راهنمای خرید انواع سیستم سرمایش خانه (بررسی ویژگیها و مزایا و معایب) بلاگ دیوار

در داخل هواساز یک کویل بزرگ وجود دارد که این کویل مخصوص آب داغ یا آبگرم می باشد. از مزیت های مهم و بزرگ هوا ساز که نقش مهمی در کارامدی این درستگاه در میان سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی داشته این است که برای بازده بیشتر و نتیجه گیری بهتر می توان هوای درون سالن را به عنوان هوای ورودی هوا ساز یا همان هوای برگشتی را از راه یک کانال مجددا به هواساز برگشت داد. اگر در کنار هوای گرم به هوای سرد هم نیاز داشته باشید لازم است که یک کویل آب سرد درون هواساز نصب گردد که بوسیله ی لوله کشی به هچیلر یا همان دستگاه خنک کننده ی آب متصل گردد. در حالت کارکرد سیکل تبرید ، فشار مبرد در نقاط مختلف دارای یک حداکثر و یک حداقلی میباشد که با سنسورهای فشار کنترل کننده حداکثر فشار و حداقل فشار کنترل میشود . بسیار دیده شده که افراد سودجو با استفاده از عدم آگاهی کارفرمایان باری تا حدود دو برابر بار مورد نیاز پروژه به کلرفرمایان پیشنهاد کرده تا سود و منفعت خود را تامین کنند اما با روش هایی که ذکر شد می توان تا حدودی خیال خود را از تعیین ظرفیت دستگاه برودتی راحت کرد.

محاسبات بار برودتی و ظرفیت سنجی ساختمان کار تخصصی است و برای آن نیاز است که با شرکت های تخصصی در این زمینه تماس گرفته شود، اما می توان با محاسباتی سرانگشتی و سریع بار حدودی یک پروژه را محاسبه کرد. این سیستم­های سرمایشی بر روی یک دیوار نصب شده و مجهز به دمنده­های هوا هستند. به جز نواحی شمالی و مناطق کوهستانی، این کولر مناسب سایر نقاط ایران است و برای همین، یک وسیله سرمایشی محبوب در میان ایرانیها به ویژه ساکنان فلات مرکزی ایران است. سیستم های تهویه یا سرمایش و گرمایش صنعتی انواع مختلفی دارند که در زیر چند نمونه از پرطرفدار ترین و پر کاربردترین سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی که کارایی بیشتر نیز دارند را ذکر می کنیم و به بررسی هر یک می پردازیم. اگر در محیط مورد نظر علاوه بر تنظیم دمای محیط به تنظیم رطوبت نیز نیاز داشته باشید می توانید تجهیزات رطوبت زنی یا عکس آن رطوبت گیر را در داخل هواساز نصب کنید.

در حقیقت سیستم گرما سازی این دستگاه برای گرم کردن محیط های مورد نظر همچون سوله یا سالن های صنعتی به جای استفاده از آب گرم و بویلر از یک مشعل گازسوز استفاده می شود به طوریکه بر روی بدنه دستگاه نصب شده که با گاز شهری مستقیما لوله ها و صفحات داغ می شود و این هوای داغ بوسیله ی یک فن به بیرون پرتاب می شود. همچنین از تجهیزان رطوبت گیر در آن نمی توان استفاده کرد. به نحوی که با استفاده از Line error کل سیستم به صورت خودکار بررسی میشود و عیبهای آن مشخص میشود. امروزه در اروپا و کشورهایی که صرفه جویی مصرف انرزی و استفاده از دستگاه های با منبع انرژی های تجدید پذیر بسیار حائز اهمیت می باشد، این نوع هیت پمپ جایگاه ویژه ای دارد.از این رو کمپانی های بزرگ از سال های گذشته اقدام به تولید این دستگاهها نموده و رقابت چشمگیری در انواع آن با اشکال و ورژن های مختلف به چشم می خورد. امروزه بهترین سیستمهای سرمایشی در ایران سیستمهای کولر آبی، کولر گازی، اسپلیت و فن کویل میباشند که هر کدام از این سیستمها مزیتهای خوب خود را دارند و باید به این نکته اشاره شود که زرین سرویس قادر به ارائه بهترین نوع سرویس این سیستمها میباشد.

سیستم GHP جایگزین مناسبی برای انواع سیستمهای گرمایشی سرمایشی مانند پکیج، اسپلیت،چیلر،شوفاژ و… به غیر از انواع سیستمهای حرارت مرکزی، وسایلی مانند بخاریها و شومینهها نیز، برای این منظور بکار میروند که البته دارای نواقص بسیار نسبت به سیستمهای حرارت مرکزی هستند. امروز سیستم های گرمایشی و سرمایشی بسیار پیشرفت کرده و متنوع شده اند؛ درواقع برای راه اندازی سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان خود با گزینه های متعددی از جمله فن کویل، تهویه مطبوع VRF، دستگاه GHP، چیلر، مینی چیلر و دیگر دستگاه هایی شبیه به این موارد رو به رو هستید که همگی جزو بهترین دستگاه های تهویه حال حاضر دنیا هستند. هر چقدر که به فصل گرما نزدیکتر میشویم بازار سیستم سرمایشی خانگی و اداری نیز داغتر میشود. در ادامه و با مشاوره گرفتن از شرکت فنی مهندسی آسا تهویه سپند، مشخصات تمام سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید بهترین انتخاب را برای سیستم تهویه ساختمان خود داشته باشید، ابتدا لازم است بدانید که سیستم های دیگری چون چیلرهای تراکمی هوا خنک و آب خنک و هواسازها ، دیگ آب گرم موتورخانه و تا حدودی دستگاه های پکیج یونیت و زنت نیز برای تهویه ساختمان و گرمایش و سرمایش وجود دارند اما این سیستم ها نسبت به موارد ذکر شده به نسبت قدیمی تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید