جدیدترین و پرفروش ترین سیستم سرمایشی ساختمان کدام است؟

سیستمهای تهویهای با قابلیت تأمین گرمایشی و سرمایشی در انواع مختلف ساختمانها مانند ساختمانهای صنعتی، تجاری، مسکونی و سازمانی مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم ها به انواع صنعتی، غیرصنعتی- تابستانی، زمستانی، چهارفصل- مرکزی یا تکواحدی تقسیم میشوند. اسپلیت های مرکزی رایج ترین نوع سیستم های HVAC هستند. از مزایای آنها کارکرد مستقل و بدون نیاز به سیستم مرکزی است. عملکرد سرمایشی این سیستم کاملا مانند کولرهای گازی و اسپلیت ها می باشد و برای گرمایش در این سیستم از کویل آب گرم استفاده می شود. مقدار انرژی مصرفی به عوامل مختلفی مانند آب و هوای منطقه، سایز HVAC مورد استفاده، میزان استفاده از HAVC، نوع سوخت مصرفی در HVAC و میزان کارایی آن بستگی دارد. بدین ترتیب هزینه مصرف انرژی سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان از هزینه شارژ عمومی ساختمان جدا شده و هر واحد میتواند مقدار مصرف خود را کنترل کند. از این سیستم سرمایشی در خانههایی با متراژهای کوچک استفاده میشود.

میتوان با استفاده از سلول های خورشیدی آب را به طور مستقیم گرم و یا برق مورد نیاز در سیستم گرمایش را تولید کرد. در این مقاله از دماپا قصد داریم بهترین سیستم سرمایشی گرمایشی برای سالن های بزرگ را معرفی و به طور کامل بررسی کنیم. تهویه مطبوع و سرمایش بخشهای مختلف خانه به بهترین شکل ممکن صورت میگیرد. در این سیستم خنک کننده سرمایش از طریق فشرده سازی بخار و سرد شدن سیال و پخش آن در فضا ایجاد می شود. 3. سیستم های تهویه سرعت و تصفیه ها را به خوبی کنترل می کنند. شاید تا به حال نام ایرواشر ها را شنیده باشید این دستگاه ها و دستگاه های زنت نوع خاصی از سیستم های سرمایشی هستند که شبیه هواساز ها ساخته شده اند و هم می توان از آن ها برای گرمایش و هم سرمایش استفاده کرد. سپس دمای مطلوب برای سرمایش و گرمایش هریک از اتاقها را به صورت جداگانه تنظیم کرد. تنوع پنلهای داخلی این سیستم بالاست و با توجه به سلیقه مشتری و نوع طراحی داخلی ساختمان میتوان پنلهای دلخواه را انتخاب کرد. برای انتخاب سیستم مناسب خانه خود تمام جوانب را باید در نظر بگیرید. در این نوع سیستم ها نیازی به استفاده از تاسیسات حرارتی و کانال ها نیست.

هم استفاده نمود. جالب این است که می توان برای سرد ترین و گرمترین مناطق هم سیستم هایی را طراحی نمود که عملکرد آنها متناسب با این شرایط باشند. داکت اسپلیت از ظرفیت ۱۸۰۰۰ تا ظرفیت ۹۰۰۰۰ تولید و عرضه می گرد. تصفیه هوا نیز به خاطر وجود فیلتر های متعدد در کل سیستم صورت گرفته و هوایی پاک و بدون گرد و غبار در سالن پخش می شود. سیستم های دیگری چون چیلرهای تراکمی هوا خنک و آب خنک ، فن کویل ها و هواسازها ، دیگ آب گرم موتورخانه و تا حدودی دستگاه های پکیج یونیت (روف تاپ پکیج)، زنت و غیره نیز در گروه سیستم های قدیمی تر قرار می گیرند. همچنین باید گفت که سیستمهای چیلر بر اساس ماده مبرد هم به سه دسته تقسیم میشوند از جمله این سیستمها، سیستم خنک کردن آب، تبخیر و هوای خنک است. از جمله عواملی هستند که باید در خرید یونیت مناسب رعایت شوند. یونیت هوا ساز در بخش بیرون سالن قرار می گیرد و با کانال و یا داکت کشی به بخش های مختلف می رود. فن کویل ها به صورت دو لوله و چهار لوله بوده که در مدل دو لوله یک لوله رفت و یک لوله برگشت می باشد و در نوع ۴ لوله، از دو لوله برای رفتن آب به کویل ها و دو لوله دیگر برای برگشت آب مورد استفاده قرار می گیرد.

به این مفهوم که هر مینی چیلر را میتوان به چندین فن کویل از یک واحد ساختمان نصب و دمای هوای هر فنکویل را نیز مستقلا تنظیم کرد. چیلرها را میتوان در تراس، حیاط یا پشتبام نصب کرد. امروزه در اروپا و کشورهایی که صرفه جویی مصرف انرزی و استفاده از دستگاه های با منبع انرژی های تجدید پذیر بسیار حائز اهمیت می باشد، این نوع هیت پمپ جایگاه ویژه ای دارد.از این رو کمپانی های بزرگ از سال های گذشته اقدام به تولید این دستگاهها نموده و رقابت چشمگیری در انواع آن با اشکال و ورژن های مختلف به چشم می خورد. از طرف دیگر ، طراح باید سیستم مدنظر کاربر و نیازهای آن را به خوبی بداند و از پیش زمینه های ذهنی در رابطه با سیستم هایی که تا به حال تجربه استفاده از آن ها را داشته است آگاهی داشته باشد. بعضی از این مدل ها سریع تر عمل می کنند در حالی که بعضی از مدل های دیگر برای محیط های بزرگتری به کار می روند. 4. یکی دیگر از اهداف سیستم های تهویه مطبوع ضدعفونی کردن و ایزوله کردن هوای محیط های پزشکی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید