تفاوت سیستم سرمایشی و گرمایشی در داکت اسپلیت – شیورو

مصرف برق در کولرهای آبی پایین می باشد. به طور نمونه یک واحد صنعتی تولید کننده ظروف شیشه ای که دارای کوره با درجه حرارت بالا می باشد به فرض استقرار در مناطق سردسیر هم سیستم گرمایشی فعالی ندارد. چیلرها با فشرده سازی بخار، گرما را از مایع جدا می کنند و آب سرد شده را توسط پمپ به منظور جمع آوری گرما به کانال ها می فرستند. کولرهای گازی تنها مناسب محیط های شرجی می باشند. هزینه ی نصب سیستم داکت اسپلیت مناسب است. اسپلیت مرکزی در ساختمان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و دارای دو مدل تک فاز و سه فاز می باشند. اما انجام این روند در این دو سیستم به طور مشابهی صورت نمی گیرد و کمی متفاوت است. فن کوئل زمینی: فنی کوئلهای زمینی، سرمایش یا گرمایش را از سمت پایین به بالا و یا به صورت موازی زده و ظرفیت آنها تا ۱۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه است. فنی کوئلهای زمینی، سرمایش یا گرمایش را از سمت پایین به بالا و یا به صورت موازی زده و ظرفیت آنها تا ۱۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه است. حال فن کویل ها یا از نوع آب گرم و یا از نوع آب سرد هستند و به این صورت جریان هوا تنظیم شده و دمای محیط را مشخص می کند.

این سیستم در گروه تهویههای مرکزی قرار میگیرد به این معنا که از سرد شدن سیال در یونیت مرکزی و انتقال برودت حاصله با کمک گرفتن از لولهها و کانالهایی که در نظر گرفته شدهاند کل محیط ویلا به دمای مورد نظر دست مییابد. پمپ: وظیفه مربوط به این قسمت جابجایی سیال هاست. این سیستم تنها قابلیت هم دما کردن محیط را دارد. جدیدترین سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و علم دارای تنوع زیادی شده اند که قادر به بر طرف کردن تمامی نیازهای مصرف کنندگان می باشند و امکانات ویژه ای را به همراه دارند . GHP یکی از جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی است که می تواند به عنوان بهترین سیستم گرمایش و سرمایش در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، سالن های کنفرانس و غیره انتخاب شود. این محصول نیز جز جدیدترین سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع می باشد که عملکردی بسیار مشابه با GHP دارد . با استفاده از کنتورهای سنجش انرژی امکان اندازه گیری انرژی مصرفی برای سرمایش و گرمایش هر واحد وجود دارد. هر کدام از این موارد مزیت ها و ویژگی های خودشان را دارند. پنکهها دارای انواع متفاوتی هستند که هر کدامشان به طور خاصی عمل میکنند.

پس اگر این دما به محدوده بحرانی برسد نشانگر: افزایش بیش از حد دمای محیط ( که در عمل غیر منطقی بنظر میرسد ) ، گرفتگی میسر عبور هوای عبوری از بین فین های رادیاتور توسط ذرات گرد خاک یا سایر مواد معلق در هوا ( معمولاً برای رفع این مشکل طی سرویسهای دوره ای این رادیاتور شستشو و تمیز میشود ) ، از کار افتادن یا ضعیف شدن یکی یا تعدادی از فن های یونیت بیرونی و … در مقابل یونیت داخلی نیز هوای گرم فضای داخلی را میگیرد و پس از خنک کردن آن را به فضای داخلی میفرستد. ۲-مایعات: انتقال مایعات پس از گرم شدن، سطح اطراف خود را گرم می کند و باعث جا به جایی هوای گرم و سرد می شود. آیا با علم روز دنیا خود را همسان کرده اند؟ ۱-دستگاه های هوای گرم: این دستگاه ها با سیستم کوره ای هوا را گرم کرده و به وسیله کانال های فلزی و یا داکت های مخصوص و بعضاً تحت فشار، هوای گرم را به بخش های مختلف محیط پخش می کنند. ۲-دستگاه های آب گرم: این دستگاه ها از یک دیگ بخار و پمپ برای فرستادن آب گرم به داخل رادیاتورها که در جابه جایی ساختمان نصب شده، استفاده می کند.

۳-دستگاه گرمکن با بخار: این دستگاه با استفاده از مشعل و دیگ، آب را تبدیل به بخار کرده و بخار گرم را به وسیله لوله به رادیاتورها انتقال می دهد. هوای خارج شده از کولرهای آبی به علت خنک شدن با آب، دارای رطوبت است که مناسب برای محیط های خشک می باشد. سیستم سرمایشی مه پاش مناسب برای کاهش دما در محیط ها می باشد و با توجه به عملکرد آسانی که دارد برای متراژ و مقیاس وسیع قابل استفاده هستند. 4. استفاده در مقیاس متفاوت با توجه به درخواست مشتریان انجام می شود. کولرهای آبی هوای بیرونی را دریافت می کنند و با گذر هوای بیرونی از پوشال های خیس خود، هوای خنک را توسط فن ها و کانال ها به محیط داخلی هدایت می کنند. کولرهای آبی از اجزایی نظیر موتور، دمنده، یاتاقان، پمپ آب، لوله تخلیه/سرریز، شیر شناور (فلوتر)، واسطه تبخیر (پوشال) و لوله توزیع تشکیل میشود. با شروع فصل گرما، بازار سیستمهای سرمایشی داغ و داغتر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید