تاسیسات سرمایشی – معرفی انواع، اجزا و عملکرد

به همین علت این دستگاه را کولر گازی پنجرهای (Window Type) مینامند. مصزف انرژی الکتریکی هر واحد نسبت به سیستم کولر آبی بالاتر است. مجموعه دستگاه تبادل کننده حرارات داکت اسپلیت با کویل آب گرم داخل سقف کاذب نصب میشود و فضایی از داخل واحد اشغال نمیشود. داکت اسپلیت از نوع سقفی همراه با کویل آبگرم مانند فن کویل سقفی در سقف کاذب هر فضا نصب میشود. در تابستان کنترل دما و رطوبت هر فضا امکان پذیر بوده و با نصب شیر سه راهه موتوری روی کویل آبگرم هر دستگاه کنترل دما در زمستان نیز امکان پذیر است. در تابستان کنترل دما و رطوبت در هر فضا بطور مستقل امکان پذیر است. با توجه به نقشههای معماری این مجتمع طبق مبحث چهاردهم مقررات ملی ساختمان امکان استفاده از پکیج کوره بسته با دودکش کوآکسیال (دو جداره) در دیوار خارجی آشپزخانه در تراس واحدهایی که آشپزخانه آنها جدار خارجی ندارد وجود دارد. دستگاه Zent به نوعی بهترین و جدیدترین سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع محسوب می شود که با توجه به قیمت و مصرف انرژی پایینی که دارد برای استفاده در ساختمان های بسیار بزرگ و فضاهای عظیم بسیار مناسب است . از آنجایی که واحدهای صنعتی بسیار در معرض آلودگیهای هوا قرار دارند، تامین تهویه هوا برای استاندارد محیط کار ضرورت دارد.

سیستم موتورخانه بهرهوری انرژی مناسبی دارد.فضایی از خانه شما را اشغال نمیکند و توانایی گرمایش مناسبی دارد. سرمایش و گرمایش هر واحد مستقل است. هر واحد دارای استقلال است. دارای تکنولوزی ساده هزینه نگهداری پایین هستند. در صورتیکه متراژ ویلا زیاد باشد و دارای اتاق ها و قسمت های مختلف باشد، باید امکان تنظیم دمای جداگانه برای هر قسمت فراهم باشد، پس انتخاب دستگاهی که به صورت یک پارچه تمامی قسمت ها را گرم یا سرد میکند با صرفه و مناسب نیست. آتش از طریق مشعل آتش در داخل بویلر ایجاد شده و آب پس از عبور از فضای گرم داخل بویلر به دما مورد نظر رسیده و پس از گردش داخل بویلر به سمت مصرف کننده ها(مبدل های حرارتی) حرکت می کند. فیلترهای مورد استفاده نیز قادر به جذب بسیاری از آلایندههای هوایی نیستند. وسیله ای است که از طریق تبخیر آب هوا را خنک نگه داشته و آب توسط الکترو پمپ به بالای پوشال انتقال داده می شود و آنرا خیس نگه میدارد و نسبت زیادی از گرما را با استفاده از تبخیر آب جذب میکند و این امر باعث خنک نگه داشتن هوای داخل کولر میباشد این هوای خنک توسط کانال کولر با رطوبت وارد محیط میشود.

هدف از تهویه در سالن های پرورش تامین هوای تازه و غنی از اکسیژن و حذف گازهای زائد نظیر دی اکسید کربن، آمونیاک، منو اکسید کربن و به بیان ساده تر ایجاد شرایط راحتی طیور میباشد. موتورخانه حذف میشود و فضای آن به پارکینگ و یا انباری اختصاص داده میشود. از اصلیترین مزایای هواساز میتوان به کیفیت بالای هوای داخل ساختمان علاوه بر تامین سرمایش یا گرمایش مورد نیاز اشاره کرد. GHP یکی از جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی است که می تواند به عنوان بهترین سیستم گرمایش و سرمایش در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، سالن های کنفرانس و غیره انتخاب شود. همچنین تقسیم بندی دیگر چیلر ها بر اساس شکل خنک کردن مایع مبرد به هوا خنک، آب خنک و تبخیری می باشد. به علت اینکه تعداد دستگاههای خارجی برای ساختمان مورد نظر زیاد است، علاوه بر اینکه ظاهر و نمای ساختمان را دچار خدشه میکند ، جانمایی آنها نیز مشکل است. در برخی از سالن های بزرگ صنعتی علاوه بر دمای هوا درصد رطوبت نیز باید تنظیم شود که با این سیستم و با نصب رطوبت زن و یا رطوبت گیر در هوا ساز این مهم ممکن می شود. یکی از روشهای متداول تهویه مطبوع در ساختمانهای بزرگ استفاده از این سیستم است.

بهترین گزینه برای پروژههای ساختمانی بزرگ و مرتفع است. سیستم جرقه زنی به روش CDI ( فاقد دلکو) بوده و نحوه کار به این ترتیب است که پس از وصل شدن برق شمعها به رکتی فایر و CDI ، سنسور اندازه گیری دور موتور و وضعیت سیلندرها ، اطلاعات خود را به برد آوتدور ارسال میکند . پس مراقب باشید که بیش از نیازتان هزینه نکنید. تهویه مطبوع یکی از مهمترین و پر کاربردترین مباحث در صنعت و علم مکانیک میباشد؛ نیاز به استفاده از آنها با شروع فصل تابستان بیشتر می شود؛ ولی نکته اساسی این جا است که شما برای اینکه در فصل گرما و حتی سرما هوای مطبوعی داشته باشید باید در ابتدا انتخاب مناسبی داشته باشید و از آن مهم تر شرکتی را انتخاب کنید که در وهله اول محصول با کیفیتی و در قدم دوم خدمات پس از فروش مناسبی را ارائه بدهد. نحوه انتخاب سیستم های تهویه مطبوع و سرمایشی برای منزل یا محل کار، یکی از اقدامانی است که همواره باید با راهنمایی یکی از مهندسان تاسیسات مکانیکی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید