راهنمای خرید انواع سیستم سرمایش خانه (بررسی ویژگیها و مزایا و معایب) بلاگ دیوار

این نوع سیستم سرمایشی که با استفاده از آب شهری انجام می شود نسبت به آب های پر فشار و خارج شده از نازل ها که قطرات درشت تری هستند و خیس شوندگی بیشتری دارند مورد استفاده قرار می گیرد. موتورخانه ها ساختار پیچیده ای دارند و علاوه بر این که به هزینه و فضای زیادی نیاز دارند، برای کل واحدهای ساختمان از یک موتورخانه استفاده میشود. این ترموستاتها میتوانند در ترکیب با سنسورهای خود یاد بگیرند چه وقتی افراد فعال هستند و چه زمانی نیاز دارند سیستم سرمایش و گرمایش روشن باشد و به این ترتیب تغییرات را متناسب با آن اعمال کنند. بعد برای هر قسمت برنامهای متناسب تعریف و آن را بهصورت مجزا مدیریت کرد. برای هر واحد ساختمان میتوان یک پکیج گرمایشی مجزا داشت. دیواری: این نوع پکیج ها یا دارای یک مبدل هستند که یرای گرم کردن شوفاژ و گرم کردن آب مصرفی در محیط خانه استفاده میشود و یا اینکه دارای دو مبدل هستند و برای گرم کردن آب شوفاژو آب مصرفی از مبدل ها به صورت مجزا استفاده میشود. در صورتی که فشار آب و حرارت بیش از حد مجاز شود برای حفظ ایمنی سیستم آب را از مدار خارج میکند.

وقتی آب گرم میشود و در مدار گرم کننده جربان مییابد پکیج با افت فشار آب مواجه می شود که پمپ سیرکولاسیون این افت فشار را برطرف میکند. اگر پکیج در مکانی قرار داشته باشند که امکان تهویه هوا وجود داشته باشد از دودکش معمولی و اگر فضا بسته باشد از دودکش های دوجداره استفاده میشود. سیستم سرمایش و گرمایش خانه هوشمند را میتوانید طوری در محیط تنظیم کنید که هر قسمت از خانه یا محل تجاری را بسته به شرایط دمای آن کنترل کند. لذا استفاده از تجهیزاتی نظیر دماسنج های ماکزیمم و مینیمم جهت کنترل و تامین دمای مناسب ضروری است در گذشته از سیستم کولر آبی یا پایین و موجب تنظیم یکنواخت سرمایش یا گرمایش داخلی گلخانه نمی گردید. منظور از متغیر بودن جریان مبرد این است که در سیستم های تراکمی مانند چیلر تراکمی ، جریان مبرد ورودی به اوپراتور ، همواره مقدار مشخص و ثابتی دارد. از انواع کولر گازی میتوان به انواع مختلف کولرهای اسپلیت اشاره کرد که در ادامه جدیدترین و بهینهترین نوع آن را بررسی میکنیم. کولرهای گازی اینورتر در دسته کولر گازی های اسپلیت قرار داده میشوند، اما تفاوتی نیز با آنها دارند.

داکت اسپلیت از جملهی این سیستم های سرمایشی و گرمایشی ایده ال است و ویژگی بسیار عالی این دستگاه ها این است که سیستم سرمایشی و گرمایشی را به صورت یکجا دارد. تاسیسات گرمایشی ، تهویه هوا و سرمایشی (HVAC)، تکنولوژی است که برای داخل ساختمان و راحتی و آسایش محیطی مورد استفاده قرار می گیرد. دمای داخل ساختمان بهطور خودکار و بدون دخالت افراد تنظیم و کنترل میشود. در این نوع از سیستم سرمایشی دیتاسنتر ، به علت عدم استفاده از بخشهای مختلفی مثل راهروی سرد و گرم مجبور به استفاده از تجهیزاتی هستیم که بهطورکلی، همهی فضای داخل اتاق را سرد کند ، در این حالت تمامی فضای اتاق سرور خنک میشود و همین امر باعث میشود که اتلاف انرژی زیادی رخ دهد این تجهیزات برای ظرفیتهای گرمایشی بالاتر مانند اتاق برق دیتاسنترها مورد استفاده قرار میگیرند. پکیج سرمایشی و گرمایشی ساختمان و منزل سیستمی است که آب گرم و گرمای محیط خانه را تامین میکند. سیستم سرمایش از کف از جمله سیستم های با کارایی بالا محسوب می شود و همانطور که در بالا گفتیم، از مزایا و معایب بسیاری برخوردار است. در این مقاله خواندیم که میتوانیم تمام تجهیزات مربوط به سرمایش و گرمایش را به دستگاه کنترل مرکزی هوشمند متصل کنیم و از راه دور کنترل نمائیم.

گازی: این نوع پکیج ها به دو صورت دیواری و زمینی قابل نصب هستند همچنین هیچ گونه صدایی ندارند. نوع سرمادهی یا گرمادهی این سیستم بسیار خوشایند و مطبوع بوده و برای خانه یا دفتر کار پیشنهاد میشود. پنکه میتوان هوای بیرون را وارد خانه کند که دارای گرد و خاک است. ذرات معلق و گرد و غبار بسیار کم در هوا پراکنده میشود و این مسئله به حداقل خود میرسد که علت این مسئله را هم میتوان به عدم وجود کوران هوا در محیط اشاره کرد. امروزه انسان با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و ساخت سیستم های گوناگون سرمایشی با کاربردها و ویژگی های منحصر به فرد، به هدف خود، که مطبوع نگه داشتن هوا بوده، رسیده است. کارکرد بسیار سادهای دارد و صرفاً از یک موتور و یک پمپ آب تشکیل شده است. EHP مخفف Electric Heat Pump که نیروی محرک کمپرسور آن یک موتور الکتریکی است که با انرژی الکتریسیته ( برق ) کار می کند و GHP مخفف Gas Heat Pump که نیروی محرک کمپرسور آن یک موتور احتراق داخلی ( موتور پیستونی شبیه موتور اتومبیل ) است که با گاز لوله کشی شده شهری کار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید