تاسیسات سرمایشی و گرمایشی چیست

یکی دیگر از انواع سیستم سرمایشی جدید برای خانه، سیستم سرمایشی چیلر است که در زمره سیستم های خنک نماینده خانگی است و اگر به دستگاه بویلر متصل گردد می تواند با فراهم کردن آب گرم به منظور گرمادهی نیز از آنها استفاده کرد. کولر گازی علاوه بر آنکه به عنوان یکی از سیستم های خنک نماینده خانگی شناخته می گردد می تواند کاربردهای دیگری هم مانند معین دمای محیط توسط کاربر، تنظیم رطوبت محیط، روشن و خاموش شدن اتوماتیک دستگاه، فیلتراسیون بسیار دقیق برای ذرات و گرد و غبار هوا و از بین بردن ویروس ها، باکتری ها و میکروب ها داشته باشد و همین موضوع هم موجب رجحان این نوع از سیستم های خنک نماینده خانگی بر رقیبان خود شده است. شرایط محیط زیست انسان، تاثیر مستقیمی بر چگونگی حالات روانی، فیزیکی، نحوه انجام کار و بطور کلی تمام رفتارهای زندگی او دارد. از سوی دیگر کمپرسورها، از آن یک سیستم سرمایشی کم مصرف پدید آورده است که میتواند در کاهش هزینهها تاثیر گذار باشد.

این سیستم سرمایشی برای خانه به دلیل استفاده از تکنولوژی های روز مانند کمپرسور اینورتر که کم مصرف هم هستند و وجود فیلترهای تصفیه نماینده هوا و اشغال نکردن فضای زیاد محبوبیت بسیاری دارد. شکل قرار دریافت دریچه فن ها به این صورت است که از آنها می توان در قسمت های مختلف محیط مانند کف و سقف و دیوارها، استفاده کرد. 5. وابسته نبودن بخش ها به یک دیگر: در صورتی که قسمتی از سیستم خراب گردد، بقیه قسمت ها بدون مشکل به کار خود ادامه خواهند داد. سیستم سرمایشی وی ار اف شامل دو قسمت یک یونیت خارجی و چندین یونیت داخلی می گردد که محل قرار دریافت یونیت خارجی در بیرون از محیط خانه مانند حیاط یا پشت بام است. نکاتی که در زمان خرید سیستم وی آر اف می بایست لحاظ کرد! این تجهیز مجهز به کمپرسورهای سرعت متغیر می باشد که انرژی مورد نیاز خود را از طریق سوخت گاز طبیعی به دست می آورند . در هر صورت این نوع چیلر مصرف گاز یا هر نوع سوخت فسیلی دیگر به همراه دارد. سیستم سرمایشی وی ار اف از سیستم سرمایشی جدید خانگی است که برای تهویه مطبوع استفاده می گردد و به صورت یکپارچه برای گرمایش و سرمایش از آن استفاده می گردد.

بر خلاف چیلرها که در فرآیندهای صنعتی هم کاربرد دارند، برخی از سیستم ها ی تهویه مطبوع فقط در پروژه های مسکونی، تجاری و اداری کاربرد دارند. خنککنندههای تبخیری نوین بر اساس نمونههای اولیه ای که در دههٔ ۱۹۰۰ آمریکا ساخته شد تولید میشوند. جدیدترین سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع و گرمایش ، سیستم گرمایش منطقه ای هستند که به تولید حرارت و برق به طور همزمان می پردازد . تهویه مطبوع عبارتست از انجام عملیاتی روی هوا تا بتوان شرایط هوای محل مورد نظر را برای زیستن، کار کردن و یا عملیات صنعتی معینی، راحت و بهداشتی کرد و این امر سبب می شود شرایط هوا طبق روش خاصی بصورت اتوماتیک ثابت بماند و یا تغییر کند. در طول مقاله نیز، سیستمهای دیگر را مورد بررسی قرار میدهیم. سیستمهای سرمایش از سه بخش اصلیِ واحد داخلی، واحد خارجی و همچنین یک تابلو (شامل تجهیزات برق قدرت و کنترل) تشکیل شده است. وی آر اف سرمایشی: این سیستم ساده ترین نوع VRF می باشد که تنها قابلیت سرمایش محیط را دارد.

عملکرد سیستم سرمایشی وی ار اف مشابه سیستم سرمایشی چیلر است با این تفاوت که در سیستم وی ار اف آبی برای خنک کردن وجود ندارد و در مدار آن به جای آب از گاز فریون برای انتقال انرژی میان یونیت خارجی و داخلی استفاده می گردد. در بحث مزایای سیستمهای سرمایشی باید گفت که از مهم ترین و بارز ترین مزیت آنها سرد کردن و خنک کردن محیط میباشد. سیستمهای محلی شامل سیستمهای گرمایش مستقل، تهویه مطبوع مستقل و سیستمهای اسپلیت هستند. از آنجائیکه بخش عمده ی زندگی بشر امروزی در داخل ساختمان می گذرد، ایجاد شرایط مطلوب زیست محیطی در ساختمان، خواه محل کار باشد، یا منزل و غیره، دارای اهمیت بسیاری است که مهمترین بخش آن تهویه مطبوع برای ساکنین ساختمان، با توجه به نوع فعالیت آنهاست. بدلیل عدم استفاده از گازهای کلرو فلورو کربن این سیستم ها اثرات زیست محیطی ندارند. این روزها رشد و پیشرفت تکنولوژی و اختراعات متنوع و به دنبال آن ایجاد تنوع در محصولات سرمایشی حق انتخاب بیشتری را به مصرف نمایندگان داده تا بر اساس هزینه و راندمان مصرفی هر کدام بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند. ترموستاتهای هوشمند متصل به وایفای علاوه بر امکان کنترل از راه دور به شما امکان میدهند تا برنامهریزی سرمایش و گرمایش را مستقیما از طریق اپلیکیشن آن انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید