانالی یا داکت فن کویل ظرفیتی معادل 600 تا 2000 فوت مکعب در دقیقه دارند و به سه شکل مختلف توکار، روکار و روکار دیواری ایستاده قابل نصب میباشند. در وهله ی اول باید بدانید که وجود هوا در کویل آبگرم داکت اسپلیت، یک مشکل رایج است و گرمایش این محصول را با مشکلات جدی همراه خواهد ساخت. برخی از معیارها برای خرید بهترین سیستمهای سرمایش و گرمایش مانند تغییر آب و هوا، ظرفیت ساختمان، نیازهای مکانی، هزینهها مانند سرمایه خرید سیستمها، هزینه بهرهبرداری و هزینه نگهداری و … انتخاب بهترین سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان به سه عامل اصلی از جمله پیکربندی ساختمان، شرایط آب و هوایی و خواسته مالک ساختمان بستگی دارد. به همین منظور با افزایش نیاز بازار و اهمیت این موضوع سیستم هایی مانند فن کویل میدیا با فناوری نوین تولید و به بازار عرضه شدند و فصل جدیدی را در صنعت سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع به وجود آوردند . با وجود گرمایش بسیار قوی که توسط کویل آب گرم از پکیچ یا موتورخانه ایجاد می شود، در فصل زمستان ۲۰تا ۳۰ درصد به کاهش مصرف گاز کمک می کنند. بهترین سیستمهای تهویهای، گرمایش و سرمایش، کیفیت هوای داخل را از هر نظر تامین می کنند.

در هر صورت، تامین سرمایش و گرمایش داخل ساختمان در بخشهای مختلف باید انجام پذیرد. مهمترین هدف از تهویه ساختمانی که در آن مشغول به زندگی هستید، کنترل دمای ساختمان، تنظیم رطوبت، تامین سرمایش و گرمایش محیط و تامین هوای تازه می باشد. در مقابل، دستگاه هواساز یا ایرواشر می توانند علاوه بر تامین ظرفیت سرمایشی، به تهویه هوا هم کمک کنند. سیستمهای HVAC یا سیستم های تهویه مطبوع یکی از مهمترین انواع سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان هستند. در واقع سیستمهای تهویه مرکزی در مکانی دور از ساختمان در یک اتاق مرکزی که خصوص همین تجهیزات است، قرار دارند و هوای مطبوع را توسط یک سیستم کانالکشی به تمام قسمتها هدایت میکنند. آن ها وقت می گذارند تا تمام اجزای سازنده را بررسی کنند. این دسته از تجهیزات در حقیقت آسایش و رفاه را در تمام فصول سال برای ساکنان ساختمان بهمراه دارد. به طور کلی هدف استفاده از سیستم تهویه مطبوع متعادل کردن دمای محیط در عین حفظ شرایط آب و هوایی مطلوب، دما و سرعت جریان هوا در یک محیط بوده که در نهایت نیز منجر به فراهم شدن راحتی و آسایش در فعالیت های روزمره ساکنین ساختمان می گردد. فن آب گرم از داخل کویل های مسی موجود در آن گذشته و به کمک یک فن که بر روی کویل ها می وزد گرمای آن را به محیط منتقل می کنند.

حتما از فن هیتر سیماران استفاده کنید زیرا کیفیت بی نظیری دارد. روش سرمایش از سقف کاملا مدرن، علمی و اثبات شده است تا حدی که در کشورهای اروپایی و آمریکایی اکثریت غریب به اتفاق مردم این روش به روز را مورد استفاده قرار می دهند. سیستم های مذکور در مقایسه با سایر سیستم های قدیمی برتری های چشمگیری دارند که همین امر باعث رواج استفاده از آن ها در میان مردم شده است. همانطور که می دانیم در کولر آبی معمولی، با ریزش آب روی پوشال ها و عبور هوا از میان پوشال های خیس، هوای خنک ایجاد می شود و البته پوشال بعد از مدت کمتر از یک ماه پیوستگی خود را از دست می دهد و خالی شدن پوشال در بعضی نقاط، باعث کاهش راندمان خنک کنندگی در کولرهای آبی معمولی و پوشالی می گردد. یکی از مهم ترین مزیت های کولرگازی، عدم احتیاج به آب به منظور سردسازی محیط می باشد. هیتر سیماران یکی از کاربردیترین و مناسبترین وسیلههایی که به منظور ایجاد گرما و حرارت مورد استفاده قرار میگیرد.

سیستم سرمایش ساختمان از کف فاقد فن بوده و به همین دلیل هیچ سر و صدایی ایجاد نمی کند. مهم ترین دلیل استفاده از مینی چیلر این است که مشکلات مربوط به موتورخانه مرکزی را از بین برده و به شکل کاملا” مجزا و مستقل عمل می کنند. به همین دلیل بسیاری در کنار کولرگازی از کولر آبی نیز استفاده میکنند. شاید برای بسیاری از افراد این سوال در ذهنشان باشد که مناسب ترین سیستم سرمایش برای منزل ما کدام سیستم است؟ بهتر است توجه داشته باشید که از فن هیتر سیمارن برای تهویه در مکانهایی که نیاز به هوا دهی زیاد در یک فضای کم دارند استفاده میشود. این در حالی است که ساختمان های که فاصله ی زیاد از قطبین دارند، هزینه چندانی برای خنک شدن نمی پردازند چرا که عمدتا سرد هستند. مهمترین خصوصیت فن کویل قابلیت سرمایشی و گرمایشی آن است. در کولرگازی اسپلیت بخش فن در داخل ساختمان نصب میشود و بخش خنک کننده در خارج ساختمان. سرعت فن به 3 صورت کند، متوسط، تند به صورت هوشمند کنترل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید