در محیط های گرم و شرجی از چه سیستم سرمایشی و گرمایشی باید استفاده کنیم؟

با توجه به طیف وسیعی از مدلهای موجود در بازار پیشنهاد میکنم حتما قبل از خرید با کارشناسان مجرب ما در ویترین نت صحبت کنید تا با توجه به نیاز شما بهترین مدل دستگاه را معرفی نمایند. اگر در یک ساختمان همه محاسبات ساختمانی به درستی انجام شود اما دستگاه سرمایشی متناسب با آن ساختمان انتخاب نشود این موضوع موجب میشود تا تمامی تاسیسات مکانیکی آن ساختمان تحت تاثیر قرار گرفته و نتیجه دلخواه و مناسب به دست نیاید. جنس لوله ها از پلی اتیلن کراسلینک است که قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند و قطر آن بین 10 تا 25 میلیمتر است. در این روش از درون لوله هایی که در کف ساختمان کار گذاشته شده است، آب سرد عبور داده شده که این کار منجر به سرمایش محیط می شود. محیط های بسیار سرد و بسیار گرم بازده کاری فرد را کاهش می دهد. نیاز به مکمل گرمایشی:در مناطق بسیار سرد نیاز به مکمل گرمایشی دارد و به تنهایی نمیتواند محیط را گرم کند. در این روش آب سرد از درون لوله هایی که درون سقف کار گذاشته شده است به جریان در آمده و گرمای موجود در محیط را از 2 طریق تشعشع و جابه جایی جذب کرده و و به راحتی قادر است دمای محیط گرم را از 40 درجه سانتیگراد به 20درجه کاهش دهد.

بر اساس استاندارد ISO5151 ظرفیت گرمایشی کولر گازی در دمای محیط بیرونی 7 درجه بالای صفر اندازه گیری میشود . سیستم سرمایش سقفی در دمای کارکرد بالاتری نسبت به سیستمهای معمول عمل کرده که موجب افزایش بازده و کاهش مصرف انرژی می شود. همچنان که وجود ۳۰۰ روز آفتابی زمینه بسیار مفیدی برای استفاده از انرژی خورشیدی در تأمین برق در اختیار کشور میگذارد، از طرف دیگر وجود چنین تابش و متعاقباً تولید انبوه گرما در کشور نیاز مردم به سیستمهای سرمایشی را چند برابر میکند. تفاوت این سیستم با سیستمهای سنتی مثل فن کویل در این است که فن ندارد و بدون صدای قابل ملاحظه کار میکند. در کنار مزایایی که سیستمهای پرتابل دارند بدون معایب هم نمیباشند. در هنگام ساخت واحد های مسکونی یکی از اصلی ترین دغدغه های سازندگان انتخاب نوع سیستم های سرمایشی و گرمایشی می باشد در وافع این بسیار مهم است که تاسیساتی که انتخاب می گردد ممکن است مزایا و معایب خود را داشته باشد و بنابراین بسته به محیط و شرایط انتخاب می شوند . طراحی ساختمان موقعیت محل ملاحظات اقتصادی ودر دسترس بودن تجهیزات نیازهای فضای داخل و بارهای مربوط نیاز های خاص کارفرما طراحی ساختمان طراحی ساختمان تاثیر به سزایی بر انتخاب سیستم تهویه مطبوع و ملاحظات مربوط به آن دارد .

داشتن انرژی مناسب عمدهترین عامل اقتصادی جوامع صنعتی پس از نیروی انسانی است چراکه انرژی یک نیاز اساسی برای استمرار توسعه اقتصادی، رفاه اجتماعی، بهبود کیفیت زندگی و امنیت جامعه است. ایران از لحاظ انرژی خورشیدی از ظرفیت بالایی برخوردار است؛ کشورمان در منطقهای واقعشده که با داشتن حدود ٣٠٠ روز آفتابی ازنظر دریافت انرژی خورشیدی در میان نقاط مختلف جهان در بالاترین ردهها قرار دارد؛ لذا استفاده از انرژیهای خورشیدی و بادی به دلایل مختلفی مانند دسترسی آسان و سهولت تبدیلشدن به انرژی الکتریکی، سازگاری با محیطزیست و تجدید پذیری، از مطلوبیت زیادی برخوردار است. یکی دیگر از عواملی که در انتخاب سیستم گرمایشی و سرمایشی برای ویلا موثر است، رطوبت هوای منطقهای است که شما ویلایتان را در آن ساختهاید. بدون هیچ شک و شبههای کولرهای آبی را در بسیاری از مناطق کشورمان میتوان محبوبترین سیستم سرمایشی در نظر گرفت اما در مورد اینکه بتوان آن را بهترین در نظر گرفت بستگی به اولویتهای شما به عنوان کاربر دارد. فن کوئل ها نیز از وسایلی هستند که هم به عنوان وسیله سرمایشی و هم گرمایشی به کار می روند و دارای یک فن سانتریفیوژ می باشند و مجرای آب سرد را سرد و مجرای آب گرم را گرم می نمایند.

هر کدام از این سیستم ها دارای ویژگی های خاص می باشد برای مثال با استفاده از چیلر می توان محیط را خنک کرد بدین صورت که با سرد کردن آب که منتهی به به فن کویل هایی می شود که در اتاق نصب گردیده است به اتاق دمیده می شود و باعث سرد شدن هوای اتاق می گردد ، چیلر در تاسیسات در واقع فقط به عنوان سیستم سرمایشی معرفی می گردد . کویلها را بر اساس عملکرد میتوان به دو نوع سرمایشی گرمایشی تقسیم کرد. سیستم تهویه مطبوع هوا (HVAC) یکی از رایجترین، از نظر قیمت به صرفهترین انواع سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان هستند که قادر به تامین هوای مناسب برای چندین منطقه مسکونی نیز میباشند. انواع یونیت هیتر نیز در صنایع برای تامین گرمایش یک منطقه به کار می روند و انواع مختلفی دارند. یونیت داخلی اغلب به صورت توکار اجرا میشوند و از این رو کاملاً از دید پنهان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید