راهنمای خرید انواع سیستم سرمایش خانه (بررسی ویژگیها و مزایا و معایب) بلاگ دیوار

مصرف انرژی برق هر واحد قابل اندازه گیری و محاسبه است. انرژی گرمایش هر واحد با نصب دستگاه انرژی میتر قابل اندازه گیری و محاسبه است. انرژی گرمایی هر واحد با نصب دستگاه انرژی متر قابل اندازه گیری و محاسبه هستند. اتاق مخصوص برای تجهیزات و سیستمهای سرمایش و گرمایش: از آنجا که کل فضای مکانیکی و الکتریکی مورد نیاز برای بهترین سیستمها بین 4 تا 9 درصد مساحت ناخالص ساختمان است، ترجیح داده میشود که این مکان، جایی در مرکز ساختمان واقع شود تا مسیرها طولانی، لولهها و مجراها و اندازه آنها کاهش داشته باشد. سیستم سرمایش هر واحد مستقل و در زمان نیاز استفاده میشود و در صورت خراب شدن یک دستگاه تنها یک واحد ساختمان دچار مشکل میشود. سیستم VRF وزن بسیار سبکی دارد و در اندازه های مناسب تولید میشود. در صورتي که فن ها بزرگتر از حد نياز باشند ممکن است هوا مستقيما از دريچه هاي ورودي به طرف فن ها کشيده شده و تهويه مناسب انجام نگيرد و به همين ترتيب شکل و سايز دريچه هاي ورودي هوا نقش مهمي بر نحوه جريان هوا در سالن ايفا مي کنند . جهت دسترسی آسان به کولر و کاهش هزینه کانال کشی و کاهش فضای اشغال کانال در طبقات بهترین محل نصب در مجتمعهای مسکونی تراس است و در واحدهایی که فاقد تراس هستند، قابل اجرا نیست و نصب آنها در تراس منظر شهری ساختمان را نازیبا خواهد نمود.

به علت محدودیت طول لوله کشی هر چه فاصله بین یونیت داخلی و خارجی کمتر باشد، راندمان دستگاه بالاتر خواهد بود. با توجه به این که سیستم میتواند با انواع سوختها ( گاز مایع LNG و LPG ، گاز طبیعی با ترکیبهای مختلف ) کار بکند و ترکیب این سوختها که از منابع مختلفی بدست می آیند متفاوت است ، بعنوان مثال ژاپن دارای دو نوع گاز لوله کشی شهری 12A و 13A میباشد که جهت احتراق کامل هر کدام ، نسبت متفاوتی از هوا لازم میباشد . COP دستگاه ۷ است. در تابستان کنترل دما و رطوبت هر فضا امکان پذیر بوده و با نصب شیر سه راهه موتوری روی کویل آبگرم هر دستگاه کنترل دما در زمستان نیز امکان پذیر است. مقدار آب مصرفی کولرهای با ظرفیت ۶۵۰۰ حدود ۵۰ لیتر در ساعت است. این روش مانند روش ۳ بوده با این تفاوت که نیاز به موتورخانه حرارت مرکزی نیست و گرمایش و آب گرم مصرفی هر واحد توسط پکیج گرمایشی خودش تأمین میشود. هوای برگشتی به دستگاه از طریق دریچه سقفی که زیر دستگاه نصب میشود برگشت داده میشود. دستگاه فن کویل همانطور که از نامش مشخص است، از فن و کویل تشکیل شده. برای مراقبت از فن ها زمان تاخیری را تنظیم خواهد کرد.

گازوئیلی: این نوع پکیج ها به صورت زمینی قابل نصب هستند و میتوان در خارج از محیط خانه هم نصب نمود. آب گرم مورد نیاز گرمایش از موتور خانه حرارت مرکزی تأمین میشود. با توجه به میزان دور موتور مورد نیاز این مسیر باز میشود . بهترین سیستم گرمایشی سرمایشی ساختمان عملکرد ساده ای دارد که با توجه به شرایط بیرونی ، هوای خارج ساختمان را به داخل می کشد و قبل از اینکه در فضاهای مختلف پخش شود گرم تر یا سرد تر می شود سپس در هوای محیط پراکنده شده یا مجددا در سیستم مورد استقاده قرار می گیرد. هواي درون سالن هاي باز از نظر دما رطوبت و نور تابع شرايط محيطي بيرون سالن مي باشد طراحي اينگونه سالنها بيشتر در مناطق آب و هوايي گرم و معتدل کاربرد دارد. ژنراتور : محلول لیتیوم بروماید که پس از جذب بخار مبرد در ابزربر رقیق شده برای احیا شدن وارد ژنراتور شده و حرارت می بیند، در اثرحرارت دریافتی بخار مبرد از لیتیوم بروماید جدا شده و محلول لیتیوم بروماید غلیظ شده برای استفاده مجدد از طریق مبدل حرارتی راهی ابزربر می شود .

کویل: تبادل و جابجایی حرارت را در سیستم سرمایشی و گرمایشی بر عهده دارد. فن کویل در واقع یک سیستم سرمایشی گرمایشی است که دمای فضای ساختمان را متناسب با تغییرات دمایی موجود در وضعیتی استاندارد نگه می دارد تا شرایط لازم برای به وجود نیامدن وقفه در فعالیت های روزانه فراهم گردد. سیستم سرمایشی مرکزی یکی از سیستم های خنک نماینده خانگی است که مانند کولر گازی بوده با این تفاوت که یک یونیت بیرونی عظیم با ظرفیت بالا دارد که یونیت های داخلی متعددی به آن متصل می گردد. بالا بودن مصرف برق هر واحد ساختمان این کولرها چون از برق تک فاز خانگی استفاده میکنند، هزینه برق ماهیانهی زیادی به ساکنین تحمیل میکند. یونیت خارجی به اندازه، تعداد دستگاههای یونیت داخلی روشن شده زیربار میرود، مثلاً اگر ۲۰ واحد به یک یونیت خارجی وصل باشد و فقط یک واحد نیاز به سرمایش داشته باشد یونیت خارجی به اندازه یک واحد برق مصرف میکند. فن های یونیت بیرونی را روشن می کند .

دیدگاهتان را بنویسید