در محیط های گرم و شرجی از چه سیستم سرمایشی و گرمایشی باید استفاده کنیم؟

برای سرد کردن و گرم کردن محیط های بسته راه حل های زیادی وجود دارد که با توجه به سیستم های بروز دنیا می توان به سرمایش و گرمایش مورد نظر به راحتی دسترسی پیدا کرد. البته دستگاه GHP مصرف برق نیز دارد ولی مصرف برق آن اندک بوده و فقط برای راه اندازی سیستم کنترلی و فنهای کندانسور است و یک برق تکفاز کفایت میکند. بنابراین اگر قصد دارید برای خنک کردن یک ساختمان بزرگ از این سیستمهای سرمایشی استفاده کنید، با توجه به اندازهی مساحت ساختمان خود باید چند عدد دستگاه تهویهی هوا خریداری کنید. سیستم های پکیج با توجه به ظرفیت سرمایشی/گرمایشی مورد نیاز به دو دسته سبک (تک مرحله ای) و سنگین (دومرحله ای) تقسیم می شوند. فن کویلها به مراقبت و تعویض فیلتر نیاز دارند که با توجه به مکان قرارگیری آن، کار را کمی دشوار میکنند. تعمیرکاران این شرکت دارای دانش و تجربه کافی در زمینه های مختلف می باشند و برخورد بسیار مناسبی نیز با مشتریان دارند.

شما عزیزان اگر می خواهید وسیله ای مناسب در این زمینه پیدا کنید با کارشناسان و مشاورین ما در این رابطه تماس حاصل فرمایید. در زمینه مباحث مربوط به انواع و اجزای سیستمهای تبرید، فرادرس، یک فیلم آموزشی جامع را تهیه کرده است که میتواند به شما در یادگیری این مبحث کمک کند. بنابراین بهتر است شما نیز از همین حالا به فکر انتخاب بهترین سیستم سرمایشی و خنک کننده خانگی باشید. اندازهی این نوع از دستگاههای تهویه به گونهای است که برای خنک کردن یک اتاق طراحی شدهاند. اما در نظر داشته باشید که برای خنک کردن یک ساختمان بزرگ به بیش از یک واحد دستگاه تهویه هوای مستقل نیاز پیدا خواهید کرد. نوع سوخت مصرفی این سیستم، گاز شهری است، پس در فصل تابستان از مصرف بیش از حد برق جلوگیری میکند. رطوبت تولید شده توسط کولر آبی و رطوبت موجود در هوای محیط باعث افزایش بیش از اندازهی رطوبت اتاق شده، و رفاه و آسایش را از ساکنان و افراد حاضر در ساختمان سلب میکند. زمانی که این اشعهها به بدن انسان یا اجسام موجود در اتاق برخورد میکنند، به گرما تبدیل میشوند.

سیستمهای سرمایشی از اجزاء و قطعات مختلفی ساخنه میشوند. به انتهای مقاله «معرفی کامل انواع سیستم سرمایشی ساختمان» رسیدیم. برای تأمین نیازهای حرارتی و سرمایشی به سیستمهای تهویهای و سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان مرکزی احتیاج دارند. بهترین یونیت سیستم تهویه برای ساختمان کدام است؟ عملکرد سیستمهای گرمایشی و سرمایشی از سقف به چه صورت است؟ هر چه قدر که سیستم سرمایشی خریداری شده انرژی کمتری مصرف کند، هزینههای سرمایشی ساختمان شما نیز کاهش پیدا خواهند کرد. نوع دیگری از دستگاههای تهویهی هوا وجود دارد که میتوان آنها را از پنجره یا دیوار اتاق مورد نظر نصب کرد. اتاق یا ساختمان مورد نظر خود را مانند یک یخچال در نظر بگیرید. سیستمهای سرمایشی که جهت سرد نمودن یک محیط استفاده میشوند انواع مختلفی دارند که براساس نیاز و میزان هزینه انتخاب میشوند. سیستم های سرمایشی شامل دستگاه های تهویهی هوای مرکزی و پمپهای حرارتی، کولرهای آبی، دستگاههای کوچک تهویه هوای بدون کانال کشی، میشوند. یک کویل داخلی که حاوی مبرد است، هوا را خنک کرده و سپس هوای خنک شده را از طریق کانال کشی به قسمتهای مختلف ساختمان هدایت میکند.

گرما توسط این مایع خنک کننده از داخل ساختمان جذب شده و سپس به بیرون از محیط ساختمان انتقال داده میشود. سپس هوای خنک شده توسط فنهای موجود در کولر در سراسر محیط به صورت یکنواخت جریان پیدا میکند. کولرهای آبی توانایی کاهش دمای محیط را تا ۳۰ درجه دارند. در این حالت آب برای تبخیر شدن، گرمای نهان خود را از طریق محیط خنک کننده دریافت کرده و باعث برودت هوا می گردد و در نهایت بخار آبی که در خنک کننده تولید شده است را به جذب کننده انتقال داده و به همین ترتیب چرخه به صورت تکرار شونده ادامه پیدا می کند. از این رو میتوانیم داکت اسپیلت را برای سرمادهی در چند واحد جداگانه، عالی بدانیم. با پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه در سیستمهای سرمایشی از مواد جاذبی استفاده میشود که باعث میشود این سیستمها به بی صدا عمل کنند. مینی چیلر ها به صورت معمول، هوا خنک بوده و با خنک نمودن آب در اپراتور باعث داخل شدن آن به ساختمان می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید