راهنمای خرید انواع سیستم سرمایش خانه (بررسی ویژگیها و مزایا و معایب) بلاگ دیوار

از دیگر سیستمهای موجود میتوان گرمایش از کف و سرمایش از سقف را نام برد که این روزها توجه زیادی را به خود جلب کردهاند، مصرف پایینی دارند ضمن این که با پوسیده شدن لولهها و یا سیاه شدن دیوارها همراه نیستند، کثیف شدن زود هنگام پردهها و دیگر اثاثیه منزل را به همراه نخواهند داشت، جسم داغ و یا لبه تیزی همچون بخاری در گوشهای از ویلا نیست که نگران ایمنی و موارد مربوطه باشید، بهترین آرامش ممکن را ارائه میدهد، علاوه بر این به دلیل برخورداری از وزن سبک، نصب آنها دشوار نیست و نیازی به اشغال بخشی از خانه را ندارند بنابراین امکان استفاده حداکثری از فضا و به دنبال آن طراحی و پیادهسازی ایدههای جدیدتر و محیطهای لوکستر به راحتی میسر است. علاوه بر آن خدمات مختلف دیگری از قبیل لوله کشی ساختمان ، نصب و تعمیر شیرآلات ساختمان ، نصب و تعمیرات سیستم های سرمایشی و گرمایشی، اجرای سیستم گرمایش از کف، طراحی و اجرای استخر ، سونا و جکوزی ، نصب و تعمیرات پکیج و … در واقع سیستم گرمایشی قرنیزی و رادیاتورهای قرنیزی به نحوی طراحی شدهاند که میتوانند با این منابع انرژی با کارایی عالی کار کنند. در این نوع سیستم ها نیازی به استفاده از تاسیسات حرارتی و کانال ها نیست.

این لولههای نمیتوانند با استفاده از جریان همرفتی دمای اتاق را بالا ببرند. اگر قصد نصب یک دستگاه در هر اتاق برای پوشش کل خانه را داشته باشید، می­تواند هزینه زیادی را به همراه داشته باشد. در مجموع، هر یک از اجزای هواساز بر روی عملکرد بهینه سیستم سرمایشی تاثیرگذار هستند. در واقع این نوع سیستم خنک کننده صنعتی، دارای یک هواساز دارای کویل آبگرم (برای گرمایش) و سیستم سرمایش تبخیری می باشد. هر چقدر که به فصل گرما نزدیکتر میشویم بازار سیستم سرمایشی خانگی و اداری نیز داغتر میشود. در سال های اخیر سیستم های گرمایشی نوینی وارد بازار شده اند که با آغاز فصل سرما شروع به کار می کنند. در ابتدا به چند نمونه از سیستم های گرمایشی که با تکنولوژی جدیدی وارد بازار شد اند اشاره می کنیم. به عنوان مثال اجرای سیستم گرمایش از کف حتما نیاز به یک فرد متخصص در این زمینه دارد و افراد عادی به هیچ عنوان قادر به انجام این کار نمی باشند. نصب این سیستم نیاز به لوله کشی در کف ساختمان دارد و در مراحل ساخت ساختمان این تاسیسات لوله کشی انجام می گیرد.

برخی از سیستم های گرمایشی و سرمایشی باید در مراحل ابتدایی ساخت ساختمان لوله کشی شده و تجهیزات آن نصب گردد. برای گرمایش یک یا چند بویلر را در موتورخانه قرار می دهند و آب گرم را با لوله کشی به سیستم های فن کویل و هواسازها انتقال می دهند و فن ها با به گردش درآوردن هوای گرم دمای محیط را بالا می برند. یعنی به مثابه سیستم مذکور به شیوه تبخیری کار کرده و با انتشار آب از طریق افشانک ها برای خنک سازی بخش های مختلف به کار برده می شود. می باشد. شرکت تکنیک سرویس پارس با استفاده از تعمیرکاران حرفه ای و متخصص خود که در زمینه های مختلف دارای مهارت می باشند نسبت به تعمیرات انواع خانگی در برندها و مدل های مختلف مانند تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ، تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی، تعمیرات یخچال ساید ال جی، تعمیرات آب میوه گیری تفال و انواع دیگر این لوازم تلاش می کند. ویژگی ای که کمتر در سایر دستگاه های خنک یا گرم کننده وجود دارد. اقدام به نصب تاسیسات سیستم های گرمایشی و سرمایشی مختلفی مانند اجرای گرمایش از کف، کولر گازی یا پکیج توسط افرادی که هیچ تجربه ای در این زمینه ندارند ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را به بار آورد.

به همین دلیل شرکت تکنیک سرویس پارس اقدام به انجام تعمیرات و خدمات مختلف در منزل مشتریان نموده است. تکنیک سرویس پارس با برخورداری از تعمیرکاران فنی و متخصص در این زمینه انواع نصب و راه اندازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی مختلف را انجام می دهد. سیستم گرمایشی قرنیزی نیز یکی دیگر از انواع مدرن سیستم های گرمایشی می باشد که مانند قرنیز دور تا دور ساختمان قرار می گیرد. تهویه هوای خارج : منابع آلاینده مانند خود ساکنان یا مواردی دیگر چون پخت و پز نیازهای داخل را تحت تاثیر قرار می دهند . در واحد ساختمان یونیتهای پشت بامی بیشتر به کار گرفته میشود.هواسازها و زنتها نیز دو مدل دیگر سیستمهای سرمایشی هستند که کاربرد آنها محدود میباشد. استفاده کردن از پد سلولزی در این دستگاه به جای پوشال کولر جهت برودت هرچه بیشتر هوا، مفید واقع میشود. به علاوه، بیشتر برای نواحی گرم و مرطوب مناسب است و استفاده از سرمایش خشک (بدون رطوبت) آنها میتواند برای سلامتی افراد زیانآور باشد. پکیجها از نظر نحوه عملکرد مشابه سیستم موتورخانه عمل میکنند،با این تفاوت که در سیستم موتورخانه برای تمامی واحدها از یک مخزن بزرگ استفاده میشود ولی در سیستم پکیج این مخزن به مخزنهای کوچکتر تقسیم شده و در هر واحد یکی از آنها قرار گرفته است.پکیج بخاطر استفاده از سنسورهای هشداردهنده نسبت به سایر سیستمهای گرمایشی ایمنی بالاتری دارد و بدون بو کار میکند.از طرفی چون در این سیستم هر واحد میتواند دمای هوا و آب گرم را مستقل از سایر واحدها تنظیم کند بهرهوری بالاتری دارد.در ضمن آب در این سیستم هدر نمیرود زیرا در آشپزخانه و حمام مورد استفاده قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید